Премини към съдържанието
jega96

Окабеляване на аудиоусилвател с озвучителни тела и бас каса - един сигнал през всичко.

Препоръчан отговор

jega96    17

Привет !!! Ще ви помоля да ми помогнете по моя спешен проблем..... Във нас вкъщи имам в стаята си усилвател SONY уникален е за него са вързани тонколони също така имам и отделно бас каса от кола и усилвател за кола ARROW GP-890X с еквалайзери.Въпроса по проблема ми как да свържа всичко,че музика да е от бас касата с усилвателя ARROW GP-890X и в същевременно и от тонколоните ми с усилвател SONY от всичко искам да се изкарва от един сигнал.......Моляви нужда я се от съвети,мерси предварително дано да успеете да ми помогните.....................

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26877

А от какво устройство ще се подава сигналът към усилвателите?

http://www.ebay.com/gds/Top-10-Audio-Splitter-Cables-/10000000177677665/g.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

А от какво устройство ще се подава сигналът към усилвателите?

От телефон и от лаптоп по скоро от телефон.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26877

От телефон - това е несериозно! Ще ти трябва и някакъв предусилвател. Или някаква аудио докинг станция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 21 минути, ice_lion__01 написа:

А захранване за автомобилният усилвател?

Това е ,че нз как да захраня авто усилвателя за бас касата като ми е в стаята,а не в колата ми.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26877
    XxeoN    47

Бая мощно трябва да е.Даже и тези 300 вата може да са му малко.Иначе от телефон сигнала ще е твърде слаб за тубата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17

Пичове вие май не разбрахте за какво имам на предвид ? И за какво става на въпрос ? Питам ви възможно ли е да захраня бас касата с усилвателя от кола в стаята ми не в кола и всичко да се свържи и да свири едновременно с тонколоните  и с усилвателя ми SONY цялата апаратура която имам вкъщи искам да изважда звука от един сигнал разбрахтели ме.............

Редактирано от jega96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XxeoN    47

Да,обаче ти не си ни разбрал.Нека ти го кажа така,свързваш си единия усилвател с колоните,свързваш си другия усилвател с тубата.При добро желание си взимаш едно такова чудо "Преходник" и готово,свързваш ги към усилвателя и цепиш мрака.

Редактирано от XxeoN (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 3 часа, XxeoN написа:

Да,обаче ти не си ни разбрал.Нека ти го кажа така,свързваш си единия усилвател с колоните,свързваш си другия усилвател с тубата.При добро желание си взимаш едно такова чудо "Преходник" и готово,свързваш ги към усилвателя и цепиш мрака.

Напълно ви разбрах чак сега........ Значи усилвателя както си е свързан с колоните така да го оставя и другия усилвател за бас касата си го свързвам ама като го свържа от каде ще взема закранване от усилвателя  за бас касата абе май нищо не разбрах с тея връзки както и да е ще свързвам двата края и бум мс предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XxeoN    47

За усилвателя на тубата ти трябва отделно захранване,@ExaFlop e дал пример за такова.Иначе взимаш си един преходник и както ти самия каза свързваш кабелите и бум ток и жица :D Ако всичко е наред ще свирне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 52 минути, XxeoN написа:

За усилвателя на тубата ти трябва отделно захранване,@ExaFlop e дал пример за такова.Иначе взимаш си един преходник и както ти самия каза свързваш кабелите и бум ток и жица :D Ако всичко е наред ще свирне.

Да естествено, че сте прав колко съм обал и аз.Усилвателя за бас касата ми има две камбанки те трябва да влезат в другия ми усилвател за тонколоните ми да има захранване съответно към усилвателя за кола и така ще направя ако съм ви разбрал правилно.................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3931

С пръдня боя не става. Писано е многократно.

Автомобилните джаджи са за ползване в автомобили.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17

Привет отново !!!

Има още какво да се пише по темата.Та Мисълта ми е,че усилвателя за бас касата ми няма да може да бъде захранен от усилвателя за токолоните ми,защото усилвателя за тонколоните ми е с захранване 220 V,а усилвателя за кола трябва да бъде захранен на 12 V това е само с акумулатор за кола.Посъветвайтеме какво да направя по проблема си имали решение на този проблем....................................:16:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XxeoN    47

:curious-minion:По нагоре ти беше написано че трябва да си вземеш външно захранване за него. @ExaFlop е дал пример за такова захранване

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 13 минути, XxeoN написа:

:curious-minion:По нагоре ти беше написано че трябва да си вземеш външно захранване за него. @ExaFlop е дал пример за такова захранване

Всъщност значи ми трябва акумулатор от кола да сваля за захранване на усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15401
    преди 48 минути, jega96 написа:

Всъщност значи ми трябва акумулатор от кола да сваля за захранване на усилвателя.

Филипов с право ви е написал, че с пръдня боя не става. А  Колегата XxeoN два пъти ви е посочил, какво е написал ExaFlop.   "Има още какво да се пише по темата.""  Има, ама май няма!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    andreygg    815

Потърси ТСТ 12-5 в OLX, ще ти свърши работа. Изпробвано е. Означава транзисторен стабилизиран токоизправител 12 волта, 5 ампера.

Ето как изглежда за ориентация:

https://www.osta.ee/en/toiteplokk-tct-12-5-65820395.html

Редактирано от andreygg (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 2 часа, andreygg написа:

Потърси ТСТ 12-5 в OLX, ще ти свърши работа. Изпробвано е. Означава транзисторен стабилизиран токоизправител 12 волта, 5 ампера.

Ето как изглежда за ориентация:

https://www.osta.ee/en/toiteplokk-tct-12-5-65820395.html

А само да вметна можели да се захрани усилвателя за кола с адаптер ,че немога да намеря TCT 12-5............

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15401

"" А само да вметна можели да се захрани усилвателя за кола с адаптер ,че немога да намеря TCT 12-5............ ""

Посочете какво представлява вашият адаптер. Трябва спокойно да дава 12 волта напрежение при консумация 4-5 ампера. Напишете модела на адаптера или го снимайте със стикера, на който са написани тези данни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 15 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

"" А само да вметна можели да се захрани усилвателя за кола с адаптер ,че немога да намеря TCT 12-5............ ""

Посочете какво представлява вашият адаптер. Трябва спокойно да дава 12 волта напрежение при консумация 4-5 ампера. Напишете модела на адаптера или го снимайте със стикера, на който са написани тези данни.

Нямам го адаптера усилвателя ми е ARROW GP-890X с еквалайзера трябва да има постоянно захранване за него,в другия ми усилвател за тонколоните ми няма да стане да се захрани усилвателя за кола защото е на 220 v ако няма с какво да се захрани автоусилвателя се отказвам, пламнами главата вече...............:21:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15401

Най хубавото, което ще направиш е да се откажеш от такива гимнастики, защото и да ми се обидиш, виждам че не ги разбираш нещата. Та компонентите ти при отказване ще ги запазиш читави и ще ти вършат работа. Весела нова година пожелавам. На Андрейчо - също!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 28 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Най хубавото, което ще направиш е да се откажеш от такива гимнастики, защото и да ми се обидиш, виждам че не ги разбираш нещата. Та компонентите ти при отказване ще ги запазиш читави и ще ти вършат работа. Весела нова година пожелавам. На Андрейчо - също!

Не напротив не ти се обиждам,уча се от грешките си благодаря ти много от все сърце весело изкарване на празниците !!!

преди 23 минути, AlkatrazBG написа:

Ти такова зарядно виждал ли си  ? Зарядно за акумулатор RAIDER RD-BC05 /6/12V, 5A/

Да виждал съм това е хофманов апарат, ама с това няма да стане 100/100 гарантирам,че няма да се осъществи силна връзка от към автоусилвателя,а по скори слаба да конкретизирам......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.