Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрваейте, имам следният проблем. При натоварване на PC-то ми с някоя игра, или при тест с Aida 64 от компютъра се чува силен пищящ звук. След като спра да го натоварвам той изчезва. Първоначално помислих, че е от захранването. Днес го подмениха гаранционно, но проблема си остава. Конфигурацията е следната:

MB: GB 78LMT-S2/AMD760/AM3+

CPU: AMD FX-6300/3.5G/X6/BOX AM3+ /с охладител на Arctic Freezer A11 е/

RAM: 2x4GB DDR3 1600 ADATA

VIDEO CARD: ASUS HD7770-1GDB

CASE CMK380 W/ELITE 500W

Въпреки силният пищящ звук PC-то си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това захранване е боклук по-рождение та колкото и да го подменяш със същото нещата няма да се променят.

Друг е въпроса че и картите на Асус са много музикални каквото и да твърдят някой хора.

Иначе просто стисни зъби и се примири няма да гръмне нищо.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, то много време го ползвам така, общо взето 2 години :D Ама наближи края на гаранционния срок на някой от частите и реших да си опитам късмета, пък току виж се реши проблема :) Най-вероятно ще пробвам с друго захранване, да вида дали ще пищи така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало отворете кутията и се опитайте да локализирате звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тапи за уши ще свърши работа или най добре локализираите звука както го написа колега във по горният пост 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.