Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли хора, които искат да споделят как точно става трансфера. И какви положителни и отрицателни стани има това.

Редактирано от Neuton Gimic (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Еми наддаваш - печелиш - плащаш и чакаш да ти пратят нещото. Ако ти продаваш - първо чакаш да ти платят и после пращаш. Иначе вече всичко което се поства там трябва да е с реалните си характеристики, мисля че могат да те осъдят ако си излъгал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми наддаваш - печелиш - плащаш и чакаш да ти пратят нещото. Ако ти продаваш - първо чакаш да ти платят и после пращаш. Иначе вече всичко което се поства там трябва да е с реалните си характеристики, мисля че могат да те осъдят ако си излъгал.

<{POST_SNAPBACK}>

Ем така не е ли е много объркано сигорен ли си че е така
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, СИГУРНА съм... Нищо не му е обърканото. Но предполагам, че става малко по- сложно като не е в Щатите, защото цената за шипинг ще е по- висока и няма много желаещи да я платят, освен ако не е нщо изключително това дето го предлагаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, СИГУРНА съм...

Нищо не му е обърканото.

Но предполагам, че става малко по- сложно като не е в Щатите, защото цената за шипинг ще е по- висока и няма много желаещи да я платят, освен ако не е нщо изключително това дето го предлагаш.

<{POST_SNAPBACK}>

Оуу извинявай преди малко че съм ти писал на мужки род. Не съм видял че си момиче. Иначе колко Лева ще е доставката до тука горе долу?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми минимум 20 долара, не знам, зависи и колко е голямо това дето го поръчваш, колко е скъпо, каква поща избереш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е според вида,теглото на стоката и т.н Например на мен от САЩ до БГ ми искаха (ОТ ДРУГ САЙТ) $ 208 за доставка по море за (мечтаната)електрическа китара на стойност $ 1200.Най-добре сподели повече какво искаш да си поръча-,за да можем да ти бъдем максимално полезни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За GSM-i предполагам :angry: става на въпрос. Това за осъждането и вярно. Ибей е сериозно нещо и там некоректните търговци ги съдят със сигурност, дори самата фирма Ибей изплаща част от парите за некоректната сделка, докато не издири измамниците. Това следва да ви говори, че и тук има "добросъвестни" такива. Най-важният критерий е този - рейтинга на отделният търговец. Пазете се от продавач, който рязко си сменя сферата на продажби за големи суми! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По отношение на пазаруването в Ebay са от съществена важност 2 неща:

1. От кой Ebay пазаруваш

2. Как искаш да платиш

1. Съществува не само ebay.com, но също така и Ebay.co.uk, Ebay.de и т.н. Всеки от тях изисква отделна регистрация - т.е. не можеш с account-a си от Ebay.com да пазаруваш в Ebay.co.uk. Далаверата да пазаруваш от различен Еbay е в звисимост от това което търсиш и това къде искаш да ти доставят стоката - например много често в Ebay.co.uk доставят само в рамките на UK. От друга страна обаче, ако намериш това, което търсиш във Великобританския Ebay, е цената за шпшнг-а от Великобритания ти е по-ниска от аналогична стока, пращана от Щатите. Ето защо, сравни продукта, който търсиш в двата най-големи аукциона - ebay.com и ebay.co.uk и виж откъде ти е по-изгодно да купиш.

2. Системата за разплащания Paypal. Ето това е един от най-големите недостатъци на Ebay и в известна степен дискриминационна политика по отношение на развиващите се страни /към които спадаме и ние/. Близо 90% от продавачите искат плащане с кредитна карта, който на всичкото отгоре трябва да е регистрирана в системата PayPal. Това е система, която е внедрена с цел да се предотврати пазаруването с чужди кредитни карти. За да регистрираш своято кредитна карта в PayPal, се изисква картата ти да е от потвърден адрес в една от държавите, посочени в списък. Само че, България в този списък я няма! Т.е. не можеш да платиш с кредитна карта, издадена от българска банка. Единствения ти избор е да намериш познат в някоя от "Белите" държави, който да има PayPal account и да плати вместо теб. В повечето случаи обаче, доставката се извършва до адреса, на който е записана кредитната карта - т.е. ще я доставят на твоя приятел /ако е физическа стока/. PayPal е възприета от голяма част от интернет компаниите, които поддържат интернет аукциони или просто продават продуктите си по интернет /включително софтуер/.

Преди 2 месеца Tragedy писа до PayPal с искане за обяснение защо България я няма в списъка и възнамеряват ли някога да ни включат, но от там отговориха любезно и с общи приказки да си гледаме работата и че скоро няма да стане. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За закупуване - много малко плащания стават през PayPal заради комисионната, а ако се вгледате и малко потребители го поддържат.

За купувачите няма комисионна. За продавачите, комисионната е около 3% за суми до 3 000 USD, т.е. при средна цена на телефон от 300EUR, продавача плаща такса от 9 EUR - това си е смешна сума имайки предвид застраховката, която получаваш в случай, че не ти бъде платено по сделката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При издънка (телефона не ви е пристигнал или не работи както е описано) - пишете жалба и аукциона ви изплаща обратно сумата (до 200?) и се занимава с продавача нататък сам.

<{POST_SNAPBACK}>

Ам аз мисля та купя стока за 2800? тогава ако стане издънка пак ли само 200? ще ми върнат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми стигна времето да изчета цялата тема, а и нямам време да напиша всичко, което искам, така че ще бъда кратък. Ползвам ибей от доста години от бг, но сега съм в Швеция където нещата стават доста по лесно. Първо не очаквайте някой да ви покрие разходите (въпреки че пейпал и ибей поддържат такава политика) и моля ви не си купувайте скъпи неща от бг. Шансът да не ги получите е над 50% и второ ще трябва да плащата мита и такси, освен ако не сте се разбрали с човека от когото купувате, но е дълга и широка. Ползвам пайпал, което е най-лесният начин за плащане, но за съжаление не се очаква скоро в бг. Най-добрият вариант е приятел от чужбина, в противен случай банков път, пощеснки записи, чекове и т.н, което от своя страна много оскъпява нещата. Ако намерите нещо оригинално и много изгодно да знаете че ще съжалявате ако го закупите. Гледайте feedbacks те казват всичко. А купих около 20 продукта от един човек и пристигаха от САЩ до Швеция за дни и в отлично състояние. Главно ползвам ebay.co.uk

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Харесах си един 30 ин4ов LSD Телевизор от Ebay.co.uk има доставка до Европа и продава4а има Positive Feedback: 100% и цената му е по4ти два пати по евтина от колкото ги продават тука и искам да си го купя. Интересуваме колко ще се оскапи докато доиде до тук и как то4но се ис4еслява тва оскапяване. Продукта тежи 17 Килограма и е на стоиност 540 Евро. Мерси предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си го и помисляй дори, знам че изглежда доста изкушаващо, но мисля че ще съжаляваш. Най-добре се обади в митниците и разпитай там как стоят нещата с митата и таксите. Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо мислиш така ? Пазарувал ли си имаш ли опит. Според мен е изгодно щото колкото и да платя за разходи сам сигорен 4е пак ще ми излезе доста по евтино просто искам да се орентирам като цена

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Курсовата ми работа е относно електронна търговия и в частност за ибей. Имам доста опит, но само един път купих техника от Бг и съжалявах :whist:. Пак ти казвам най-добре се обади в митниците и поразпитай как стоят нещата с тези мита и такси. Сега съм в Швеция и тук никакви проблеми с доставките. Другият вариант е да се уговориш с човека, от когото купуваш да впише като стойност някаква малка сума, но едва ли ще мине номера за телевизор. Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех успех ама мен ми тряа ниакой който е поръ4вал некви по скъпи раоти да ми обясни как седят нещата така 4е ако има някои моля да кайе нещо Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо мислиш така ? Пазарувал ли си имаш ли опит. Според мен е изгодно щото колкото и да платя за разходи сам сигорен 4е пак ще ми излезе доста  по евтино просто искам да се орентирам като цена

<{POST_SNAPBACK}>

lpa ти го е казал, ама кой да слуша. Освен разходите, за които трябва да се информираш от продавача, ако не са описани към стоката, трябва да си предвидиш, че като ти пристигне пратката на митницата, ще те извикат и ще трябва да платиш мито и ДДС. Така , че информирай се от митницата за какво става дума.

При такъв тип покупка като твоята , може да ти излезе и по - скъпо, отколкото да си го купиш от тук.

Ако от 01.01.2007 влезем в ЕС , то може би тези работи ще отпаднат (за ДДС ме съмнява), но знае ли човек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина,ще се размажеш от нерви и рискове,струва ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за една камера от 200$ платих около 70-80$ такси. Междудругото за тази камера (пощенската пратка беше застрахована за повече, тъй като действителната и цена беше по-висока, но аз я купих на някаква разпродайба) искаха да платя доста повече такси тъй като отварят каталозите и гледат каква е реалната пазарна цена (която съвсем не съвпада с тази, която си платил). Работата е доста оплетена, не мисля че си заслужава труда и парите. Информирай се добре преди да купуваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Харесах си един 30 ин4ов LSD Телевизор от Ebay.co.uk има доставка до Европа и продава4а има Positive Feedback: 100%

и цената му е по4ти два пати по евтина от колкото ги продават тука и искам да си го купя. Интересуваме колко ще се оскапи докато доиде до тук и как то4но се ис4еслява тва оскапяване. Продукта тежи 17 Килограма и е на стоиност 540 Евро. Мерси предварително

цената на доставката трябва да ти я даде изпращача, за сведение от едно място най-евтината доставка(през федекс) беше около 300 долара за 5 кг, иначе имат и тарифа за 8 $/кг но минимума е 100 кг

така че за тези 17 кг може да платиш адски много, и на митницата ще обмитят цената на стоката плюс цената на доставката, може би с 40 % и ще изревеш на умряло

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Защо иБей? Ами защото можете да намерите от пиле мляко при това на половин цена. Малко относително, но като цяло стоките в иБей имат доста по-ниска цена от пазарната. Друго голямо предимство е разнообразието. Първоначалната идея на създателя е да бъде сайт за колекционери, за да могат да разменят ценни за тях неща. Днес е малко по-различно, но като цяло концепцията не е много променена.

Няколко пъти получавам лста а и се пускат теми отвреме на време, та решиш да напиша тази. Преди години бих искал някой да ми каже, всичко, което сега знам за ибей, за да си бях спестил цялата главоблъсканица, нерви, време, пари и прочие. Ползвам иБей от 4ри годинки вече и бих се самоопределил като човек, който знае всичко, което е нужно за този...сайт. Толкова опит, кореспонденция и тел. разговори съм провел със служителите там, че написах и курсова работа относноо Ел.търговия и в частност иБей. Опитът е ценно нещо, а когато и е придружен с необходимите знания по въпроса е още по-добре. Айде стига глупости, дайте да видим за кво става дума.

1. Нещата са колкото и сложни, токова и елементрани. Влизате в www.ebay.com ,uk, de, или където си пожелаете, няма значение . Има един тънък момент. Ако сте регнати в сом например, а се опитвате да купувате от немския, някои продавачи могат да имат ограничения и по този начин само немските регистрации могат да наддават за определен продукт. Аз съм си регнал акунти в пет различни (com, de, uk.co) ибей сайта и проблемът е решен. Когато искам да купя от немския използвам немския акаунт.

2. Регистрирайте се. Елементарно е. Все едно си правите нов имейл. Не е нужно да аддвате кр.карта, ако няма да продавате, но и тогава не е задължително,. Става и с алтернативен имейл. Малка поправка, доколкото ми е известно регистрацията в ибей вече става само чрез кредитна карта

3. След като се регнете, разгледайте го. Препоръчвам ви www.ebay.co.uk u www.ebay.de аз лично купувам предимно от там. С немците и англичаните съм си нямал проблеми, с американците се случва, но тук вече на помощ идват фийдбаците, а за тях малко по-късно. Самият сайт е елементарен, купувам, продавам и прочие. Аз съм много по-добър купувач, така че съвети за продавачите няма да предоставям. Като цяло не е кой знае колко сложно. Може да продавате използвайки българкса карта. Таксата е няколко долара на месец и такса при листването на продукта (в зависимост какв услуги изполвате и колко снимки ще постнете). Има и още една такса процент от цената на продадената стока.

4. Feedback – не е нищо повече от оценка за извършена транзакция (сделка). Дава се както от продавача, така и от купувача. Най-ценното ви оръжие. Никога не ме е подвеждала тази система. Веднъж се излъгах да купя уж очила Гучи, от тип със съмнителна репутация и съжалявах, щото цайсите бяха очевидно китайски . Лично за мен 98,6-7% фиидбак е границата. Всяка друга сума под 98% положителни feedbacks лично за мен крие опасности. Идеята да купувате от такъв юзер е глупава. Шансовете да имате проблеми са доста големи. Май трябваше да започна с това , че до всяко потребителско име отдясно има и число. Това е броят на получените фиидбаци (оценки), цъквате върху него и ще видите цялата търговска дейност на съответния юзер и положителните и отрицателни оценки, които е получил.

5. Забравете да купувате техника от България. Глупава идея поради много причини. Такси, мита, най-вероято ще ви я свият и никога няма да я получите и т.н. Има граница която е около 100евро и продукти под тази стойност са без мито. А лично съм се свързвал с продавачите и съм им казвал да пишат на пратката, подарък и стойност доста по-малка от действителната. Да ама нашите митничари отварят каталозите и гледат действителната пазарна цена и не се интересуват от друго. А й както казах, влезе ли в България една подобна пратка (я мп3плейър, я телефонче), все едно влиза в Бермудксия триъгълник. Заслужава си главно за дрехи, аксесоари, кецове, неща които в Бг не бихте могли да откриете и прочие. За техника само някаде из ЕСто. Ако имате приятел из чужбина пращате на него и после ви го носи. Малко се заплитат нещата ама няма как. Та дори и да се изгуби, повечето страни си имат доста добре развита система за защита на клиента. В Германия и Англия например не се налага да застраховате. Пощата ви покрива разходите, ако пратката изчезне.

6. Пейпал www.paypal.com, болна тема , не е възможно да гоползвате от България (няма ни в списъка) или по точно с Бг кредитна карта. Има много други начини разбира се, а дори и такива продавачи, които приемат само Пейпал, доста често се съгласяват на пощенски запис или банков превод, ако им пишете на ЛС и ги попитате учтиво. Пейпал покриват и щети до... май беше 500$, но както вече споменах, в България сме доста прецакани в това отношение. Въпреки всичко пейпал не е единственото платежно средство, а просто е най-удобното. Ето ви останалите начини на плащане: http://pages.ebay.co.uk/help/buy/payment.html

7. Нешо много важно. В никакъв случай не наддавайте за стоката, която искате да купите. Само изкуствено ще увеличите цената й. Ако харесате нещо го аддвате чрез”watch this item in my eBay list”. Изчаква се до последната секунда, особено ако има доста купувачи. Нарича се ”snipping” и въпреки че от Ибей не го препоръчват си е напълно легално. Как да разерете колко са кандидат-купувачите, ами влизате във вашия профил ”My eBay” и там има графа ”bids” на вашите продукти, които сtе адднали да следите, посочваща колко души са наддавали за дадената стока. Или влизте в описанието на който и да е продукт и там отдясно на снимката има history ”6 bid” например, кликвате върху цифрата и виждате кой и колко. Не обърквайте, ако сложите 4$ бид, а е изписано 2$ да речем. И да искате не можете да платите тези 4ри, освен, ако някой не се опитва да надцака и тогава Ибей наддава вместо вас докато се стигне до тези 4$ и спира да наддава от ваше име, ако другият даде на 4$. Тези 4$ са всъщност най-високата сума, която бихте желали да дадете. След това може естествено отново да бидвате. Пак повтарям В никакъв случай не наддавайте за стоката, която искате да купите. Само изкуствено ще увеличите цената й. Ако харесате нещо го аддвате чрез”watch this item in my eBay list”. Изчаква се до последната секунда, особено, ако имате по бърз нет.

8. Дори и да не са написали изрично, че доставят до Европа или Worldwide, нищо не ви пречи да ги попитате с едно ЛС ”ask seller a question”, повечето се съгласяват. Припокупка на тениски, дрехи и прочие доставката ”shipping”-а в повечето случай е повече от цената на стоката, но в повечето случаи пак излиза по евтино, а и както вече казах идеята е че там можете да откриете всичко.

9. Говорил съм доста често с хората от ибей и пейпал, доста услуожливи, ценят си клиентите и досега винаги са ми решавали проблемите. Спокойно може да изпозвате нашумелите напоследък воип програмки и да се свързвате с тях, излиза почти без пари. Аз така за щяло и нещяло им звъня и си лафим кое как става ,

10. Купувал съм много от там и от личен опит (цялата ми тема се базира на него) мога да ви уверя, че не е по-несигурно от това да купуваш от един нормален магазин. Дори бих казал, че има по-голяма вероятност да те прецакат в Български реален магазин, отколкото във виртуалния на иБей.

11. Още нещо. Ибей не продава, а само предоставя услуга, чрез която може да постете вашите стои за продан. Ибей се явява в случая посредник между вас и продавача. В случай на конфликт се обръщате към иБей и те се явяват нещо като съдия. Дават ход на делото, преглеждат всички доказателства по делото и прочие . Три пъти ми решават проблемите по този начин.

12. Няма да давам указания за самия сайт, всичко е доста опростено, просто го разлгедайте внимателно и ще откриете всичко необходимо. Тук мако повече инфо: http://pages.ebay.co.uk/help/buy/index.htm...=STRK:MERLC:002

13. Не е най-подбробната информация, която можете да получите, но е основното, което трябва да знаете. Няма нищо сложно . Ще отговоря на всеки въпрос. Успех.

14. Не са най-добрите условия да го ползвате от Бг, но все пак понякога си заслужава. Смятах да слагам и скрийншотове, но не виждам смисъл. Ето ви само един пример за феедбаци

Публикувано изображение

15.Във връзка със зачестилите появи на измамници или по-скоро недобросъвестни ибей търговци ще ви предупредя да внимавате и да изследвате подробно, юзерите, от които купувате или главно начинът, по който са натрупани фийдбаците. Поразрових се и открих, че се продават разни "права върху снимки" за 1 цент + доставката?!? Цялата идея е да имате възможност да си размените положителни фийдбаци след края на сделката. Сами разбирате че по този начин положителната репутация базирана на оценките на участниците в сделките се трупа много лесно, но не е обективна. Още повече е напълно съобразена с правилата на еБей и всичко от законна гледна точка е ОК. Все пак моята препоръка е да не влизате в договорни отношения с тях, демек не купувайте от тези продавачи.

един пример: http://cgi.ebay.co.uk/3-Pictures-of-Unique...1QQcmdZViewItem

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отговаря тук, че ми пращате ЛСта с еднакви въпроси :) Така..въпрос номер 1: На 17 години съм-мога ли да си направя регистрация и да купувам от иБей?(в БГ си живея) 2. Струва ли си и дали ще го получа ако си взема цифров апарат? 3. А нещо като сребърни амулети и т.н.(харесал съм си един тамплиерски кръст ;) 1.Няма никаква възрастова граница. Влизаш, регваш се и почваш да бидваш. 2. Не, недей, освен, ако някой приятел не ти го донесе, но по пощата не си струва. Твърде много таски,рискове и неудобства. 3. Да, само ако са по ценни, разбери се с човека, да впише по ниска стойност когато ти пуска пратката, да не плащаш мита в Бг :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да. Желателно е. Все пак ще си поръчваш разни работи и е хубаво да се знае къде отиват. Какво по-точно те интересува?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване