Премини към съдържанието
bazdara

Компютърът включва ,но няма картина на монитора

Препоръчан отговор

По - рано днес реших да го почистя малко от прахта... предполагам виждате на къде отиват нещата ;д Причината поради ,която го чистих е понеже изведнъж стана много бавен... Не знам дали е било от вируси или проблема е бил хардуерен.Та , реших да го почистя и ако не се оправи , да преинсталирам ОС-ма. Чистил съм го стотици пъти , този път единственото ,което направих по - различно е да махна процесора . Та , махнах го от слота , след това пак го сложих , както си му е реда. Сигурен съм ,че съм го сложил правилно! Единствено не знам как стои въпроса с термопастата... Тоест веднъж ако се махне процесора , трябва ли задължително да се смени и термопастата. Термопаста все още има от последния път когато е слагана ,може би от преди година , но е доста засъхнала.

Пробвах вадене на елементите един по един.. Махам едната рам , пускам , махам видео картата , пускам и т.н. Нищо не сработи! Единствено ,което се вижда ,че работи когато пусна компютъра , това е перката за охлаждане на процесора , захранването ,понеже няма как иначе да тръгне изобщо и перката на видео картата.

Та , въпроса ми е такъв , проблема от процесора ли идва или от дъното , понеже аз не мисля ,че може да е от нещо друго.. Все пак може и да греша ,де .

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери захранващия кабел , който влиза в монитора дали е хубаво вкаран да не ако си мърдал монитора да с е изкарал , аз винаги при пускане на монитора го проверявам .

и рам паметта и монитор картина няма нищо общо ... Другото за което се сещам е дефект в видеото

но все пак провери кабелите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е първото нещо ,което проверих,не е от там.Забелязах ,че когато включвам компютъра го няма обичайният еднократен звук при стартиране .. Издаването на тоя звук , до колкото знам , значи ,че компютъра е минал проверките и хардуера си работи.Поне това си мисля ,че значеше , може и да се бъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност да си повредил сокета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, bazdara написа:

Това е първото нещо ,което проверих,не е от там.Забелязах ,че когато включвам компютъра го няма обичайният еднократен звук при стартиране .. Издаването на тоя звук , до колкото знам , значи ,че компютъра е минал проверките и хардуера си работи.Поне това си мисля ,че значеше , може и да се бъркам.

Много правилно мислите. 

Липсата на бип-кода в началото означава, че системата не минава чека. За да няма звук сигнализиращ за проблем с памет или видео означава, че дъното и процесора не се разбират по някаква причина. 

Възможно е при свалянето на процесора да сте изкривили краче ако е AMD или пин от сокета, ако е Intel. Възможно е и някой от кабелите да не е включен като този 4 пиновия за захранването на процесора. Може и самото захранване да има проблем или биоса да е зависнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно ,значи към сервиза. Надявах се ,че ще успея да го отстраня сам ,но явно... Мерси на всички : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 17.12.2015 г. at 15:15, bazdara написа:

Ясно ,значи към сервиза. Надявах се ,че ще успея да го отстраня сам ,но явно... Мерси на всички : )

Пробва ли пак да махнеш процесора и да го сложиш ? Имах подобен случай по практика в училище. Беше паднал малко прахоляк в сокета (775) Издухах го, сглобих пак всичко и тръгна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.