Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

De Santa    26

Здравейте, дълго се колебаех и накрая взех Galaxy S3 втора ръка, изглежда като нов и работи много добре, но има нещо което ме дразни и това е операционната система Android. Много е досадно 50% от тези 16GB които имам да са запълнени с неща които никога няма да докосна дори, непрекъснатите ъпдейти отново на апликации които не ползвам и 100те орицеса на бакраунд които забавят работата на устройството. Знам че има начин да махна андроида и да сложа нещо друго... въпроса ми е има ли хора сред вас които вече са направило подобна модификация и как сте я направили и най-важното с какви впечатления останахте след това. Добре ли работи устройството, програмите като файсбук, месенджер, игрите? Благодаря предварително :)

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43981
    преди 8 минути, Oscar D. Santana написа:

Здравейте, дълго се колебаех и накрая взех Galaxy S3 втора ръка, изглежда като нов и работи много добре, но има нещо което ме дразни и това е операционната система Android. Много е досадно 50% от тези 16GB които имам да са запълнени с неща които никога няма да докосна дори, непрекъснатите ъпдейти отново на апликации които не ползвам и 100те орицеса на бакраунд които забавят работата на устройството. Знам че има начин да махна андроида и да сложа нещо друго... въпроса ми е има ли хора сред вас които вече са направило подобна модификация и как сте я направили и най-важното с какви впечатления останахте след това. Добре ли работи устройството, програмите като файсбук, месенджер, игрите? Благодаря предварително :)

И какво според вас ще можете да инсталирате? iOS, Windows, Symbian, firefoxOS, BlackBerry OS?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    преди 1 минута, capnemo написа:

И какво според вас ще можете да инсталирате? iOS, Windows, Symbian, firefoxOS, BlackBerry OS?

Мислех си за Windows 10 ама да е x64 'щото 1gb рам е достатъчен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    Току що, Oscar D. Santana написа:

Мислех си за Windows 10 ама да е x64 'щото 1gb рам е достатъчен. 

ВИе мислихте ли преди да пишете? видяхте ли каква е архитектурата на процесорите на телефона? И ако искате мобилната версия на Windows ще трябва да се оборудвате с SDK за тази ОС и да проучите точната архитектура на устройството и подсистемите и да си напишете драйвери за тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26

Шегувам се разбирасе :D, има най различни custum rom's. Например Cyanogen ili Paranoidandroid mod... има бая различни, но се чудех дали някой ги е ползвал и какво мисли по въпроса.

Плюс със сигурност е че при тези custum roms няма ненужни апликации и 100 ъпдейта на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    Току що, Oscar D. Santana написа:

Шегувам се разбирасе :D, има най различни custum rom's. Например Cyanogen ili Paranoidandroid mod... има бая различни, но се чудех дали някой ги е ползвал и какво мисли по въпроса.

Плюс със сигурност е че при тези custum roms няма ненужни апликации и 100 ъпдейта на ден.

Това не е смяна на ОС!!!! Това е смяна на модулите/вградени приложения на една и съща ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    преди 1 минута, capnemo написа:

Това не е смяна на ОС!!!! Това е смяна на модулите/вградени приложения на една и съща ОС

Все тая, разбира се какво имам в предвид, това ли ти е живота, да поправяш хората по форумите? :D Моля някой който разбира и с цел да помогне да отговори, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    преди 26 минути, Oscar D. Santana написа:

...Знам че има начин да махна андроида и да сложа нещо друго...

преди 1 минута, Oscar D. Santana написа:

Все тая, разбира се какво имам в предвид, това ли ти е живота, да поправяш хората по форумите? :D Моля някой който разбира и с цел да помогне да отговори, благодаря.

Решете накрая какво искате! Защото не е ясно какво имате предвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    borovaka    286

За Galaxy S3 ромове има бол. Гледаш в xda developers и следваш инструкциите за инсталация.

Сега другият въпрос е колко пари ще дадеш за този S3? Защото има вече доста читави китайски телефони с Mediatek-ци, които превъзхождат доста S3-ката, проблема там е, че няма толкова разработени ромове, но поне си взимаш Андроид 5/5.1 по default. Пък и дисплеят ще е по-добре най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    преди 11 минути, borovaka написа:

За Galaxy S3 ромове има бол. Гледаш в xda developers и следваш инструкциите за инсталация.

Сега другият въпрос е колко пари ще дадеш за този S3? Защото има вече доста читави китайски телефони с Mediatek-ци, които превъзхождат доста S3-ката, проблема там е, че няма толкова разработени ромове, но поне си взимаш Андроид 5/5.1 по default. Пък и дисплеят ще е по-добре най-вероятно.

Парите вече ги дадох, 140лв а телефона е без дразкотинка. Сега се чудя само как да се отърва от тези ненужни апликацийки и ежедневните им ъпдейти. Колкото до тези ромове, ползвал ли си някой от тях, върви ли им всичко както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506
    преди 12 минути, borovaka написа:

Да бе, по-хубав от Super Amoled. Super Amoled размазва IPS във всички отношения. Главно заради хубавото и чисто черно. :) (дължи се на факта, че Super Amoled не използва подсветка)

Изпробвай CyanogenMod 12.1, доста добре се държеше на S2 Plus и S3 Neo. Ако изпитваш затруднения в инсталирането му, пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    Току що, niki292002 написа:

Да бе, по-хубав от Super Amoled. Super Amoled размазва IPS във всички отношения. Главно заради хубавото и чисто черно. :) (дължи се на факта, че Super Amoled не използва подсветка)

Изпробвай CyanogenMod 12.1, доста добре се държеше на S2 Plus и S3 Neo. Ако изпитваш затруднения в инсталирането му, пиши.

И аз мислех да го кажа това че надали ще имат по-добър дисплей, но реших да си запълча че да не започнат едни спорове :D 

Колкото до този Cyanogen, викаш пробвал си го вече и няма вероятност да ми стане нещо на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mr.Robot    23

Не е необходимо да слагаш Custom ROM, ROOT+ App2SD  + Greenify би трябвало да свърши работа. Като с App2SD ще изтриеш ненужния bloatware, като приложението ще ти покаже кое е безопасно да се премахне, а с Greenify ще хибернираш приложенията, които ползваш освен тези, от които очакваш известия в реално време. Ако все пак искаш да смениш стоковия РОМ, за С3 има достатъчно богат избор. Но преди каквито и да е интервенции по телефона: backup, backup, backup! 

А относно актуализациите, те се спират от настройките на магазина, така че с тях няма ядове.

Редактирано от Mr.Robot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506
    преди 34 минути, Oscar D. Santana написа:

И аз мислех да го кажа това че надали ще имат по-добър дисплей, но реших да си запълча че да не започнат едни спорове :D 

Колкото до този Cyanogen, викаш пробвал си го вече и няма вероятност да ми стане нещо на телефона?

Пробвах го на S3 Neo-то и на S2 Plus. Върви екстра! Също и на S4-то в скоро време. Да, щях да забравя да кажа за бекъпа. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЕКЪП НА EFS ПАПКАТА! При S3 в някой случаи при флашване на custom rom се изтрива и EFS папката, но ако имаш бекъп възстановяването й е 2-3 минути. Ако нямаш бекъп, губиш IMEI и може да ползваш телефона само без сим карта.

преди 34 минути, Mr.Robot написа:

Не е необходимо да слагаш Custom ROM, ROOT+ App2SD  + Greenify би трябвало да свърши работа. Като с App2SD ще изтриеш ненужния bloatware, като приложението ще ти покаже кое е безопасно да се премахне, а с Greenify ще хибернираш приложенията, които ползваш освен тези, от които очакваш известия в реално време. Ако все пак искаш да смениш стоковия РОМ, за С3 има достатъчно богат избор. Но преди каквито и да е интервенции по телефона: backup, backup, backup! 

А относно актуализациите, те се спират от настройките на магазина, така че с тях няма ядове.

Да ти кажа, CyanogenMod 12.1 дърпа далеч по-малко от Ram паметта, главно заради липсата на TouchWiz който попринцип си е тежък, особено последния. (не, че и при S3 не е)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    borovaka    286

Винаги можеш да си прецакаш телефона, когато сменяш рома. Особено, ако не си много наясно как работи boot-a на Андроид.

За това чети внимателно в XDA и не експериментирай.

Като цяло стигнеш ли до отключен loader + custom recovery , трудно можеш да го брикнеш ( аз съм се справял често :) ).

@niki292002 Ако се скапе IMEI -a би трябвало да можеш да вземеш backup на радио firmware от някой друг и с HEX едитор да го редактираш. Та да стане използваем, иначе има и софтуерна врътка, ама тези неща по принцип не са много-законни ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26

Добре момчета отказахте ме от цялата операция :D  в компютрите ме бива ама в смартфоните съм пълен нууб :D мерси все пак за обяснението ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506
    преди 1 час, borovaka написа:

Като цяло стигнеш ли до отключен loader + custom recovery , трудно можеш да го брикнеш ( аз съм се справял често :) ).

Май не си наясно с Samsung смартфони. При тях не се налага да се отключва bootloader, а и не можеш да го брикнеш. Можеш да му прецакаш софта, който се оправя за 10 минути с Odin и стоков фърмуер. Дори да му сложиш грешен, той просто няма да стартира и пак се оправя с Odin и стоков фърмуер. Не е като LG G2, като сложиш грешен софт и си out с телефона, освен ако не тръгнеш да го unbrick-ваш по хардуерния метод. (правиш на късо на определена точка, после флаш на стоков фърмуер и работи) Нали съм правил тея експерименти, хиляди пъти съм флашвал какво ли не, колко пъти съм флашвал грешния и съм се чудел що не тръгва, а може би не трябва да блъскам софт за I9500 на I9505.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    borovaka    286

@niki292002 Може направо върху чипа му да може да се пише, нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.