Премини към съдържанието
MIIA

Температура на процесор....нормално ли е?

Препоръчан отговор

MIIA    0

Здравейте...Рових из темите във форума....прочетох доста инфо, но все пак ми трябва мнение...всеки проблем е субективен :)

Лаптоп ASUS N750JK- Intel Core i7-4700HQ 2.4 GHz,  NVIDIA GeForce GTX 850M (4GB), 12GB RAM, 1T HDD.

Ползвам го от година и съм нямала проблем с прегряване (поне не критично) до сега...Напоследък обаче ми се налага да го ползвам с програми за 3D. При последния ми чертеж нагря доста...корпусът е изцяло алуминии и клавиатурата гореше след около 4-5 часа работа с Revit. При следващото пускане загря бързо, без кой знае какъв товар. В момента нагрява до 50 градуса от VLC playera-a примерно (Real Temp 3.70). Въпросът ми е нормално ли е да поддържа около 47-50С без много товар, защото ако Revit-a го прегрява над 50, за рендера след това не ми се мисли какво ще стане...?

п.п. Не е чистен от както го купих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

onogondur    3107

Тествайте и с друга програма. 

Направете профилактика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pataran    2314

Ако не е чистен е абсолютно нормално. Изобщо i7 в такава "кутийка" си е кекс на фурна.... На живо съм виждал Dell XPS с i7, на моменти не може да се докосне от жега... За работа си остава вярното РС... другото е гъзария...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    MIIA    0
    преди 7 часа, pataran написа:

Ако не е чистен е абсолютно нормално. Изобщо i7 в такава "кутийка" си е кекс на фурна.... На живо съм виждал Dell XPS с i7, на моменти не може да се докосне от жега... За работа си остава вярното РС... другото е гъзария...

Когато го купувах търсих нещо с големи параметри, заради софтуера, който ми трябва да работа, а гъзарията - е, да, може го има и този момент от части :) ...Осъзнавам, че за тези пари можех да си сглобя прекрасен workstation, но мястото ми е ограничено - имам маса за хранене, но не и бюро :) 

Ще го почистя и може би ще си взема допълнителна подложка с вентилатори...това дали е добър вариант според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440

Температурите го проверете с Aida64 под товар до какви стойности стигат. Като начало на слагайте отметката за тест и на видеото, ако така не минава 75 градуса пуснете и с тест на видеото. Много е относително но е напълно възможно за година да понасъбере прах и да има нужда от профилактика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    632

Като се има предвид какъв студ е на вънка и ако в стаята е 20 градуса не е нормално лаптопа да е горещ . Моментално го носи на сервиз . А като загрявя не изгасва ли сам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29624
    преди 1 час, adersa написа:

Като се има предвид какъв студ е на вънка и ако в стаята е 20 градуса не е нормално лаптопа да е горещ . Моментално го носи на сервиз . А като загрявя не изгасва ли сам ?

За да изгасне - ще трябва още бая да позагрее. До над 100-те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    632

С това прегряване и тези 3д програми само мъчиш лаптопа . Отдели 50 лв за профилактика и го носи в сервиз с добра репутация . Ако проблема е друг може да се позабавят с седмица . Но ако е само за почистване , смяна на термопаста най -малко 1/2 дни да стоиш без лаптоп .

и си купи една поставка за 10/20 лв за лаптопа да не награвя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440

Тоя лаптоп е в гаранция вероятно щом е на година и не се ходи в който и да е сервиз а в гаранционния.

45-50 градуса без много товар не значат нищо с много товар може да станат и 60 и 65 и 70. За това първо профилактика след това тест на температурите, като можете да направите тоя тест и преди това за да видите разликите.

За мен лично активните подложки са глупост. Профилактика при нужда и евентуално пасивна подложка която да дава повече място на отворите за охлаждане е достатъчно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    MIIA    0
    преди 4 часа, pconline написа:

Тоя лаптоп е в гаранция вероятно щом е на година и не се ходи в който и да е сервиз а в гаранционния.

45-50 градуса без много товар не значат нищо с много товар може да станат и 60 и 65 и 70. За това първо профилактика след това тест на температурите, като можете да направите тоя тест и преди това за да видите разликите.

За мен лично активните подложки са глупост. Профилактика при нужда и евентуално пасивна подложка която да дава повече място на отворите за охлаждане е достатъчно. 

Благодаря ви за мненията.. :) 

Относно профилактиката - да, гаранционен е, така че отива при доставчика за профилактика...

Температурата при пускане след около 12 часа хиберниране тръгва от 40 и стига до 68-70 за две три минути....и то без да отварям/пускам нищо...това ме притеснява. Но до сега не е изгасял сам.

Подложката я мислих като опция, защото отворите са изцяло на дъното...имах тошиба на времето, чийто отвори бяха и от страни примерно...(по-ефективно ми се вижда.)

Иначе за температурата вън/вътре - топличко е в нас...с климатици сме, което значи, че въздухът е топъл, а не конструкцията, както е при ТЕЦ, примерно...така че искрено се надявам проблемът да е в прахоляка...

:despicable-me-2-minion-7: thank youuuuuuu 

Редактирано от MIIA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440
    преди 12 часа, MIIA написа:

Температурата при пускане след около 12 часа хиберниране тръгва от 40 и стига до 68-70 за две три минути....и то без да отварям/пускам нищо...това ме притеснява. Но до сега не е изгасял сам.

Това, че вие не стартирата нищо отново не дава инфо за товара. 

Пак да кажа температурата се гледа под стрес тест на 100% товар с Aida64. 

Тогава се дава реална представа какви температури и за колко време се достигат. Ако при 100% товар за 2-3 минути температурата достигне 75 е желателно да се направи профилактика ако е ок дори и при 15-20 минутен стре тест не е желателно да надвишава 75> Важно е и как изглежда кривата на температурите по нея може да се предположи дали ще надхвърли 75 и с какви темпове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,
    Извинявам се, че използвам тази тема, но тъй като има доста теми по въпроса и реших да не правя поредната тема за високи (според мен) температури на преносима машина. Машината е Dell Inspiron N7720 SE: I7-3610QM CPU@2.30GHz; RAM - 2x8Gb DDR3/1600MHz; Video - NVIDIA GeForce GT 650M (2Gb) и вграденото което е Intel(R) HD Graphics 4000; HDD - Seagate/Samsung Spinpoint M8 ST1000LM024 (1TB); SSD - Samsung 840 EVO 250Gb mSATA.

При работа с AutoCAD, една отворена Opera с няколко таб-а, skype - температурите са тези. В AutoCAD-a имам отворен един файл, но е тежък понеже в него има около 40 чертежа.
    Въпроса ми е, дали само според мен грее много, и дали е време пак да го нося за смяна на термопаста и почистване?

Благодаря :)

Task.jpg

Temperaturi.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440
    преди 1 час, Biser_Todorov написа:

Здравейте,

Така няма как да се даде отговор. 

Имате Aida64 пуснете стрестеста за 10-15 минути и тогава цитирайте температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.