Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вноса от Англия не се обага с мито. Както и от всяка друга страна членка на ЕС.

Не знам какво да ти кажа, но този сайт, който си постнал ми е напълно непознат.

Reese, иди им обяснявай и доказвай кое имущество е лично и кое не, а и не съм сигурен дали тук става дума за изпращане по пощата.

А ДДС начислява ли се ? И последно какъв е твоя съвет за конкретния случай, разликата в цената е несъществена. От къде да направя поръчката ? А доставката до дома ли ще бъде или до поискване в пощата ?

Мерси !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

здр извинявам се ако темата не е за тук но нз в кои раздел трябва да е ....

въпроса ми е дали някои може да ми обесни как става цялата процедура с продаването чрез ебаи....на кои да дам предмета как получавам парите .... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За маратонки които са 65$ ще прибравят ли мито?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам някой поръчвали ли е от Англия и по-точно доставката пристигала ли му е с Royal Mail International Signed-for

Service. Искам да си потъчам от там 7 in 1 Car Kit FM Transmitter for iPod като в детайлите за доставка пише, че се доставя направо на посочения адрес и изисква подпис, а не до регионалната поща и от там да си го получиш. Поне аз така разбирам обяснението в Shipping Details. Ако някой е запознат, моля нека сподели.

Благодаря предварително.

Редактирано от ukrainian (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам някой поръчвали ли е от Англия и по-точно доставката пристигала ли му е с Royal Mail International Signed-for

Service. Искам да си потъчам от там 7 in 1 Car Kit FM Transmitter for iPod като в детайлите за доставка пише, че се доставя направо на посочения адрес и изисква подпис, а не до регионалната поща и от там да си го получиш. Поне аз така разбирам обяснението в Shipping Details. Ако някой е запознат, моля нека сподели.

Благодаря предварително.

Получаваш го в пощата във вид на колет.Там ще те накарат да се подпишеш,не виждам как би могъл да го получиш до посочения адрес без куриерска фирма ...но там цената за доставка е друга.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За маратонки които са 65$ ще прибравят ли мито?

Кажи на продавача да ги пише 50$ в митническата декларация.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на продавача да ги пише 50$ в митническата декларация.

\Не 50 а 32 долара е необмитяемият праг! В пове4ето случаи продавачите са наясно, нои все пак ги помоли да не пишат повече от 32$ или 22евро.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

\Не 50 а 32 долара е необмитяемият праг! В пове4ето случаи продавачите са наясно, нои все пак ги помоли да не пишат повече от 32$ или 22евро.

Според мен необмитяемият праг е 45 евро, 50$ са просто пример за под 45 евро.

Разпоредби, прилагани от 01.01.2007 г. по отношение на пратки от трети страни

1. Пратки с незначителна стойност (без значение дали изпращача и получателя са физически или юридически лица).

Съгласно чл. 27 и чл. 28 от Регламент 918/83 от вносни сборове се освобождават пратки, съдържащи стоки с незначителна стойност, изпратени непосредствено от друга страна до получател в Общността. Като "стоки с незначителна стойност" се считат стоките, чиято обща стойност за пратка не надвишава 22 евро. Не се допуска освобождаване на алкохолни продукти, парфюм и тоалетна вода, тютюн и тютюневи изделия.

2. Пратки от физически за физически лица.

На основание чл. 29 до чл. 31 от Регламент 918/83 се освобождават от вносни сборове стоки, съдържащи се в пратки, изпратени от физическо лице, намиращо се в друга държава, до друго физическо лице, намиращо се на митническата територия на Общността, при условие, че се касае за внос на стоки без търговски характер.

За "внос на стоки без търговски характер" се счита вносът на пратки, които:

- се извършват случайно;

- пратките съдържат стоки, предназначени изключително за лична употреба от страна на получателя или семейството му и нито по своя вид, нито по количеството си не пораждат съмнение, че се внасят с търговска цел и

- са изпратени от изпращача на получателя без каквото и да е заплащане от страна на последния.

В чл. 31 са посочени стоки, които се ограничават до следните количества:

- тютюневи изделия:

- 50 цигари или

- 25 пурети ( пури с максимално тегло 3 гр. всяка), или

- 10 пури, или

- 50 грама тютюн за лула или друг начин на пушене.

Алкохол и алкохолни напитки:

- дестилирани напитки и спиртни напитки с над 22 % обемно алкохолно съдържание - 1 литър или

- дестилирани напитки и спиртни напитки, аперитиви на винена или алкохолна основа, с обемно алкохолно съдържание не по-високо от 22 %; пенливи вина, ликьорни вина - 1 литър или

- непенливи вина - 2 литра.

- парфюми - 50 грама или тоалетни води - 0.25 литра.

Освобождаването от вносни сборове за всяка отделна пратка се ограничава до общата стойност 45 евро, включително стойността на стоките, посочени по-горе.

Освобождаването от ДДС и акциз и в двата горепосочени случая, съгласно ЗДДС и ЗАДС е по реда на митническото законодателство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разчитай много на обявената цена на пакета. напоследък отварят пратките и гледат какво има вътре - пред теб. ако обявената цена се различава очевидно от цената на стоката, те карат да докажеш обявената цена и ако не можеш, ти определят служебно цена, на която плащаш ДДС и мито. Пред мен са го правили на други хора, на мен също...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разчитай много на обявената цена на пакета. напоследък отварят пратките и гледат какво има вътре - пред теб. ако обявената цена се различава очевидно от цената на стоката, те карат да докажеш обявената цена и ако не можеш, ти определят служебно цена, на която плащаш ДДС и мито. Пред мен са го правили на други хора, на мен също...

И това го е имало при мен, но само един път. И явно много зависи от самия пакет.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм вече ги поръчах и дойдоха на 8 мия работен ден страшно точен доставчик но не съм ги видял защото трябва тази вечер баща ми да иде да ги вземе.На митническата разписка за МИТО нищо не пишеше.Не съм казвал на продавача да пише по ниска цена.Щом на бележката за митото нищо не пише на цена за мито значи сигурно няма.Ще видим довечера.За нататък ще знам. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм пича го е писал сам 25$ без да сам му казал супер :) всичко е точно

Старите кучета в ибей знаят кво да правят без да им казваш Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Предварително се извинявам защото съм задал този въпрос и във друг форум и хората които следят форумите може да се ядосат,но... Имам проблем при регистрация в ebay.Този проблем е изложен от други хора във всички форуми и това което ме изумява и дразни е че навсякаде е подминат без да се даде обяснение или съвет за разрешаването му.А именно: Input Error One of the parameters received was invalid for this function. This probably means that your browser had problems with the form or you invoked the function incorrectly. Please go back and try again. If you're using an old bookmark, you may need to rebookmark it due to recent changes to protect your privacy. We are aware of the problem and are working tirelessly to resolve it as quickly as possible. П.П. Сигурен съм че проблема не е в данните които съм въвел.Пробвах и с Explorer и с Firefox.Един и същ проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бързо ми требва човек който ще си купува нещо от ebay искам некой да ми купи нещо от там и после да ми го прати по куриер със наложен платеж

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мога да ти го купя и да ти го пратя по куриер, но трябва да ми пратиш парите предварително...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Искам да попитам дали си заслужава да се закупи PSP от английския ebay. Още,как се осъществява доставката ? Благодаря предварително :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Днес за първи път взех следния продукт от ebay.co.uk. Същия се намира в Хонг Конг и доставката ми е безплатна. Притеснявам се малко за времето на пристигане и да няма проблем с изпращането. Не съм сигурен за начина му на доставка поща или др.. Видя ми сериозен, а и ми каза, че не е проблем до България да се прати В България немога да намеря следния панел и ми се наложи да го взема от там Интерисува ме след, като го получа задължително ли трябва да дам оценка на човека? Малко трудно се оправям в сайта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес за първи път взех следния продукт от ebay.co.uk. Същия се намира в Хонг Конг и доставката ми е безплатна. Притеснявам се малко за времето на пристигане и да няма проблем с изпращането. Не съм сигурен за начина му на доставка поща или др.. Видя ми сериозен, а и ми каза, че не е проблем до България да се прати В България немога да намеря следния панел и ми се наложи да го взема от там Интерисува ме след, като го получа задължително ли трябва да дам оценка на човека? Малко трудно се оправям в сайта...

:lol6: От там пристига за повече от 20 дена по пощата,така че чакаш..Оценката не е задължителна но е много важна за теб а и за продавача.Особено за теб ако нямаш много покупки от ebay до този момент.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен необмитяемият праг е 45 евро, 50$ са просто пример за под 45 евро.

Разпоредби, прилагани от 01.01.2007 г. по отношение на пратки от трети страни

1. Пратки с незначителна стойност (без значение дали изпращача и получателя са физически или юридически лица).

Съгласно чл. 27 и чл. 28 от Регламент 918/83 от вносни сборове се освобождават пратки, съдържащи стоки с незначителна стойност, изпратени непосредствено от друга страна до получател в Общността. Като "стоки с незначителна стойност" се считат стоките, чиято обща стойност за пратка не надвишава 22 евро. Не се допуска освобождаване на алкохолни продукти, парфюм и тоалетна вода, тютюн и тютюневи изделия.

2. Пратки от физически за физически лица.

На основание чл. 29 до чл. 31 от Регламент 918/83 се освобождават от вносни сборове стоки, съдържащи се в пратки, изпратени от физическо лице, намиращо се в друга държава, до друго физическо лице, намиращо се на митническата територия на Общността, при условие, че се касае за внос на стоки без търговски характер.

За "внос на стоки без търговски характер" се счита вносът на пратки, които:

- се извършват случайно;

- пратките съдържат стоки, предназначени изключително за лична употреба от страна на получателя или семейството му и нито по своя вид, нито по количеството си не пораждат съмнение, че се внасят с търговска цел и

- са изпратени от изпращача на получателя без каквото и да е заплащане от страна на последния.

В чл. 31 са посочени стоки, които се ограничават до следните количества:

- тютюневи изделия:

- 50 цигари или

- 25 пурети ( пури с максимално тегло 3 гр. всяка), или

- 10 пури, или

- 50 грама тютюн за лула или друг начин на пушене.

Алкохол и алкохолни напитки:

- дестилирани напитки и спиртни напитки с над 22 % обемно алкохолно съдържание - 1 литър или

- дестилирани напитки и спиртни напитки, аперитиви на винена или алкохолна основа, с обемно алкохолно съдържание не по-високо от 22 %; пенливи вина, ликьорни вина - 1 литър или

- непенливи вина - 2 литра.

- парфюми - 50 грама или тоалетни води - 0.25 литра.

Освобождаването от вносни сборове за всяка отделна пратка се ограничава до общата стойност 45 евро, включително стойността на стоките, посочени по-горе.

Освобождаването от ДДС и акциз и в двата горепосочени случая, съгласно ЗДДС и ЗАДС е по реда на митническото законодателство.

Здравейте и от мен. Работя в митническа агенция от 7-8 години и съм се сблъсквал с повечето от проблемите Ви защото хора като Вас са ми ежедневни клиенти. Само не ме бъркайте с митничар, защото няма нищо общо - ние просто пишем документите Ви когато опрете до митница. Не претендирам да съм прочел цялата тема но първите и последните страници ги прочетах. Маркирах точно този абзац защото е много точен но и явно автора "lpa" е почти наясно след като се е борил с митничари вече доста пъти. Проблема е в тълкуванието на думите "облагаема митническа стойност", което много точно пише 45 EUR. До тук всичко е точно. Да ама не. Ще ви преведа постнатото отдолу само с няколко думи. Всички разходи направени извън територията на EU следва да се прибавят към цената на стоката (транспорт, такси , глоби, комисионни, застраховки и т.н......) и така се получава сума, която ако е над 45 EUR отивате на митница. Никъде не се казва, че само стоката трябва да е до тези пари и от там и заблудата. Съвсем друга тема е, че понякога минават и пратки над тази цена. Те са или проспани или са се смилили над вас тези дето ги ровят на летището. Естествено повечето разходи не може да се докажат и се крият но не е така с транспорта, защото си го пишат по пратките или ако е куриер - звъни митничаря там и му дават цена по тарифа за съответните килограми на пратката. Може да ме контрирате "ами ако е платено от изпращача?". Да ама тогава си го пише по етикета на пратката или инвойса (зависи от вида на сделката) и въпреки това пак няма гаранция, че ще убедите митничара защото там е една тема дето няма да ни стигне мястото на сървъра да я доубясним и изясним, а и много зависи от това как е спал снощи, какво е ял за закуска, дали му е дала жена му скоро и т.н.

ето я и сухата материя:

Митническа облагаема стойност - МОС

- МОС може да бъде договорената стойност, т.е. реално платената или подлежаща на плащане цена на стоките, към която при определени условия, се прибавят разходи, които се плащат от купувача, но не са включени в реално платената или подлежаща на плащане цена, като: комисионни и възнаграждения за посредничество, разходите за контейнери, за опаковка, за транспорт на внасяните стоки до входен граничен пункт на България, за товаро-разтоварни и обработващи операции, за застраховки и др.

- МОС може да се определи, като се използва договорената стойност на идентични стоки, продадени на същото търговско равнище и в приблизително същото количество, както стоките, подлежащи на остойностяване.

- МОС може да бъде договорената стойност на сходни стоки, продадени за износ за България и изнесени приблизително в същия момент както стоките, подлежащи на остойностяване.

- ако внасяните стоки или вносни идентични или сходни стоки се продават в България в състоянието, в което се внасят, МОС на внасяните стоки следва да се основава на единичната цена, по която се продава най-голямото сборно количество от внасяните стоки или от вносни идентични или сходни стоки по същото или приблизително по същото време, по което се внасят стоките, подлежащи на остойностяване.

- МОС може да се основава на изчислена стойност. Изчислената стойност се състои от разходите за материали за производство или за други операции, свързани с обработката на внасяните стоки.

Митническата облагаема стойност включва цената на стоката, увеличена с всички разходи на стоката до българска граница - транспорт, застраховка и др. Попълва се Декларация за митническа облагаема стойност /ДМОС -1/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване