Премини към съдържанието
amadeusbg

HP 650 G3 vs Fujitsu E554 (или моля препоръчайте друг модел до 1600лв)

Препоръчан отговор

amadeusbg    1

Здравейте!

Здравейте, дилемата ми за лаптоп продължава, като тъй като главно желая да поддържа ниски температури (тъй като разбрах, че така живеели повечко) се стремя да е с вградена видео карта в процесора (а до колкото знам тези две са достатъчно мощни). Ако ми препоръчате и някой, който е надежден и е с външна видео карта, също бих се вгледал, стига наистина лаптопът да е надежден (до колкото позволява бюджета, разбира се). Игри няма да се играят, ще се ползва за лека работа с фотошоп (която наскоро видях, че даже и с малко зор N2840 процесор върши). Въпросните два модела, които съм дал са съответно с 6200U процесор (G3) и i5 4210m (E554). Търси се процесор, по - производителен или приблизително производителен на този в настолния ми компютър (който е с AMD 750k уж четириядрен (макар че не съм много очарован от него).
    Бюджетът е около 1600лв. Като заради работата с фотошоп е препоръчително да е FULL HD, по възможност матов. SSD-то не е задължително. Имам закупен преносим лиценз на Windows, тоест windows в конфигурацията също не е нужно да е включен (G3 има за съжаление, а бих си спестил тези 100тина лева, които са го натоварили и бих си използвал моя, та ако предложите вариант без windows ще е страхотно).
    Рам паметта може да се добави допълнително, но ориентировъчно съм се ориентирал между 8 и 12 ГБ.
    Бихте ли ме ориентирали дали корпусите на избраните от мен лаптопи са здрави и като цяло ако имате наблюдения от моделите какви са те (а също и препоръки за други?)

Преди време бях гледал Lifebook На FUJITSU A544 с 4000M, но все се надявам след като увеличих бюджета да има нещо по - стабилно (и производително от него за тези пари - и то значително). В случай, че разликата няма да е толкова осезаема дали да не се хвърля на него с добавено SSD? (тъй като в горните 1500лв смятам да няма SSD , поне на първо време - което дали според вас е добър вариант за лаптоп за фотошоп и сърфиране?).

Въпросния E554 дали също е сглабян в германия както A544?

Не робувам на въпросното FUJITSU , отворен съм и към други предложения. До HP G3 съм нямал досег до сега.
    Ето и линк с двата модела. HP G3  и E554 .

Поразгледах и Noteboockeck за двата модела, единственото, което ме притеснява в ревюто на Fujitsu-то е този "humming noise" , но на живо няма как да видя лаптопа, тъй като от скай ми казаха, че трябвало да го поръчат от техен партнъор и не мога само да го "прегледам". Ще съм благодарен, ако ме насочите към място, където мога да видя наживо и двата лаптопа (или някой друг, който бихте ми препоръчали.

Мислите ли, че до коледа ще излезе нещо ново със Skylake, което да е по подходящо от въпросното E554?

Поздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.