Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Смяна на термо паста


Препоръчан отговор

Привет. Може ли да знам има ли нужда да се смени термопастата само ако съм намествал охладителя. Не съм го махал или отлепвал от процесора само леко разхлабих болтовете за да го наместя плъзгайки го по процесора. В такъв случай трябва ли да сменя термо пастата или щом не съм го махал изцяло няма нужда.                       PS с течен метал съм вместо с термо паста и след тест проблеми в температурата няма но все пак да питам не знам всичко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко стара е пастата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Юлиян Ганчев написа:

с течен метал съм вместо с термо паста и след тест проблеми в температурата няма но все пак да питам не знам всичко

Дано наистина не си с течен метал а просто със сива паста. Течния метал е двукомпонентно лепило и като се втвурди става като метал и тоя охладител няма да можеш да го махнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с лепилото, после ше сваля охладителя заедно с капачката на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос за течен метал специално за процесори поне така пише на самата опаковка Coollaboratory Liquid Ultra има си и упътване и инструменти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ultra_1_02.jpg

http://www.coollaboratory.com/en/products/liquid-ultra/

 

Ако става дума за тая паста, спокойно можеш да си продължиш така - без смяна сега на пастата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ExaFlop написа:

ultra_1_02.jpg

http://www.coollaboratory.com/en/products/liquid-ultra/

 

Ако става дума за тая паста, спокойно можеш да си продължиш така - без смяна сега на пастата.

Ясно благодаря понеже като се мести си мисля че размествам мястото където съм намазал и следователно вече не покрива изцяло процесора но явно греша

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е скороположена пастата и не е опечена, тя просто се размазва при това завъртане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли от къде мога да закупя от България Coollaboratory Liquid Ultra понеже само в чужбина го намерих а искам още да купя 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ExaFlop написа:

Оооо благодаря много предполагам доставят бързо както други български сайтове ако го имат наличен с доставка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, нормален магазин и на много от нещата са с най-ниски БГ цени. Ама търсачките са в ръцете ви, бе хора. И не хапят...

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

търсих много за този течен метал нищо не намерих и накрая от ebay го взех всички сайтове минах но този специално не погледнах не съм и купувал никога от него а и масово търся в pazaruvaj

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поставих Coollaboratory Liquid Ultra цена в google и hlshop бяха горе. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ExaFlop написа:

Поставих Coollaboratory Liquid Ultra цена в google и hlshop бяха горе. :) 

Явно думата цена е ключовата била която не съм се досетил :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия пасти не са ли отживелица вече?

Доколкото знам охлажданията на новите компютри са пъти по-добри от тези на старите и не се нуждаят от мазане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ел.част, която под въздействието на приложено напрежение да не отделя топлина. И съответно, ако я няма пастата, няма кой да отведе топлината от повърхността на капачката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Bubbles написа:

Тия пасти не са ли отживелица вече?

Доколкото знам охлажданията на новите компютри са пъти по-добри от тези на старите и не се нуждаят от мазане.

Няма такова нещо!

Метала е пореста структура и колкото и добре да е полиран и да са равни повърхнините никога два метала не могат да постигнат 100% контактна площ а когато няма такъв контакт е естествено и топлопредаването да не е толкова ефективно. За това се използва паста за да създаде 100% контактна повърхност между металите. 

А охлажданията на новите компютри се налага да са в пъти по добри от тези на компютрите от преди 20 години защото тогава процесорите бяха по 5 а не по 100 вата на една и съща охлаждаща повърхност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

    Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
×
×
  • Добави ново...