Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Обмислям да купувам рутер за 100-200лв, който като го настроя веднъж да нямам ядове. Та пред дилема съм дали да избера MikroTik RouterBOARD 951G-2HnD или някой Tp-Link и да се правя на хакер, да му ръчкам openwrt и тн.  Микротика е ясно, че е стабилен, няма да има ядове, но пък tp-link в този ценови диапазон имат варианти с две радеа (2.4 и 5гхз),  малко по-мощни процесори... Както казах рутера ще го ползвам в къща на два етажа, ще има вързани 2 настолни(единия задължително безжично) 2 лаптопа, 3 телефона и 1 смарт тв. Трафика по лан мрежата ще е средно натоварен, ще се гледат хд филми от пц-то на тв-то. Не се мятам веднага на тп-линк, защото съм страдал от 740н и 1043нд и не знам към днешна дата дали има подобрение при техните машинки. Та какво бихте ми препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, codee написа:

Здравейте. Обмислям да купувам рутер за 100-200лв, който като го настроя веднъж да нямам ядове. Та пред дилема съм дали да избера MikroTik RouterBOARD 951G-2HnD или някой Tp-Link и да се правя на хакер, да му ръчкам openwrt и тн.  Микротика е ясно, че е стабилен, няма да има ядове, но пък tp-link в този ценови диапазон имат варианти с две радеа (2.4 и 5гхз),  малко по-мощни процесори... Както казах рутера ще го ползвам в къща на два етажа, ще има вързани 2 настолни(единия задължително безжично) 2 лаптопа, 3 телефона и 1 смарт тв. Трафика по лан мрежата ще е средно натоварен, ще се гледат хд филми от пц-то на тв-то. Не се мятам веднага на тп-линк, защото съм страдал от 740н и 1043нд и не знам към днешна дата дали има подобрение при техните машинки. Та какво бихте ми препоръчали?

Аз съм точно със двата модела, споменати долу и нямам никакви грижи. Даже са свързани в безжичен мост и си работят без грижи (и то със стандартния фърмуер)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз от 4-5 години съм с 1043ND и нямам никакви забележки. И игрови, и файлови сървърчета съм държал без проблеми. Едва преди няколко месеца смених фърмуера с Gargoyle, защото ми се наложи да мина на 3G интернет, а оригиналния не го поддържа. Личното ми мнение е, че като съотношение цена/качество Tp-Link все още са най-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да се наложи да купиш репитър! При мен рутера TP-Link N750 TL-WDR4300  е на 3 етаж и до първи няма никой, а на втория едвам се хваща.

При всеки е различно, но ако можеш тествай с някой взет за малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Репиитър едва ли ще се наложи, на отдалеченото пц има сравнително добра усб антена и си лови нет. Доста рутери съм сменил(повечето нисък клас) и съм минавал без повторител при правилно позициониране, но нищо не ми коства да пусна кабел до първия етаж и да бодна евтин рутер.  Тоя 1043нд в3 като му гледам параметрите и цената ми се струва баси и съотношението :D

Редактирано от codee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-High-Quality-WiFi-Router-Enterprise-class-802-11ac-2-4G-5G-Dual-Band-/131604226830?hash=item1ea439230e:g:Wa0AAOSwsB9V99S1

От няколко дни съм с най-малкия брат от семейството. Ами какво да кажа - само хубави неща. (бюджетните TP-Link TRL и Linksys WRT са даллеч назад в сравнение с него) Затова предлагам модела на марката( и е с 1TB storage). Недостатък на моя, е че няма английски ама в хром добре се превежда и става супер функционален. А за размерите няма да говоря 8х8х1,5 със сгънати антени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, codee написа:

Репиитър едва ли ще се наложи, на отдалеченото пц има сравнително добра усб антена и си лови нет. Доста рутери съм сменил(повечето нисък клас) и съм минавал без повторител при правилно позициониране, но нищо не ми коства да пусна кабел до първия етаж и да бодна евтин рутер.  Тоя 1043нд в3 като му гледам параметрите и цената ми се струва баси и съотношението :D

Аз споделям опит,а пък "правилна" позиция трудно ще направиш! Всичко зависи от къде е пуснат кабела :P Ако си го пускал - друга работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-High-Quality-WiFi-Router-Enterprise-class-802-11ac-2-4G-5G-Dual-Band-/131604226830?hash=item1ea439230e:g:Wa0AAOSwsB9V99S1

От няколко дни съм с най-малкия брат от семейството. Ами какво да кажа - само хубави неща. (бюджетните TP-Link TRL и Linksys WRT са даллеч назад в сравнение с него) Затова предлагам модела на марката( и е с 1TB storage). Недостатък на моя, е че няма английски ама в хром добре се превежда и става супер функционален. А за размерите няма да говоря 8х8х1,5 със сгънати антени.

подкрепям за Xiaomi аз поръчах от следния магазин и си дойде с английски интерфейс както е написано, ако не има английска програмка за Андроид и ios с която съвсем лесно се правят настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То хубаво хиаомито, но 300лв за рутер... Отделно, че тоя диск вътре ми е напълно ненужен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мн. добри цени има тоя тъговец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, codee написа:

То хубаво хиаомито, но 300лв за рутер... Отделно, че тоя диск вътре ми е напълно ненужен.

Вземи си два от 30- доларовите. Ето и с 24 месеца гаранция от Български търговец, ти ще си прецениш дали разликата в цената си заслужава Xiaomi Mini Рутер но няма наличност, пак ще трябва да чакаш да го поръчат от Китай.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

8520041l.png

В хром с превод на страницата, понеже е с китайски интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То пълен смях тея, и wan и lan 10/100... 

Има и друг вариант... Имам пц на 12 волта някакви 18 вата с интел атом на 1.6гхз 1гб рам... Има два лан порта, но не помня дали са 10/100/1000. Ако са ще потърся добра пци карта за безжичната мрежа и ще дерзая с него като краен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен за твоите нужди няма смисъл да даваш толкова пари. Ето този модел на tp-link: http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-300mbps-tp-link-tl-wr841n/pd/E75V7BBBM/ си бачка много добре. С 2 броя (общо 60 лв), с openwrt единият да обслужва връзката а другият, да работи като repeater и не мисля, че ще имаш някакви грижи.

п.с. За този бюджет, можеш и да вземеш някое cisco на старо, което да рутира + каквото и да е рутерче с хубав wifi обхват, което да бачка като switch.

Редактирано от borovaka (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проверих лановете на компа, по 10/100/1000 са но единия лан не работи(явно заради това съм се отказал преди време). Ще го дам на познат да го погледне. Варианта с тия 841н хич не ми допада. Минималните ми изисквания са поне лана да е 100/1000 за да не се пада рутера слабото звено в мрежата за в бъдещи нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ъпна... След голямото чудене взех archer c8 и съм доволен от стабилността. Обхвата не е нещо космическо, има какво да се желае, но храни къщата и двора, че и извън двора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.