Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам от името на племенника ми нещо, може би специфично... Той е купил телевизор Самсунг 8-ма серия F 8000  и AV RECEIVER  VSX-422. Възможно ли е с едно дистанционно (на телевизора) да се управлява звука едновременно на телевизионния приемник и на ресивъра? До колкото успях да разбера, на двете устройства трябва да има опцията "Anynet"... Задължително условие е било двете устройства да са свързани с HDMI кабел! В момента двете устройства са свързани с такъв.  На телевизора опцията я има, но на ресивъра мисля, че я няма... Има ли начин да се получи подобно управление? Ще ви бъда благодарен за съвети и идеи! Ще закача две снимки на които се вижда менюто на телевизионния приемник и на ресивъра... 8524317Q.jpg8524315B.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето Ви документацията на ресивъра - AV reseiver VSX - 422.  http://www.farnell.com/datasheets/1639028.pdf Разгледайте я обстойно какво е написано в нея и по точно в началните страници, там където са описани функциите на дистанционното управление. Аз не съм разглеждал подробно, но едва ли ще има такава функция заради това, че моделът е по старичък. А и още нещо. Тези функции се управляват добре при положение, че двете изделия ( тунера и телевизора) са от един и същ производител.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за документацията и мнението, ПОТРЕБИТЕЛ 65!

Да, наистина е най-добре двете изделия да са от една марка и производител, но такъв ресивър е имал и него го е закачил. Мисълта ми беше, че тук има хора, които са на "ТИ" с много техники и е възможно да се подхвърли идея как може да се получи на практика идеята на племенника ми (евентуално). Това при положение, че е възможно! Ако ли пък няма начин такова управление да се постигне с този ресивър, моя човек ще трябва да мисли за нов усилвател (модерен), производство на Самсунг, който в менюто си да има опцията "Anynet" за да може да постигне мечтата си...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, liusien написа:

Благодаря за документацията и мнението, ПОТРЕБИТЕЛ 65!

Да, наистина е най-добре двете изделия да са от една марка и производител, но такъв ресивър е имал и него го е закачил. Мисълта ми беше, че тук има хора, които са на "ТИ" с много техники и е възможно да се подхвърли идея как може да се получи на практика идеята на племенника ми (евентуално). Това при положение, че е възможно! Ако ли пък няма начин такова управление да се постигне с този ресивър, моя човек ще трябва да мисли за нов усилвател (модерен), производство на Самсунг, който в менюто си да има опцията "Anynet" за да може да постигне мечтата си...

Нали затова Ви отговарям, защото съм на ТИ с тази техника. А и имах време докато напишете да прегледам обстойно сервизното ръководство на усилвателя и се оказва, че това, което искате е невъзможно с него. Именно, знаейки че много от изделията, с които искаме да работим с едно общо дистанционно, трябва най малкото да са от една и съща фирма. Те са имали и това впредвид, след като са го произвели. Но независимо, на скъпите модели има такава възможност, но не със всички произведени телевизори. Приятна вечер и добро изкарване на почивните дни ви желая!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С програмируемо дистанционно можеш да управляваш до 4 устройства. Цена 15 - 20 лв.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Филипов написа:

С програмируемо дистанционно можеш да управляваш до 4 устройства. Цена 15 - 20 лв.

Благодаря, но идеята е да се използва дистанционното на телевизионния приемник! Програмируемите дистанционни нямат всички опции като оригиналното!... Гледах в инструкцияна на ресивъра за опцията "Anynet", но не видях да я има. Иначе, ако я има, всичко ще се подреди както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да правиш разлика между програмируемо и универсално (особено китайче за 5 лв. ) ?

Каквото бутонче има на оригиналното може да го има и на програмируемото.

Това е начинът за едно физическо дистанционно. За да поддържа хардуера на усилвателя трябва да поддържа нехговия протокол на обмен. Би могъл да очакваш частична поддръжка само при една марка, както вече ти писаха.

Другото зависи от източника - в случая телевизора. Изходът за звука вместо линеен да е регулируем. Някои го имат, други - не.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.