Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден,някой ще ми разясни ли как стой въпроса с доставката и плащането за тая стока Моят сайт Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Стоката е на търг, което означава, че трябва да се наддава. Печелиш търга, отиваш до Канада и го вземаш - друга опция продавача не предлага!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Аз искам да си поръчам от тези зубърските очила и пише че доставката е 2.29 лири а очилата струват 0.99 лири. Накой може ли да ми каже дали това е истина и колко ще ми струва доставката до България Освин с търг мжеш да си ги поръчаш и без да наддаваш . Има стоки на които пише Buy now те са без наддаване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
vukuu, да беше погледнал линка на човека преди да даваш съвети дали може с търг или без търг. А като искаш и на теб да ти се отговори както трябва дай линк към това което искаш да купиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,аз съм продавач в Ebay,много ще ви бъда благодарна ако някой ми даде сайт за проследяване на пратки ЗА ГЕРМАНИЯ изпращани с БГ Пощи!!!!!За съжаление немските купувачи са доста изпечени мошенници и са усъвършенствали касите за неполучени доставки,но Германия е единствената държава ,за която не можеш да проследиш изпратената пратка.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Има ли смисъл да се поръчва телевизор от ebay.co.uk и по какъв начин може да ми го пратят? Колко ще излезе доставката? Мита за стоки от Англия не трябва да се плащат, нали? Знам, че въпросите ми са необосновани, ама въобще не съм навътре с работите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да се поръчва телевизор от ebay.co.uk и по какъв начин може да ми го пратят? Колко ще излезе доставката? Мита за стоки от Англия не трябва да се плащат, нали? Знам, че въпросите ми са необосновани, ама въобще не съм навътре с работите.

Питаш продавача дали е навит да ти го праща и каква е стойността на транспорта. Мита и ДДС не се плаща, в ЕС са и двете държави.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Едно питане ми се образува. Когато се купува нещо от извън ЕС, му слагат ДДС и мито. До тук добре. Но защо слагат ДДС и на куриерската/пощенската услуга? Не трябва ли да се таксува само стоката? Все пак другото е транспортни разходи :speak: В случая става дума за нещо с цена 90 долара и транспорт 50 долара, толкова е платено и декларацията е така написана. Не е нещо от типа 10 долара и 100 долара транспорт. Сега, някой ще каже че съм тарикат, защото в ebay примерно доста продавачи слагат ниска цена и висока доставка за да платят по-малко такси на ebay. Това не ме бърка. Ако накарам продавача да пише сумата Х и разпечатам от моя страна подправена транзакция през пейпал отговаряща на сумата, пак цакам митничарите. Ясно че ако реша да вкарам контейнер няма да мине тоя номер :) Интересно ми е защо слагат ДДС на услугата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно питане ми се образува. Когато се купува нещо от извън ЕС, му слагат ДДС и мито. До тук добре. Но защо слагат ДДС и на куриерската/пощенската услуга? Не трябва ли да се таксува само стоката? Все пак другото е транспортни разходи :speak: В случая става дума за нещо с цена 90 долара и транспорт 50 долара, толкова е платено и декларацията е така написана. Не е нещо от типа 10 долара и 100 долара транспорт.

Сега, някой ще каже че съм тарикат, защото в ebay примерно доста продавачи слагат ниска цена и висока доставка за да платят по-малко такси на ebay. Това не ме бърка. Ако накарам продавача да пише сумата Х и разпечатам от моя страна подправена транзакция през пейпал отговаряща на сумата, пак цакам митничарите. Ясно че ако реша да вкарам контейнер няма да мине тоя номер :)

Интересно ми е защо слагат ДДС на услугата...

Из ЗДДС:

Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат:

1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга;

2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение на територията на страната, извършено от регистрирано по този закон лице или от лице, за което е възникнало задължение за регистрация;

3. всяко възмездно вътреобщностно придобиване на нови превозни средства с място на изпълнение на територията на страната;

4. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение на територията на страната на акцизни стоки, когато получателят е данъчно задължено лице или данъчно незадължено юридическо лице, което не е регистрирано по този закон;

5. вносът на стоки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из ЗДДС:

Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат:

1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга;

Мерси! Това обяснява нещата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

аз веднъж поубърках нещата в ибей и ми бяха отказали достъп но по късно ми изпратиха съобщение по ел поща и сега всичко е наред ,иначе трябва да се спазват някой неща

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, наскоро реших да пазарувам от ибей. Преди да си направя регистрация реших да разгледам няколко оферти. Търсех си лаптоп, но на прилични цена и затова дадох сортиране по цена от най-ниска до най-висока и изведнъж ми излязоха едни много изгодни оферти, бих казал дори прекалено изгодни ... Ето например: http://www.ebay.com/itm/IBM-Lenovo-Thinkpad-T61-Intel-Core-2-Duo-2-2-GHz-3-GB-RAM-Laptop-HA2783-/330758723878?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D396721180666352799%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26 Почти съм сигурен, че бъркам нещо и офертата е невъзможна, затова търся някой да ми обясни как става това пазаруване от ибей и как да знам коя оферта е реална и коя не и изобщо да ми изясни нещата , ако може някой да помогне да пише на лично или в темата, не знам как ще е по - уместно ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, наскоро реших да пазарувам от ибей. Преди да си направя регистрация реших да разгледам няколко оферти. Търсех си лаптоп, но на прилични цена и затова дадох сортиране по цена от най-ниска до най-висока и изведнъж ми излязоха едни много изгодни оферти, бих казал дори прекалено изгодни ...

Ето например:

http://www.ebay.com/...&prg=1006&rk=1

Почти съм сигурен, че бъркам нещо и офертата е невъзможна, затова търся някой да ми обясни как става това пазаруване от ибей и как да знам коя оферта е реална и коя не и изобщо да ми изясни нещата , ако може някой да помогне да пише на лично или в темата, не знам как ще е по - уместно ....

и кое и е изгодно на тая оферта !!!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш, да! В E-bay има опции за пазаруване директно и на тЪрг. Това което ти гледаш е на тЪрг и това му е цената в момента. Можеш да наддаваш, но имай в предвид, че при тЪрговете цените скачат много накрая и логично - няма смисЪл преди това да се вдига излишно цената. А ако искаш да видиш само опциите за директно пазаруване гледай там кЪдето пише "Buy it now", сЪщо така можеш и да си ги филтрираш да ти показва оферти само с "Buy it now" или обратно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Казус?

Следя търг, на който продавача е обявил че доставя навсякъде, но за цена на доставката да се пита. Върна ми отговор че доставката до България ще е 9 Евро. Въпросът ми е как става плащането след това на сумата за доставка. Досега съм купувал над 20 неща, но винаги доставката е обявена и при плащането се калкулира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 2 месеца по-късно...
  • 2 месеца по-късно...
  • 3 месеца по-късно...

здравейте,имам следния проблем -реших да продам едни стари обувки,цената е към 150 долара,но проблема е ,че не знам как да ги изпратя и какво да избера за доставката(цена,фирма) и също така може ли на мястото за плащане да дам на майка ми дебитната карта ??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте

Продавам в  Ebay от две години

Интересуваме един въпрос :

Как и какви са условята за продажба на злато в Ebay

И как стоят нещата с изпращането на злато от България за ЕС и САЩ

(огарничения,куриери, такси цени и т.н.т )

Ако някой има опит с този тип продажби моля да обясни как става ще е много полезно 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Здравейте!Пазарувам от ebay с карта на HSBC от Англия.Преди няколко дни си поръчах една стока, но в последствие реших да я откажа.Няма проблеми, дойде ми имейл, че парите са ми върнати, но в картата след като изкарах баланс на транзакцията пише колко пари имам в акаунта и колко налични.Тези пари където са ми върнати ги пише в акаунта но ги нямам като наличност.Въпроса е как да си ги прехвърля да разполагам с тях.Искам да отбележа, че пазарувам без пейпал, директно от картата.Надявам се ме разбрахте, благодаря и лек ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Пазарувам от ebay с карта на HSBC от Англия.Преди няколко дни си поръчах една стока, но в последствие реших да я откажа.Няма проблеми, дойде ми имейл, че парите са ми върнати, но в картата след като изкарах баланс на транзакцията пише колко пари имам в акаунта и колко налични.Тези пари където са ми върнати ги пише в акаунта но ги нямам като наличност.Въпроса е как да си ги прехвърля да разполагам с тях.Искам да отбележа, че пазарувам без пейпал, директно от картата.Надявам се ме разбрахте, благодаря и лек ден!

Изчакайте, отнема време, но ако банката ви е потвърдила ще имате парите си в сметката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване