Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

wASSabi    10

Здравейте, имам нужда от вашата помощ за избор на видеокарта до 260лв. Насочил съм се към R7 360 2GB или по-точно на Sapphire R7 360 OC NITRO 2GB. Какво е вашето мнение за нея, предложете някакви други с подобни характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

XECUTIONER    3233
    преди 8 минути, wASSabi написа:

Здравейте, имам нужда от вашата помощ за избор на видеокарта до 260лв. Насочил съм се към R7 360 2GB или по-точно на Sapphire R7 360 OC NITRO 2GB. Какво е вашето мнение за нея, предложете някакви други с подобни характеристики.

Предполагам я гледаш тази карта в ''Plesio'', а там цената и е доста завишена. Ако решиш да пазаруваш от друг търговец ще ти излезе с 30-на лева по-евтино, а ако дадеш приблизително едни 25 лева отгоре над тези 260 взимаш същото Нитро, но 370.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10
    преди 1 минута, XECUTIONER написа:

Предполагам я гледаш тази карта в ''Plesio'', а там цената и е доста завишена. Ако решиш да пазаруваш от друг търговец ще ти излезе с 30-на лева по-евтино, а ако дадеш приблизително едни 25 лева отгоре над тези 260 взимаш същото Нитро, но 370.

Във ''Vario.bg'' я гледам и е 237лв. За 370 не съм сигурен във възможностите на захранването, тъй като е Delux 550W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XECUTIONER    3233
    преди 6 минути, wASSabi написа:

Във ''Vario.bg'' я гледам и е 237лв. За 370 не съм сигурен във възможностите на захранването, тъй като е Delux 550W.

Захранването ще се справи без проблем с 370-та, но друг е въпроса, че е нискокачествено и би било добре да се смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10
    преди 3 минути, XECUTIONER написа:

Захранването ще се справи без проблем с 370-та, но друг е въпроса, че е нискокачествено и би било добре да се смени.

Предложи захранване на приемлива цена, което ще се справи с 370.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XECUTIONER    3233
    преди 11 минути, wASSabi написа:

Предложи захранване на приемлива цена, което ще се справи с 370.

То и твоето ще се справи както написах по-горе, но рискуваш живота на останалите компоненти. А какви са те, бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

http://ardes.bg/power-supplies/FORTRON+FSP460+60HCN-73397

Ако захранването под 60 лв. просто е безсмислено да се купува. Аз бих си взел видеокарта с 2 перки. Чипът на R7 370 си грее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10

Мислех, че се виждат в подписа. Всичко е купено преди да реша каква видеокарта ще си взимам.

MOBO: Gigabyte F2A55M-DS2 (rev 3.0)

CPU: AMD A8 6600k Black Edition

RAM: 4GB Kingston

VGA: Integrated

HDD: 1TB Seagate

PSU: Delux 550W

Редактирано от wASSabi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10
    преди 1 час, Sauron^ написа:

Тоз магазин не го знаех! Надежден ли е?

Ако говориш за vario.bg - да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    teott    1
    преди 3 часа, wASSabi написа:

Искам да попитам за какви игри ще я ползваш.Това което прочетох за тая графика,че за цената си е отлична,но повечето от новите игри ще ги кара на средни настройки.Когато се натовари загрява до 70-75градуса.За гледане на филми на високо качество няма проблем.

Моя опит.Преди година и половина си купих от търг на ибей  r9-270x на гигабайт за 140евро ,употребявана 2 месеца,дойде ми с гаранцията.Така ,че това също е вариант ,но трябва търпение .Аз лично следих 4месеца обявите ,участвах и в други търгове докато накрая успях с тая.

Редактирано от teott (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10

Игрите които ще играя са Battlefield 3,4, някой друг Need for Speed и други от този сорт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dl777    910
    преди 15 часа, XECUTIONER написа:

То и твоето ще се справи както написах по-горе, но рискуваш живота на останалите компоненти. А какви са те, бюджет?

Що за глупаво изказване?! ХЕСчо,пиши си във вибокс за биг брадър или за извънземните и остави хардуера на тези,които нещичко разбират.

wASSabi,биващо и евтино (70-75 лв.) е Chieftec GPA 500B8, спокойно можеш да му закачиш и по-лакома карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10

А най-добрата видеокарта за парите които съм съобщил и няма да има риск за останалите компоненти със Delux 550W P4?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5851

Риск за компонентите има и без видеокарта защото захранването е със спестени защити.

Иначе P4 китайците го дават 20А (240W) та 750TI (60W) не е проблем.

АМД-то е двойно по-лакомо та го забрави.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    teott    1
    преди 13 часа, wASSabi написа:

Игрите които ще играя са Battlefield 3,4, някой друг Need for Speed и други от този сорт.

Игрите не са особено взискателни ,но и графиката на която си се спрял е слабичка.Можеш да влезеш в сайта на всяка игра и от там да видиш минималните и препоръчителни изисквания.

CPU:AMD Six-core CPU, Intel quad-core CPU or better

CPU Speed:Info

RAM:8 GB

Video Card:3GB AMD Radeon HD 7870 / NVIDIA Geforce GTX 660 or better

Free Disk Space:30 GB

Ето това са препоръчителните за игра на макс качество за bf-4.

Друг съвет ,който мога да ти дам е ,че за AMD процесор задължително и AMD  видеокарта.

Ако играеш до 1час на ден и не си особено взискателен към качеството на играта тази карта ще ти върши добра работа.Ако искаш да си на макс трябва да се ориентираш към r9 серията.

Надявам че съм бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

Каква е зависимостта между марките на процесора и видеокартата? По вашата логика излиза че притежателите на Интел процесори трябва да имат Интел видеокартата. 

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

Напълно е възможно AMD A8 6600К да спъва по-добра видеокарта като Geforce GTX 960 или Radeon R9 380 в някои игри, на които им трябва повече процесорна мощ. Според мен авторът на темата си има бюджет и не му е необходимо да надува детайлите. Този A8 има прилична производителност в повечето случай и достатъчен за прилично оптимизирани игри.

Има теории, че драйверите на nVidia товарят по-малко процесорите. По тази логика за AMD процесор е по-добре nVidia видеокарта :D

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10

Консултирах се с потребители от сайта и най-добратo решение е Palit GTX 750Ti StormX Dual.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    teott    1
    преди 10 часа, onogondur написа:

Каква е зависимостта между марките на процесора и видеокартата? По вашата логика излиза че притежателите на Интел процесори трябва да имат Интел видеокартата. 

В "А" серията на АМД имат така наречената технология хибрид кард.Обединява работата на видеокартата и процесорната графика и така се постига по-голяма производителност.За да може да се приложи тази технология трябва да се подържа и от дъното и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 9 часа, plamenbm86 написа:

Напълно е възможно AMD A8 6600К да спъва по-добра видеокарта като Geforce GTX 960 или Radeon R9 380 в някои игри, на които им трябва повече процесорна мощ. Според мен авторът на темата си има бюджет и не му е необходимо да надува детайлите. Този A8 има прилична производителност в повечето случай и достатъчен за прилично оптимизирани игри.

Има теории, че драйверите на nVidia товарят по-малко процесорите. По тази логика за AMD процесор е по-добре nVidia видеокарта :D

Ами да, аз преди 2-3 месеца попаднах на такъв тест и се оказа, че NVIDIA  картите работят по-добре с АМД процесори, отколкото АМД видеокарти с АМД процесори. Може и игрите да са били такива, че да са натаманили резултатите, но е  добре човек да се замисли и над това.  Да добавя и факта, че много от новите игри по дефолт си  вървят малко по-добре с NVIDIA  видеокарти. Поне първите седмици или дори месеци ;)

А за видеокартата виж какво ще ти кажа. Ако няма да клокваш и намериш Palit GTX750Ti  StormX Duall 2G  до 260 лева, това е твоята карта. Ако ще клокваш, замисли се за r7 370. Разбира се, ако смениш и захранването. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wASSabi    10
    преди 15 минути, Кико написа:

А за видеокартата виж какво ще ти кажа. Ако няма да клокваш и намериш Palit GTX750Ti  StormX Duall 2G  до 260 лева, това е твоята карта. Ако ще клокваш, замисли се за r7 370. Разбира се, ако смениш и захранването. 

Да, Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.