Премини към съдържанието
Kostadin Andreev

Помощ при избор на мултимедиен плейър

Препоръчан отговор

Здравейте решил съм да си купя такъв плейър за коледа тъй като ми писна като ми се гледа филм на твто да разпъвам хдми кабела от компа.Искам да чете мкв и 3д форматите защото телевизора ми е 3д.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най сигурно си остава връзката HDMI от компютър към телевизор.

Не сте споменали бюджет.

Ако искате изброените неща, си потърсете Android TV Box, с характеристики: четири ядрен процесор, поне 1,6 GHz, 2GB RAM 16 GB ROM.

Но при този случай за HD 3D филмите ще трябва да ги качвате на флашка за да е вървят без проблем.

Иначе за другите филми може да се инсталира Kodi (xbmc), и се гледат без да се свалят.

Другият вариант е едно htpc (компютърче), но бюджета ще е поне два пъти колкото мултимедийният плеър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи пробвах с длна сървър но не чете телевизора нищо,нито ави нито мкв дава ънсъпортет формат.Пробвах с интел уиди но много насича а и докато се върже ти минава желанието да гледаш филм.Затова желанието ми е за такъв плейър.Бюджет незнам колкото по изгодно по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Kostadin Andreev написа:

Значи пробвах с длна сървър но не чете телевизора нищо,нито ави нито мкв дава ънсъпортет формат.Пробвах с интел уиди но много насича а и докато се върже ти минава желанието да гледаш филм.Затова желанието ми е за такъв плейър.Бюджет незнам колкото по изгодно по добре.

Както споменах пио-горе за да върви всичко както трябва на Full HD 3Д филм ще трябва да качвате на флашка или външен хардиск. Или да сваляте направо през Андроид TV бокса. Но тогава трябва да имате закачен външен хард диск.

По обясними причини. Потърсете по сайтовете за обяви, или ел. магазини или направо поръчайте от Kитай, ако знаете как, примерно от aliexpress.

При второто ще по евтино, но няма да имате гаранция.

Защото филма е много голям и работата през дом. мрежа и dlna, не става.

Ако искате да ползвате многоканален звук през ресийвър гледайте да има и оптичен изход (spdif) устройството.

Примерно: MINIX™ NEO Z64A 64-Bit QUAD-CORE.

Но цената не е ниска, но за сметка на това качеството е добро. Имат и добра подръжка. Поне за моя mInix x5 (актуализирах firmware, няколко пъти)

или това: М8s Tv Box

Но като качество и поддръжка не гарантирам.

Гледайте да е с някаква марка (да имат сайт/форум), която държи на качеството, а не измислена китайска, която не се знае...

За да ползвате устройството трябва да си вземете (отделите още средства) една air mouse (която не е вкл. в комплекта обикновено), или безжична мишка (работи без проблем).

Със втората се управлява по-добре. Но първата често пъти има мултимедийни бутони и клавиатура, за писане.

Успех в избора!

Редактирано от oic (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря много за помоща.Иначе имам външен хард така че ще спестя от това.Започвам да търся!Хубава вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

X5 ако става за 3Д гледам, че в същия сайт има едно намалено на 99 лева заради нарушена опкаковка 

http://www.itx.bg/bg/mini-pc/minixtm-neo-x5-android-tv-box.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, oic написа:

Гледайте да е с някаква марка (да имат сайт/форум), която държи на качеството, а не измислена китайска, която не се знае...

xiaomi mi box

MIUI XIAOMI 2nd Android Smart TV Box Unboxing&Deeply Test

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.