Премини към съдържанието
eskalibur_74

SIM карти с размер за Galaxy S6

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам форума как да си направя СИМ картите за смартфон Самсунг Галакси С6 по размер за да влязат в телефона. Размера на картите ми е много по-голям от отворите за вкарване в телефона. Разбрах че се изрязват ,но не зная от къде и по-колко. Ако някой има образец или фотография нека я сподели за да ги направя както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Микро сим се реже без проблеми, ама S6 е с нано сим и там лесно може да сбъркаш.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ined написа:

Микро сим се реже без проблеми, ама S6 е с нано сим и там лесно може да сбъркаш.

При оператора ги режат безплатно. Ще проработи, ако е картата по принцип си е micro sim. Ако е нормална sim, се изрязва доста голяма част от чипа и не работи. Тази процедура ми е позната, когато трябваше да тествам един Iphone 5. Смяната на картата е 5 лева, а ако купуваш телефона от същия оператор ти е безплатна. Извършва се на мига, взимат ти картата, чакаш 2-3 минути и ти дават новата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За моя S6 edge си я изрязах сам, че беше неделя като го взех и офисите на виваком около нас не работеха та да ми я изрежат, а не ми се чакаше. Използвах обикновена ножица, елементарна работа и работи безпроблемно от тогава :)

Направих една бърза снимка ако ще ти помогне: 

20151216_130008.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, pecooo написа:

За моя S6 edge си я изрязах сам, че беше неделя като го взех и офисите на виваком около нас не работеха та да ми я изрежат, а не ми се чакаше. Използвах обикновена ножица, елементарна работа и работи безпроблемно от тогава :)

Направих една бърза снимка ако ще ти помогне: 

20151216_130008.jpg

Да, но нека позная, че преди сим картата ти е била Micro ? Първо, автора да каже, каква му е картата "стоково". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата ми е обикновена, такава която е за старите GSM телефони.Гледах я внимателно и ми се струва че с изрязване няма да стане а си трябва нова микро СИМ карта. Сега не мога да разбера каква е разликата между микро и нано СИМ карта . Пак казвам че телефона е  Самсунг Галакси С6 и може да работи с две СИМ карти. Друго което ме интересува е как ще се прехвърли информацията от голямата на микро СИМ картата и ще мога ли да си запазя и старата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, eskalibur_74 написа:

Картата ми е обикновена, такава която е за старите GSM телефони.Гледах я внимателно и ми се струва че с изрязване няма да стане а си трябва нова микро СИМ карта. Сега не мога да разбера каква е разликата между микро и нано СИМ карта . Пак казвам че телефона е  Самсунг Галакси С6 и може да работи с две СИМ карти. Друго което ме интересува е как ще се прехвърли информацията от голямата на микро СИМ картата и ще мога ли да си запазя и старата карта?

Ето ви определение на различните размери:

365px-GSM_Micro_SIM_Card_vs._GSM_Mini_Si

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, eskalibur_74 написа:

Контактите са лесни, слагаш я в какъвто и да е смартфон който работи с ОС Android, а от там си синхронизираш контактите с Google. После като си влезеш от акаунта в S6-та, всички контакти ще са ти там. Плюса тука е, че дори да прецакаш сим картата, пак си имаш контактите. Разликата в картите е само размера. на Mini Sim (2FF, както е показал @capnemo) е малко по-голям чипа и няма как да я изрежеш до nano sim.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей Ники 292002! Ще Ви помоля да ми обясните след като имам мини СИМ карта как да прехвърля контактите си от тази карта в "нано" такава , без да имам друг телефон с  ОС "андроид" . Имам комп с ОС "Уйндос" , така също и таблет с ОС "Ансроид" . Но самата процедура по прехвърлянето на контактите как да стане, моля опишете ми (ако може стъпките ми кажете)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имате ли изобщо някакъв друг телефон, който има възможност за връзка с компютър ?

Най-лесния начин е, да помолите приятел ако има някакъв излишен смартфон с Android, да ви го даде за 1-2 часа.

Другия вариант е с софтуер за съответния телефон. Но първо трябва да знам модел, също и ОС ако е модифицирана.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам само таблет с Андроид ,а с него с кабел правя връзка с компа. Телефоните ми са Самсунг Д600 и една много стара Нокия. Това е което имам!

За съжаление  таблета няма СИМ карта ! Няма друг начин как да го направя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смяната на сим карта се заплаща при Мтел е 19лв.

Оператора блокира старата сим карта но тя си остава във вас. Прехвърляте ги по добрия стар начин записвате ги на лист.

Аз си прехвърлям от телефон в телефон указателя от поне десет години. Повечето от старите GSMи имат опция да запаметят указателя върху картата памет а от нея лесно се прехвърля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как става това лесно.Моите контакти ги запаметявам върху СИМ картата. Как да ги прехвърля по лесно, освен чрез записване на лист (това го знам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.