Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

PIRAT.EMUM3    4

Здравейте на всички покрай коледа реших да ъпгрейда компа.Единствения проблем е малкото рам за моите изисквания.

Сегашната ми конфигурация е 775 дъно с Q6600 с 4GB Ram GTX750.Имам мъничко 20Гб ССД само за буут но ми е малко и всичко работи на кантар.

Та искам да взема Core I5 2-ро поколение най-важното 8 рам искам да взема по-голямо ССД някакво хубаво захранване и охлаждане за процесора.Кутията няма да сменям но тя ме ограничава с размера на дъното трябва да е mATX и една 12ка която да вкарва въздух че сегашната я махнах.

Отворен съм на всякакви предложения но важното е че съм изчистил концепцията.

Мерси предварително на всички колеги отзовали се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Just Human..    1783
    преди 20 минути, PIRAT.EMUM3 написа:

Здравейте на всички покрай коледа реших да ъпгрейда компа.Единствения проблем е малкото рам за моите изисквания.

Сегашната ми конфигурация е 775 дъно с Q6600 с 4GB Ram GTX750.Имам мъничко 20Гб ССД само за буут но ми е малко и всичко работи на кантар.

Та искам да взема Core I5 2-ро поколение най-важното 8 рам искам да взема по-голямо ССД някакво хубаво захранване и охлаждане за процесора.Кутията няма да сменям но тя ме ограничава с размера на дъното трябва да е mATX и една 12ка която да вкарва въздух че сегашната я махнах.

Отворен съм на всякакви предложения но важното е че съм изчистил концепцията.

Мерси предварително на всички колеги отзовали се.

Трябва да кажеш най-важното нещо... Бюджет! А къде ще го слагаш това i5 второ поколение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Just Human..    1783
    преди 5 минути, PIRAT.EMUM3 написа:

Е на 1155 дъно :)

Та дъно рам процесор захранване охлаждане ссд и перчица 500-600 макс

Рам паметта, която имаш е DDR3 или DDR2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Just Human..    1783
    преди 2 минути, PIRAT.EMUM3 написа:

DDR2 много ясно стара ми е платформата за това ще сменям всичко :)

А какво ще кажеш за 6-то поколение процесор, 8 гига, 128GB SSD + захранване с бронз сертификат за КПД:

SanDisk X300 SSD 128GB SD7SB6S-128G-1122 
    ASROCK H110M-DGS/D3 LGA1151 
    2X4G DDR4 2133 KINGSTON HYPEX 
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
    PSU RAIDMAX COBRA 600W BRONZE RX-600AF-B 

Обща стойност - 646.14 лв. с ДДС

Линк:
    http://nikem-bg.net/cart/55485p1r55832p1r55147p1r54936p1r55888p1rf.html

Проблема е че идва с 50лв. отгоре без да броим доставката. Разбира се ако идват много имаш два варианта:
    Да вземеш по-късно SSD-то
    Да вземем сега 4GB рам и след време още 4GB. Оставям избора на теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PIRAT.EMUM3    4

По-скоро не колега то 500 и нещо ми идва отгоре камоли 650 се пак още съм ученик сам си изкарвам парите за компа и да така надявам се това да проясни нещата :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Just Human..    1783
    преди 1 минута, PIRAT.EMUM3 написа:

По-скоро не колега то 500 и нещо ми идва отгоре камоли 650 се пак още съм ученик сам си изкарвам парите за компа и да така надявам се това да проясни нещата :)

Проблема с i5-цата е че ще трябва да я търсиш втора ръка, а не се знае дали ще работи и прочие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Няма голям избор в момента за дъна LGA 1155. И не само в момента няма да има. Ако търсиш ново разбира се. i5 2400  за около 200 лева в продавалника. Не знам какво толкова му избираш. Вземаш най-евтината памет DDR 3, процесор на старо и дъно, което е налично в магазините.  Перка за 18-19 лева Noiseblocker  и си готов.  Що се отнася до SSD,  за около 180-220  лева има достатъчен избор на 250 GB  модели. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PIRAT.EMUM3    4

А да това вече ми ясно единствената нова част в времето в което се занивам с компютри са само видео картите.Иначе нямам против винаги попадам на читави хора с които търгувам.

преди 2 минути, Кико написа:

Няма голям избор в момента за дъна LGA 1155. И не само в момента няма да има. Ако търсиш ново разбира се. i5 2400  за около 200 лева в продавалника. Не знам какво толкова му избираш. Вземаш най-евтината памет DDR 3, процесор на старо и дъно, което е налично в магазините.  Перка за 18-19 лева Noiseblocker  и си готов.  Що се отнася до SSD,  за около 180-220  лева има достатъчен избор на 250 GB  модели. 

Колега ограничава ме размера на кутията трябва дъното да е mATX а и не е лоша идея да е с 4 слота за рам.Иначе нямам други претенции а да и гигабитова лан.Нищо повече. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 3 минути, PIRAT.EMUM3 написа:

А да това вече ми ясно единствената нова част в времето в което се занивам с компютри са само видео картите.Иначе нямам против винаги попадам на читави хора с които търгувам.

Колега ограничава ме размера на кутията трябва дъното да е mATX а и не е лоша идея да е с 4 слота за рам.Иначе нямам други претенции а да и гигабитова лан.Нищо повече. :)

Скоро вземах 1155 дъно и избора се свеждаше до ... два модела около 100 лева. С по два слота  са за памет, все пак това са евтини микро дъна. Така както го смятам аз, ще ти стъпи на 600 лева с ново дъно. Аз бих взел ново H61 дъно, че не е ясно ако е старо, как е процедирано с него. SSD  не знам за какво ще го ползваш, но ако мислиш да инсталираш някоя по-нова игра, тиоя игрички вече са по 20-60 GB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PIRAT.EMUM3    4

Не аз имам отделно хард дискове.Предостатъчно то дори 250гб ми е много 80 ми вършат работа.Като цяло съм се ориетирал към втора ръка главно.Освен охлаждането перката и в краен случай дъното :)

Ето едно прилично дънце на прилична цена

http://olx.bg/ad/danna-platka-asus-p8h61-m-le-lga-1155-micro-atx-intel-ID5Eea0.html#9b7c96ea2a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Ами то ново е 80-90 лева, та не виждам защо трябва да се икономисват 30 лева. Току виж има  изкривени пинове  или някакъв друг дефект. Освен това ново дъно има и 3 години гаранция.  А за SSD  казах, ако имаш намерение да инсталираш някоя  игра на него, 128 GB  са нищо. Щом нямаш такива намерения, има и по 30 GB  дискове на старо почти без пари. Стигат за Windows  и някоя друга програма.  Също така срещах и използвани 60 GB  дискове в Nikem  за 50-60 лева.  За вентилатор ти препоръчвам Noiseblocker за 19 лева. По далечко от FD  и CM. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Аз също имам Win 7 64 битов  на 20 GB SSD. Прав си, че за ъпдейтите няма място и трябва да се правят чалъми. Не исках да инсталирам 32 битов Win,  защото имам 8 GB памет,  та не си заслужава да се скрият четирите.  За охлаждането на процесора...вземи си просто бокс. Все тая ще е с това H61 дъно и кой да е i5. Не си заслужава да хвърляш пари за нещо по-скъпо. По-добре ги пренасочи я за SSD,  я за ново дъно.  Захранване минимум 60 лева. За твоята карта стига.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26911

SAMSUNG SSD 850 EVO 120GB US $62.29

SAMSUNG SSD 650 EVO 120GB US $50.59

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PIRAT.EMUM3    4

Да наистина вие ме накархте да се замисля за ъгрейда на ССД-то ще го мисля ако останат пари.

За момента мисля така ново дъно от мост най-вероятно I5 2400 от OLX ако изпадне от някъде 2500 без К може и него една нова 12-ка перка нов кит рам 2х4гб някакво захранване може и втора мисля си за Corsair CX430w nякакво афтермаркет охлаждане на процесора бокс в никакъв слуачай и ако останат пари ССД по-голямо.A да харесал съм си и една по-скъпа мишка и тя трябва да влезе в цената :)

Мерси на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26911

От olx  е твъърде рисково пазаруването на такива чаркове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PIRAT.EMUM3    4

Днес запазих Core I5 2400 и mATX дъно на прилична цена харесал съм си един кит рам.От списъка останаха ССД захранване и някакво по-хубаво от боксовото охлаждане :)

Редактирано от PIRAT.EMUM3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

Зависи от видеокартата. Само с процесор и 100W ти е достатъчно.

пс. С оная GTX750 от първия ти пост 150W са достатъчни.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PIRAT.EMUM3    4

Здравейте на всички колеги искам много да благодаря на всички помогнали ми в ъпгрейда :)

Обновоих конфигурацията на следното нещо

Core I5 2500 без К

Охлаждане Cooler Master Evo Tx3

Дъно http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3791#ov

Рам Geil Evo Veloce на 1866мхз

Видео картата си е старата GTX 750

Захранването остана старото защото дъното е 4 пинов захранващ вместо 8 маханах ссд-то временно надявам се в края на месеца на стипендия да взема едно 60гб чисто ново с гаранцийка  само да събера операционната система на него и толкоз приключих с ъпгрейда на този етап.

Сега GTA 5 и доста нови и тежички игри втрват доста по-добре отколкото преди сандьо си каза тежката дума в перформанса :)

Благодаря на всички отзовали се и приятно изтрезвяване след празниците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Тая РАМ ми се струва доста ненужна за тоя процесор. Освен ако не си я взел изгодно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.