Премини към съдържанието
amadeusbg

HP 650 G3 vs Fujitsu E554 (или моля препоръчайте друг модел до 1600лв)

Препоръчан отговор

Здравейте!

Здравейте, дилемата ми за лаптоп продължава, като тъй като главно желая да поддържа ниски температури (тъй като разбрах, че така живеели повечко) се стремя да е с вградена видео карта в процесора (а до колкото знам тези две са достатъчно мощни). Ако ми препоръчате и някой, който е надежден и е с външна видео карта, също бих се вгледал, стига наистина лаптопът да е надежден (до колкото позволява бюджета, разбира се). Игри няма да се играят, ще се ползва за лека работа с фотошоп (която наскоро видях, че даже и с малко зор N2840 процесор върши). Въпросните два модела, които съм дал са съответно с 6200U процесор (G3) и i5 4210m (E554). Търси се процесор, по - производителен или приблизително производителен на този в настолния ми компютър (който е с AMD 750k уж четириядрен (макар че не съм много очарован от него).
    Бюджетът е около 1600лв. Като заради работата с фотошоп е препоръчително да е FULL HD, по възможност матов. SSD-то не е задължително. Имам закупен преносим лиценз на Windows, тоест windows в конфигурацията също не е нужно да е включен (G3 има за съжаление, а бих си спестил тези 100тина лева, които са го натоварили и бих си използвал моя, та ако предложите вариант без windows ще е страхотно).
    Рам паметта може да се добави допълнително, но ориентировъчно съм се ориентирал между 8 и 12 ГБ.
    Бихте ли ме ориентирали дали корпусите на избраните от мен лаптопи са здрави и като цяло ако имате наблюдения от моделите какви са те (а също и препоръки за други?)

Преди време бях гледал Lifebook На FUJITSU A544 с 4000M, но все се надявам след като увеличих бюджета да има нещо по - стабилно (и производително от него за тези пари - и то значително). В случай, че разликата няма да е толкова осезаема дали да не се хвърля на него с добавено SSD? (тъй като в горните 1500лв смятам да няма SSD , поне на първо време - което дали според вас е добър вариант за лаптоп за фотошоп и сърфиране?).

Въпросния E554 дали също е сглабян в германия както A544?

Не робувам на въпросното FUJITSU , отворен съм и към други предложения. До HP G3 съм нямал досег до сега.
    Ето и линк с двата модела. HP G3  и E554 .

Поразгледах и Noteboockeck за двата модела, единственото, което ме притеснява в ревюто на Fujitsu-то е този "humming noise" , но на живо няма как да видя лаптопа, тъй като от скай ми казаха, че трябвало да го поръчат от техен партнъор и не мога само да го "прегледам". Ще съм благодарен, ако ме насочите към място, където мога да видя наживо и двата лаптопа (или някой друг, който бихте ми препоръчали.

Мислите ли, че до коледа ще излезе нещо ново със Skylake, което да е по подходящо от въпросното E554?

Поздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.