Премини към съдържанието
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tonnykrasteva
      Здравейте,
      От известно време имам проблем с лаптопа - изключва и не мога да разбера от къде точно идва проблема.
      Когато за първи път го занесох на сервиз, казаха, че е от кабела и по-скоро от кабела, който „показвал“ на лаптопа ми, че зарядното е за този модел. Заекът ми беше наръбал кабела преди три-четири години и просто го залепиха. Проблемът не се изчисти.
      Занесох го втори път. Тогава пък казаха, че имам проблеми с хард диска, трябвало да се смени - клонираха го, смених го, но проблемът си остана.
      И понеже ми писна да плащам всеки път диагностика и да сменям части на произволен избор, реших да се опитам да конкретизирам от къде идва проблемът.
      Това, което установих е, че когато лаптопът работи, независимо дали съм в интернет, гледам филм или изобщо не го закачам - харчи повече енергия, от колкото може да зареди батерията. Включен е към захранването, дава, че се зарежда, но батерията пада. Трябва да го затворя и да го изчакам да се зареди, за да го ползвам отново.
      Другото, което е, ако искам да работи без батерия, трябва да я изчакам да се зареди поне на 90%, за да я махна, докато лаптопът е все още включен в захранването. И дори тогава, на моменти изключва.
      Сблъсквали ли сте се с подобен проблем или знаете ли от къде може да идва проблемът? От зарядното, батерията? На няколко пъти в сервиза им обясних проблема, а те смениха какво ли не и пак е оправиха нещата. А уж са оторизиран сервиз на HP.
      Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса.
      П.П. Извинявам се, ако темата е в грешния раздел.
    • от Пaчo
      Една приятелка има тоя лаптоп. Батерията показва постоянно 87% независимо дали е включено зарядното или не. Ако зарядното е извадено, батерията стои на 87% докато лаптопът рязко изгасне когато батерията напълно се е разредила. Отнема около час, час и половина докато изгасне на батерия. Като се включи захранването и се пусне отново лаптопа, батерията пак показва 87%. 
      Потърсих в интернет, намерих препоръка да се извади батерията и да се натисне power бутона за 15-20 секунди. Казах и да го направи, довечера като се върне от работа ще го пробва. Какво друго да гледам?
    • от richo_90
      Здравейте
      Имам един проблем и се опитвам да го реша, но не откривам начин. Имам лаптоп модел Acer Aspire M3-481. Преди 1 седмица смених вентилатора, защото шумеше. На пръв поглед, всичко е нормално, докато не ми се наложи да пренеса лаптопа. Батерията ми показва че е на 100%, а щом извадя зарядното, лаптопа се изключва моментално. Опитах с друга батерия, ситуацията е същата, само където пише че батерията е на 43%(включена в зарядно, но не се зарежда). Моля за някакви съвети ? 
      Благодаря.
    • от AngryChichko
      Здравейте съфорумци,
      Пиша по повод настоящия проблем с моя лаптоп (HP Elitebook 8760w). Преди около 2 седмици машинката започна да губи контакт с ел. мрежата, което първоначално ме подтикна да мисля, че има някакъв проблем със зарядното. Първо започнах своите тестове като проверих дали не е проблемна батерията и се оказа, че е наред. После пробвах дали лаптопа ще направи контакт без нея и тогава разбрах, че или проблемът е в кабела или в буксата. 
      Оставих лаптопа на лицензиран сервиз на HP, при което се наложи просто да сменят буксата на зарядното. Две седмици по-късно обаче този проблем отново се появи но този път с допълнителна екстра (със звук но без светлина  ). Преди да загуби контакт, буксата издаваше жужащ звук. Съответно историята пак се повтори, отидох отново при същия сервиз и сега се оказа, че в зарядното е проблема. Временно ми дадоха друго с по-нисък волтаж, защото нямаха 200W за да тествам дали проблемът не е по-задълбочен. 
      И така до момента в който две поредни сутрини след като си пусна лаптопа нямаше контакт със зарядното. След 2-3 вадения-изкарвания на кабела се установяваше връзка с ел. мрежата но вече започвам да се чудя къде е проблема? Как така чисто нова букса започва да дава дефекти толкова бързо?
      ОС: Windows 7 

• от Бирджан Р.
      Здравейте! Днес си купих преносимо зарядно power bank 2600mah. Нямаше грам заряд в него за това го вързах към адаптер от телефон да се зарежда. Оставих го в 12:00 до момента 19:59 , не спира да се зарежда. Пресветва постоянно в червено.Като го изкарам и го включа към който и да е телефон .. не зарежда изобщо.. Идеи? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.