Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А трябва ли да има пари в картата или може да ги взема като кредит, щото както казах майка ми изтеглила парите Публикувано изображение

Ако картата е наистина кредитна няма причина да не можеш да платиш с нея. Освен ако не е изчерпан кредитният и лимит или има някакво ограничение както ти е написал free. Охх, как да ти го напиша че да ме разбереш. Ако имаш интернет достъп до сметката си на тая карта щеше да видиш, че има една колонка наречена разполагаемост или нещо подобно. И една наречена текущо салдо. Салдото ти може да е дори отрицателно, да си "вътре" с 200-300 лева към момента но е важно какво пише в колонката разполагаемост. Ако сумата в нея покрива това, което искаш да си купиш - няма проблем - плащаш и това е. Има само един неприятен момент - безплатен обяд няма и негативното салдо трябва да бъде покрито рано или късно, т.е. трябва да внесеш похарченото и да не си на червено :P

Доста от служителите по банките не са много наясно с тия плащания. Свидетел съм тези дни как собственици на 4-5 карти, уж кредитно имат проблем с подобни плащания и покупки. Баялдисало ми е вече да им правя услуги като плащам чрез моята карта. Ще взема да си искам май по 1-2 % за услугата, с единствената цел да огранича тези услуги, не за да спечеля нещо Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата е наистина кредитна няма причина да не можеш да платиш с нея. Освен ако не е изчерпан кредитният и лимит или има някакво ограничение както ти е написал free. Охх, как да ти го напиша че да ме разбереш. Ако имаш интернет достъп до сметката си на тая карта щеше да видиш, че има една колонка наречена разполагаемост или нещо подобно. И една наречена текущо салдо. Салдото ти може да е дори отрицателно, да си "вътре" с 200-300 лева към момента но е важно какво пише в колонката разполагаемост. Ако сумата в нея покрива това, което искаш да си купиш - няма проблем - плащаш и това е. Има само един неприятен момент - безплатен обяд няма и негативното салдо трябва да бъде покрито рано или късно, т.е. трябва да внесеш похарченото и да не си на червено :P

Доста от служителите по банките не са много наясно с тия плащания. Свидетел съм тези дни как собственици на 4-5 карти, уж кредитно имат проблем с подобни плащания и покупки. Баялдисало ми е вече да им правя услуги като плащам чрез моята карта. Ще взема да си искам май по 1-2 % за услугата, с единствената цел да огранича тези услуги, не за да спечеля нещо Публикувано изображение

Еми това салдо е било положително с някакви пари докато майка ми не ги е изтеглила сега чак забелязах какво пише-This card cannot be used for this transaction. Please choose a different way to pay, or add another debit or credit card to your account.Но баланса на тая карта е положителен(в момента е занулен след като се изтеглиха парите)това което искам да купя е 20 долара с доставката тоест 30лв. незнам да имаме достъп чрез интернет до картата, но със сигурност балансът в момента е точно-0лв, не мисля, че е нормално да не може да се вземат тия 30 лв като кредит. Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това салдо е било положително с някакви пари докато майка ми не ги е изтеглила сега чак забелязах какво пише-This card cannot be used for this transaction. Please choose a different way to pay, or add another debit or credit card to your account.Но баланса на тая карта е положителен(в момента е занулен след като се изтеглиха парите)това което искам да купя е 20 долара с доставката тоест 30лв. незнам да имаме достъп чрез интернет до картата, но със сигурност балансът в момента е точно-0лв, не мисля, че е нормално да не може да се вземат тия 30 лв като кредит.

Ок, значи има някакво ограничение за тая карта. Дали от нейния вид или от банката е - не зная. Отиди до банката и уточни на място. Така не мога да ти дам някакъв смислен отговор или предложение. Както написах само за няколко дни срещнах доста карти и от ОББ и ПИБ с подобен проблем като твоя. Отиваш на място в банката. Ако трябва си вадиш нова с такава функционалност за плащания. Друго не мога да предложа като мнение Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели как става продаването в ebay? Някой пробвал ли е това от България и да даде малко инфо взъможно ли е да се получават пари в PayPal акаунта след, като се ъпгредне? Не съм много наясно по този въпрос за разлика от купуването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е правилното място,но все пак ще попитам.Някой има ли намерение скоро да поръчва от Англииския Ebay тъй като съв си харесал един артикул,но не съм вещ в тези неща.Та ако някой поръчва нека ми пише,ща му платя всички разходи за моят продукт.Пишете на ЛС или на sho_z@abv.bg. ПП.Ако може преведете начините за плащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пристигне пратка от Royal Airmail, къде да си я търся? В митницата, централната поща или местната ми пощенска станция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търся човек да обясни сичко от това каква карта да с и извада до спечелването на 1 търг ще черпа моля ви трябва ми някой само да обясни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Когато пристигне пратка от Royal Airmail, къде да си я търся?

В митницата, централната поща или местната ми пощенска станция?

Ами зависи какво и откъде може би. Аз лично съм получавал от Royal Airmail от Англия по пощата с известие за пратка. Първо провери в пощенският клон, защото може и да са ти пратили такова известие, но да се е загубило! Сега, ако е нещо друго и не е от ЕС може и да е на митница! Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да похваля Royal Mail за бързите им доставки. В понеделник сутринта платих една пратка и днес(Сряда) я получих на обяд. По-скъпата пратка, която идва с signed for/airsure, която има tracking номер я пратиха в четвъртък и в понеделник си я взех. Сега чакам трета пратка, изпратена в петък.. Общо взето англичаните са доста бързи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те преди време си поръчах кабел за телефона от ebay.com като условието беше да го платя при доставката. Минаха се две седмици и кабела дойде и куриера като го питах колко струва той вика нищо и аз го питам сигурен ли си той да. Ок няма проблем но две години след случката без да получавам меил или каквото и да е получавам писмо по пощата че дължа вече не 25 евро а 68 защото има и лихви. Ще съм благодарен някои ако знае за подобен случаи какво може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те преди време си поръчах кабел за телефона от ebay.com като условието беше да го платя при доставката. Минаха се две седмици и кабела дойде и куриера като го питах колко струва той вика нищо и аз го питам сигурен ли си той да. Ок няма проблем но две години след случката без да получавам меил или каквото и да е получавам писмо по пощата че дължа вече не 25 евро а 68 защото има и лихви. Ще съм благодарен някои ако знае за подобен случаи какво може да се направи.

Според мен цялата тази работа нещо не е наред.

Поръчваш си кабел от ebay, а уговорката е да го получиш с наложен платеж (доколкото знам плащанията се извършват чрез пейпал и наложен платеж за стоки от чужбина рядко се практикува).

Не ти искат пари при доставката и съвсем естествено не плащаш.

Продавачът обаче си трае две години (странно защо?), след което ти иска доста по-голяма сума за олихвяване на непоисканите от него в съответния нормален срок пари. :) Не пишеш да си получавал по-ранни предупреждения.

Моето мнение е следното - по никакъв начин не можеш да бъдеш задължен да платиш исканата сума (дори и реалната сума на покупката).

Моралната страна на въпроса все пак изисква да си платиш за получената стока сумата от 25 евро. Това бих направил на твое място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да питам нещо ,искам да си купя няколко работи от ибеи.де- но по немски хич ме няма дали мога да сменя езика на англииски когато посещавам немският сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, реших и аз да се включа малко в темата, а именно - онзи ден си поръчах от Ebay.com тези неща

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...:EOIBSA:US:1123

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...:EOIBSA:US:1123

и се всичко за сега се развива много добре, платих си с дебитна карта на ДСК Visa, изписа ми че е платено и казаха да изчакам 15-20 работни дни за доставката, само малко ме съмнява дали ще ми намерят адреса (на латиница го написах) но здраве да е. Когато го получа ще пиша за информация на други :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели как става продаването в ebay? Някой пробвал ли е това от България и да даде малко инфо взъможно ли е да се получават пари в PayPal акаунта след, като се ъпгредне? Не съм много наясно по този въпрос за разлика от купуването...

Аз като автор на темата, мога да ви ти кажа че..Тези въпроси ние можем да ти ги отгоровим, но за да си на ясно трябва да прочетеш доста от цялата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, моля ти се оправи си правописа, че така никой няма да те вземе насериозно като автор на темата.

Andrian Ivanov, въпросът ти е повече за пейпал. За да можеш да получаваш пари трябва да си на ти с английския, ако не си, първо го научи и след това се захвани с пейпел/ибей. А по въпроса ти: https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;...pentopic=800043

Продаването в ибей е елементрано: http://cgi5.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SellHub3Visitor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, както бях обещал да ви кажа - днес сутринта получих колет с продуктите, които бях поръчал, даже се учудих че ги получих толкова бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз предпочитам да ползвам услугите на някой посредник, като се има впредвид главоблъсканиците който мога да си навлека. преди един месец си купих каска за мотор от САЩ която ми излезе на половин цена, ползвах услугите на eshopassistant.com и продавача вместо да изпрати каската в БГ я беше пратил в Англия, объркал абривиатурите, вместо BG написал GB, тогава се обедих че си заслужава да се ползва някой посредни който има дългогодишен опит с онлайн пазаруването, от посоченият сайт направиха всичко възможно да си получа каската, като всички допълнителни разходи и такси ги плати продавча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам потребителите на калдата форум дали някои е пазарувал от Ebay и ако е пазарувал каде са му доставили продукта. По накратко искам да ви попитам дали доставят продуктите по дма :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам потребителите на калдата форум дали някои е пазарувал от Ebay и ако е пазарувал каде са му доставили продукта. По накратко искам да ви попитам дали доставят продуктите по дма :rolleyes:

Преди да правиш тема ползвай търсачката - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=24863

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам много неприятен проблем. Продадох нещо в ebay и го пратих чрез БГ Пощи до адреса на получателят. Няма Tracking number. След известно време купувачът ме пита какво му става с пратката. Звъннах в БГ Пощи и от там ми отговориха, че не могат да ми дадът такава информация. Сега човекът е пуснал оплакване в Pay Pal. Какво е необходимо да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам много неприятен проблем. Продадох нещо в ebay и го пратих чрез БГ Пощи до адреса на получателят. Няма Tracking number. След известно време купувачът ме пита какво му става с пратката. Звъннах в БГ Пощи и от там ми отговориха, че не могат да ми дадът такава информация. Сега човекът е пуснал оплакване в Pay Pal. Какво е необходимо да направя?

Колко време е минало?До къде си я изпратил?Няма такова понятие "известно време",някои пратки се бавят повече отколкото трябва понякога,други се губят.

Отворил е диспут и моят съвет е ако са минали 30 дена от пращането веднага да му върнеш сумата!Ако не са минали може да го задържиш като му пишеш да изчака.Право на купувача е до 45-ия ден от направената транзакция ако има проблем да отвори диспут с последващ клейм.

Много общо си описал проблема !

Пратка неполучена до 20 работни дни в рамките на ЕС се счита за загубена.

Всяка изпратена стока от продавача без тракинг номер при диспут прераснал във клейм се решава от PayPal в полза на купувача.А продавача си търси сумата от пощите.Съветвам те веднага да му върнеш сумата(ако е минало необходимото време) преди да е прераснал спора в клейм защото рискуваш блокиране на акунта ти и други много неприятни проблеми.

А ти как ще си търсиш сумата за загубената пратка от нашите пощи съвсем си нямам на идея...нека някой друг това да каже.Всъщност едва ли нашите пощи се виновни - ако е до Англия,Италия или Германия..особено Италия нещата са всеизвестни.

Единствено за Англия знам че тяхните пощи за загубени пратки с незначителна стойност покриват суми до 39 паунда.

Сега е редно да те попитам: За кой дявол се изтъни та не си сложи тракинг номер, след като тази услуга е само 2-3лева?Нека го имат впредвид всички които ще продават за в бъдеще!

И още нещо много важно за купувачи и продавачи-всяка кореспонденция с такива проблеми задължително да минава или през страницата на PayPal където е отворен диспута или през страницата на ebay за кореспонденция.

Всякакъв контакт извън това,което споменах не се взима впредвид при решаване на спорове,и рискувате много.

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета и момчета.Наскоро се регистрирах в И-бей и тъй като още не съм пазарувал от там ми е доста неясно.Поразтърсих се из нет-а и попаднах тук.Гледам че има доста запознати с интернет пазаруването та да питам и аз.Значи....ще питам за конкретна покупка за да се разберем по точно.Мисля да купувам спирачни дискове за кола(мисля че повечето от вас знаят какво е това)на стойност около 120 долара(в e-bay.com).Цената за доставка е около 150 долара(до Финландия-тук живея).От къде мога да разбера дали ще има и други такси тук....мита разни,ддс-та и в зависимост от това дали ще ми дойде на адрес пратката или трябва аз да ходя някъде по митници да се занимавам? Другият ми въпрос е относно наддаването.Може ли като си харесам дадена стока и да си я поръчам веднага или трябва да наддавам или какво??? И последния въпрос(за този пост)-как се процедира когато не е оказана цена за доставка до моята държава.Пиша на продавача и той ми казва някаква сума и...??? П.П.Забравих да кажа че съм ползвал PayPal и преди така че с това мисля че няма да има проблеми. Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо нещо не виждам опция за "insurance" в графата за цена на доставката?!? Или аз нещо давам фира! Преди си имаше цена без застраховка и цена с такава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да направя подарък за празниците,но като го купя от ebay.Въпроса ми е като посоча адреса на които живея там ли ще получа пакета или в пощата и те от там ще ме извикат.Става въпрос за парфюм и все пак е пакет които няма как да влезе в пощенската кутия. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...