Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Neli Veleva    5

Здравейте на всички!

Въпросът ми е следния, от някъде бях чула че, ако имам регистрация във форуми като тези (калдата, бгмама, spodeli.net) можеш да разбереш кой е потребителя! Това вярно ли е?  Естествено че тук съм регистрирана със фейсбука, но аз нямам предвид със фейса, ами друга регистрация. Примерно от ABV.bg си правя име и парола и така, без фейсбуци и снимки!   

Питам така като преди време съм коментирала по форуми тук там!   Това означава ли че останалите потребители могат да разберат кой е дадения потребител?

Редактирам поста си, защото забравих да допълня нещо!

Запозната съм със правилата и знам че не е позволено да се разкрива как става разпознаването!    Просто искам да знам, може ли да се разбере кой е дадения човек (потребител) или не може!

Редактирано от Neli Veleva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Blue Ray    1003

За какво "разпознаване" става въпрос? Ако имате предвид реална самоличност и лични данни, по-добре не си правете труда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Neli Veleva    5
    преди 2 часа, ✯Blue Ray✯ написа:

За какво "разпознаване" става въпрос? Ако имате предвид реална самоличност и лични данни, по-добре не си правете труда.

Подобно!  Примерно ако коментирам във bgmama или spodeli.net, могат ли да разберат самоличността и лични данни?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Могат на теория... Останалото е много относително. 

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975
    преди 2 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Могат на теория... Останалото е много относително. 

Може и на практика. Има си методи за целта, технически, социално инженерство...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Решението е просто - ползвате една поща за кореспонденция, и отделна за регистрациите, или ако искате тотален контрол на поверителността ви - плащате за отделен хостинг и си правите собствена поща.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003
    преди 18 минути, techmaniac написа:

Решението е просто - ползвате една поща за кореспонденция, и отделна за регистрациите, или ако искате тотален контрол на поверителността ви - плащате за отделен хостинг и си правите собствена поща.

И това за теб е "тотален контрол над поверителността"? Няма начин за пълно скриване в интернет. Приемете го, или не го използвате. Пак Ви следят, но по по-малко начини.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Neli Veleva    5

А това че могат, кой може по точно?  Модераторите и Администраторите, или обикновените потребители като мен?

Аз лично се притеснявам от една тема която пуснах във Spodeli.net, но беше преди месеци!  Вярно че минаха месеци, но сега ме притеснява дали могат да разберат за самоличността ми, или си оставам скрита?   До колкото профила ми, там няма влизане със фейсбук както тука, а само със email адрес!

За това питам има ли от какво да се притеснявам?

Това означава ли че във Spodeli.net, знаят коя съм?   Или примерно тука във калдата, може ли също да се разбере?

преди 1 час, ✯Blue Ray✯ написа:

И това за теб е "тотален контрол над поверителността"? Няма начин за пълно скриване в интернет. Приемете го, или не го използвате. Пак Ви следят, но по по-малко начини.

А това следене какво е!  Могат ли да разберат точния човек?  Име и лице примерно?

Редактирано от Neli Veleva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Макар и трудно всеки може да разбере... Начин на писане, ако му е познат, ако има вътрешен човек в определен сайт или някакви по-специални права е достатъчно. Членовете на екипа също могат, с по-малко усилия. Разберете, няма как да запазите "пълна анонимност" в Интернет, при положение, че го използвате.

Току що, ✯Blue Ray✯ написа:

Макар и трудно всеки може да разбере... Начин на писане, ако му е познат, ако има вътрешен човек в определен сайт или някакви по-специални права е достатъчно. Членовете на екипа също могат, с по-малко усилия. Разберете, няма как да запазите "пълна анонимност" в Интернет, при положение, че го използвате.

Да могат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975
    преди 2 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Да могат.

Има много по-елегантни методи от такъв директен подход!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Е аз нямам претендиране, че това са актуални и съвременни методи, които са единствени или имат максимално висока ефективност или точност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Neli Veleva    5

Начин на писане, ако му е познат

Това не е ли сложно и как могат чрез начин на писане?

Разбрах че модератори могат, а потребители като мен?

Това не е ли незаконно според вас?  Ако беше така, то нямаше да има смисъл от емайли със други имена!   Аз сега като съм коментирала и могат да разберат коя съм, ужас.  Не очаквам да съм напълно скрита, но поне като коментирам някъде, да не се знае коя съм!  Как да ви кажа, гадно е!   Макар че не ми е ясно пак как става!  Значи влизам със емайл, коментирам, а те могат да разберат коя съм! Съвсем не схванах!   Дори и така да е, мисълта ми е съвсем друга.

Не искам поне мой познати колеги и приятели да разбират за това, според вас възможно ли е?   

А дори и да разберат самоличността, показват ли я някъде където да се види, или си остава скрита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Black Power    3696

Първо - бърз въпрос! Ти мъжко ли си или женско щото като чета постовете ти един път пишеш в мъжки род, а друг път в женски???

Ще те пипнем да знаеш така ,че...........  ;) Няма скрито , покрито в Интернет!

Второ - какви чак такива големи страхотии си написал/ла, че сега се притесняваш толкова много!!!!

Лична неприкосновенност няма! ЕГНта, реални и виртуални адреси попадат в кой ли не! Попадат в банкови служители, доктори, длъжностни лица , администратори и тази лична информация никой не знае как се пази, разпространява, разгласява!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Neli Veleva    5
    преди 1 час, Black Power написа:

Първо - бърз въпрос! Ти мъжко ли си или женско щото като чета постовете ти един път пишеш в мъжки род, а друг път в женски???

Второ - какви чак такива големи страхотии си написал/ла, че сега се притесняваш толкова много!!!!

Жена съм, но мъжът ми по някога ползва моя профил, просто няма смисъл и той да си прави профил!     

Страх ме е, Не че съм направила нещо лошо, но преди като съм коментирала и си мисля че съм скрита!   На скоро научих че самоличността може да се разбере което ме притеснява. Има всякакви хора, не знаеш кой ще те следи тайно, кой със какви намерения е и така!

Но все пак ми отговорете на въпросите, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003
    преди 11 минути, Neli Veleva написа:

Това не е ли сложно и как могат чрез начин на писане?

Разбрах че модератори могат, а потребители като мен?

Това не е ли незаконно според вас?  Ако беше така, то нямаше да има смисъл от емайли със други имена!   Аз сега като съм коментирала и могат да разберат коя съм, ужас.  Не очаквам да съм напълно скрита, но поне като коментирам някъде, да не се знае коя съм!  Как да ви кажа, гадно е!   Макар че не ми е ясно пак как става!  Значи влизам със емайл, коментирам, а те могат да разберат коя съм! Съвсем не схванах!   Дори и така да е, мисълта ми е съвсем друга.

Не искам поне мой познати колеги и приятели да разбират за това, според вас възможно ли е?   

А дори и да разберат самоличността, показват ли я някъде където да се види, или си остава скрита?

Изисква се мислене и познания. Не е кой знае колко лесно.

Да, могат.

Кое да е незаконно? Всеки може да си направи собствено проучване за нещо или някого, стига да не нарушава никакви правила или въведени етични норми. В момента не говорим за никакви имейли, това не е единствения начин за намиране на важна лична информация някъде и за нещо... Може да се разбере по много начини... Изключително трудно е да се опишат методите и основните понятия. Изискват се познания по основни неща. Без нищо лично или засягане, по начина Ви на писане мога да разбера за вас, че не сте особено запознат/а/о с нещата... 

Възможно е да разберат, от друга страна, ако ги познавате, ще знаете до къде им стигат мисленето и знанията и дали ще могат. Не е лесно и не става на готово с няколко клика някъде, само да кажа.

Ако някой разбере за самоличността на някого, може да си я публикува, където може, както и където му е позволено, освен ако не прекалява с много лична информация. Тогава може да сезирате определен орган, зависи какво е действието и подробностите относно същото.

преди 11 минути, Black Power написа:

Лична неприкосновенност няма! ЕГНта, реални и виртуални адреси попадат в кой ли не! Попадат в банкови служители, доктори, длъжностни лица , администратори и тази лична информация никой не знае как се пази, разпространява, разгласява!!!!

То въпросът си е принципен и може да се избегнат подобни подробности.

преди 7 минути, Neli Veleva написа:

Жена съм, но мъжът ми по някога ползва моя профил, просто няма смисъл и той да си прави профил!     

Страх ме е, Не че съм направила нещо лошо, но преди като съм коментирала и си мисля че съм скрита!   На скоро научих че самоличността може да се разбере което ме притеснява. Има всякакви хора, не знаеш кой ще те следи тайно, кой със какви намерения е и така!

Но все пак ми отговорете на въпросите, моля!

Мисля, че повтарянето на едно и също малко се изтърка и няма смисъл от толкова "дървени" мисли... Всеки наблюдава нещо в даден момент, ако има желание, има и начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975
    преди 12 минути, Black Power написа:

...

Именно заради тези неща цитираните по-горе лица и органиации са регистрирани като оператори на лични данни. И носят отговорност ако допуснат изтичането й

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Black Power    3696

И да и не! Чак до конкретно име и точен физически адрес - трудна работа, че да не кажа и невъзможна, но това ако иска да те ппроследи обикновен потребител без особенни компютърни познания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Neli Veleva    5

Изисква се мислене и познания. Не е кой знае колко лесно.

Да, могат.

Кое да е незаконно? Всеки може да си направи собствено проучване за нещо или някого, стига да не нарушава никакви правила или въведени етични норми. В момента не говорим за никакви имейли, това не е единствения начин за намиране на важна лична информация някъде и за нещо... Може да се разбере по много начини... Изключително трудно е да се опишат методите и основните понятия. Изискват се познания по основни неща. Без нищо лично или засягане, по начина Ви на писане мога да разбера за вас, че не сте особено запознат/а/о с нещата... 

Възможно е да разберат, от друга страна, ако ги познавате, ще знаете до къде им стигат мисленето и знанията и дали ще могат. Не е лесно и не става на готово с няколко клика някъде, само да кажа.

Ако някой разбере за самоличността на някого, може да си я публикува, където може, както и където му е позволено, освен ако не прекалява с много лична информация. Тогава може да сезирате определен орган, зависи какво е действието и подробностите относно същото.

Искате да кажете че попринцип е възможно, но е толкова трудно че едва ли някой ще се заеме за да разбере дадена самоличност! На кратко, нямаот какво да се притеснявам!  На мен мисълта ми беше друга!  Дали някой обикновен потребител като мен може със няколко кликвания да разбере самоличността?

Примерно аз виждам нечии профил, и със няколко кликвания да разбера за неговата самоличност!   

Щом вие казвате че съвсем Не е така и е трудно, това ме успокои!

преди 1 час, Black Power написа:

но това ако иска да те ппроследи обикновен потребител без особенни компютърни познания. 

Което означава че Не може!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Доста си е относително. Нямам толкова много сили да пиша максимално подробно за всички възможности и варианти... С няколко кликвания едвали, искат се усилия и знания, както споменах, и явно сте разбрали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Neli Veleva    5

Доста си е относително. Нямам толкова много сили да пиша максимално подробно за всички възможности и варианти... С няколко кликвания едвали, искат се усилия и знания, както споменах, и явно сте разбрали. 

Да на ясно съм и благодаря!  Мисълта ми беше да не би обикновени потребители да разберат самоличността ми, особено приятели и колеги познати и така.

Мислех че е лесно, щом вие казвате че е трудно и почти невъзможно се успокоих!   Благодаря ви!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нели несе притеснявай обикновенните потребители немогат да разскрият твоята самоличност но могат дати видят само името но не и даннитети

Редактирано от Dobromir Simov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както каза Капитана - може, вече има доста инструменти за това. Но тези, дето могат няма да се занимават с вас, ако не сте... "оперативно интересна" или както му казват там. Има и подобни инструменти свободни в Интернет, но те са скъпи. Ако се притеснявате от някакви хлапета пишман-хакери да го направят... споко. Пък и то от вас зависи. Логвайки се от телефона си споделяте достатъчно инфо за себе си, така че това е най-малкия дерт... А дали могат да ви свържат профилите и с променени никове... сигурно. Но защо да си правят този зор?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975
    преди 20 минути, Методи Дамянов написа:

Както каза Капитана - може, вече има доста инструменти за това. Но тези, дето могат няма да се занимават с вас, ако не сте... "оперативно интересна" или както му казват там. Има и подобни инструменти свободни в Интернет, но те са скъпи. Ако се притеснявате от някакви хлапета пишман-хакери да го направят... споко. Пък и то от вас зависи. Логвайки се от телефона си споделяте достатъчно инфо за себе си, така че това е най-малкия дерт... А дали могат да ви свържат профилите и с променени никове... сигурно. Но защо да си правят този зор?

Това се опитах да обясня по-горе. Ама май авторката не се е опитала да осмисли каво пиша. Инструменти има. И те са достъпни не само за специалните служби а за някои професионалисти в областта на сигурността (както и за хора от подземния свят). Но това за опратичния интерес беше много точно :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Agentpat™    3512
    преди 49 минути, Neli Veleva написа:

Примерно аз виждам нечии профил, и със няколко кликвания да разбера за неговата самоличност!   

Обикновен потребител, с малко повече познания, с няколко клика може:

1. Да ти разбере IP-то.

2. Да разбере кой е доставчика на нета ти и (евентуално) от кой град си.

3. Ако се случи пък да има познати там, (ако доставчика е местна кабеларка) е въпрос на още малко усилия  да стигне и до физическия ти адрес.

Съвет: ползвай Tor

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003
    преди 36 минути, Dobromir Simov написа:

нели несе притеснявай обикновенните потребители немогат да разскрият твоята самоличност но могат дати видят само името но не и даннитети

Само по писането ти ще посъветвам автора да не ти обръща внимание. 

преди 6 минути, Agentpat™ написа:

Обикновен потребител, с малко повече познания, с няколко клика може:

1. Да ти разбере IP-то.

2. Да разбере кой е доставчика на нета ти и (евентуално) от кой град си.

3. Ако се случи пък да има познати там, (ако доставчика е местна кабеларка) е въпрос на още малко усилия  да стигне и до физическия ти адрес.

Съвет: ползвай Tor

Tor не променя кой знае колко много, честно казано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.