Премини към съдържанието
Optium

Подводните камъни в "прекалено изгодните" оферти на VIVACOM !?

Препоръчан отговор

Optium    106

На 28 ноември тази година след многократни несполучливи опити да направя 

Tethering връзка между моя  андроид и лаптопа , пуснах тук темата ми:

"Включване на преносима точка на WIFI достъп до твоето PC ?"

Изказаха се много мнения и предложения, като и аз направих доста допълнителни настройки

по телефона и лаптопа ми, за съжаление без никакъв резултат !

Единствено нашия колега Jhoro направи предложение / което ние не взехме на сериозно / а именно че:

"Vivacom умишлено възпрепятствува подобно прехвърляне на интернет сигнал" !

Аз се реших и този понеделник пратих писмо по електронната поща до техническия им отдел, като подробно описах

този проблем и потърсих съдействие от тях,  като техен клиент.

В интерес на истината, това не ми е първото писмо което съм изпратил  до тях със същата тематика ,

макар че до този момент отговор не съм получавал !

За това днес бе огромно учудването ми  когато от тях получих отговор, който за съжаление потвърди най-мрачните ми очаквания:

5672d0a23ae69_VIVACOM.thumb.jpg.f367f418 

Поради тази причина ще търся съдействие от вас, ако е възможно за да преодолеем тази неправда

от страна на този недобросъвестен МОНОПОЛ в страната ни !

Чувал съм че пластиката от телефона може да се свали и посредством "държач" да се включи в USB порта към компютъра.

След това да се направят необходимите настройки и вече компютъра ще е готов да приема сигнала . . .!?

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=14982&fullsize=1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

X.S.09    124

Да, това лято ми направи и на мен впечатление, че не се получава с Vivacom-ска карта, при положение,че миналото лято всичко си беше ОК. Ами какво очаквате от оператор, средоточен върху това да се продава всяка година...отдавна не ги имам за сериозен оператор и играч, тия смениха толкова собственици, колкото и тия от околовръсното не са сменили толкова мъже.

Редактирано от X.S.09 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    georgi6    262

Не знам какви "настройки" сте направили но от 1 г. имам тяхна карта с 3 ГБ мобилен интернет и я ползвам само с тетъринг от таблет към лаптоп(и в момента пиша по този начин) и нямам проблеми. Така че нещо не сте направили както трябва. ПС. тетъринга е през WiFi а имам възможност и през блутут но не го ползвам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1120

Току що видях темата. Викам си, от кога телефон на виваком не може да пуска интернет към лаптоп? Опитах и лаптопа си получи интернет от телефона през wi-fi.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    X.S.09    124

Явно не е при всеки, но на моята Vivacom-ска карта също не се получава това WiFi споделяне. Пробвал съм с 4 различни телефона, не става номера-имат си настройки, всичко. С МТелски карти веднага им работи. С вивакомските пускат самия сигнал, но като влезеш освен иконката за WiFi друго няма-интернет йок. 

Което до миналото лято при мен го е нямало, но това лято го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    georgi6    262

Пак казвам, не знам кви настройки сте направили,но да ви кажа на моя таблет(румънско китайче- АХ4-Нано) влизаш в -настройки-още за устройството-тетъринг и пренос на точка за достъп-точка на Wi-Fi- излизат ти настройките за ви-фи мрежата които да зададеш ако има парола я задаваш и я помниш разбира се и даваш накрая - да(ОК) и после включваш лаптопа да търси мрежа, като я открие вкарваш паролата(ако си сложил такава) - свържи- и си на "коня"  така е поне при мен и нямам никакви ограничения на картата(на оператора(който и да е) му е все тая как ползваш платения мобилен трафик - важно е да плащаш редовно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gaffer    511

Нито през WiFi, нито през USB имам ограничения на вивакомския интернет от телефона към компютъра. И не съм срещнал досега някой да има....

На работа ползваме моя телефон за рутер, никой от десетината колеги не е имал проблем, нито на телефон, нито на лаптоп. Същото важи и за семейството ми.

Нещо не са ти наред настройките. Или телефона с който даваш нета.

пп. Тая година си смених картата че на новия телефон е малка, но и с двата самсунга няма проблеми с нета.

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    georgi6    262
    преди 7 часа, X.S.09 написа:

Явно не е при всеки, но на моята Vivacom-ска карта също не се получава това WiFi споделяне. Пробвал съм с 4 различни телефона, не става номера-имат си настройки, всичко. С МТелски карти веднага им работи. С вивакомските пускат самия сигнал, но като влезеш освен иконката за WiFi друго няма-интернет йок. 

Което до миналото лято при мен го е нямало, но това лято го има.

има значение ква ти е скоростта която ти дава картата-ако е 64 или 128 мбита ще имаш иконка, ама сайтовете ще ти зареждат много бавно ако въобще заредят.

Редактирано от georgi6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    X.S.09    124

Не, на бързи е. В телефона си е ОК, но с тетъринга не става. Не да зарежда, директно ми изписва , че няма връзка , един вид празен WiFi. В същото време на телефона си лети. Същото не се случва с МТелска карта-тетъринга хвърчи и прави на спийд тест по 13-14 мегабита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sks1897    357

Такъв проблем има ако настройките са Vivacom Wap, а не Vivacom Internet. Тогава интернет има но се отваря само wap.vivacom.bg. Вчера си пусках интернет от на майка ми телефона (на виваком) и нямах проблеми. Иначе доста оператори в Щатите искат допълнително пари за тази услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.