Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

tRansLucet    3

Здравейте! Решил съм да си вземам компютър и за сега съм се спрял на този: http://www.speedcomputers.biz/kompyutr-za-igri-speed-game-pro-video-r9-haswell/ . По принцип не разбирам много а ми се иска да знам дали тези части са качествени, защото не искам да ми пробутат компоненти на 5 години. Искам да са от тази година ако е възможно. Та, струва ли си да дам тези пари за този компютър и ако не то тогава може ли да ми зглобите нещо качествено с части от тази година за горе долу същите пари. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Roujin Z    5865

Готови сглобки никога не си струват понеже друг ти избира частите, цената е по-висока и гаранцията е по-малка.

За да бъда по-конкретен машината струва 1 926 лв.  демек оставаш 373 лв. бакшиш и губиш 1 година гаранция.

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r54869p1r54250p1r55638p1r2171p1r2241p1r55808p1rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За парите на тази готова конфигурация може да направиш нещо много по-добро!

Линк:
    http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54143p1r2184p1r55002p2r55906p2r54315p1r55325p1rf.html

i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    ASUS Z170-A LGA1151 
    ARCTIC Freezer i30 
    Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
    Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 2 броя
    SAPPHIRE R9 FURY 4G HBM FULL 
    PSU DeepCool 550W Gold Silent DQ550ST 

Обща стойност - 2 353.18 лв. с ДДС

Трябва му само клок до 4.2Ghz и заспива!

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tRansLucet    3

значи тази конфигурация която ти ми избра няма да има абсолютно никакви проблеми с най новите игри нали? ще поддържа висок FPS на високи графики?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

Мен ли питаш? Аз не съм ти препоръчвал нищо а съм ти показал колко струват частите които ти продават за да видиш надценката.

Иначе добър процесор и видеокарта но не бих купил машина за 2 бона без SSD.

I7 - http://nikem-bg.net/cart/54043p1r52202p1r55423p1r2252p1r55343p1r55270p1r50818p1r2241p1rf.html

I5 - http://nikem-bg.net/cart/54043p1r52202p1r55423p1r2252p1r55343p1r55270p1r50818p1r54865p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tRansLucet    3
    преди 22 минути, Ultimate Computers написа:

Линк:
    http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54143p1r2184p1r55002p2r55906p2r54315p1r55325p1rf.html

ASUS Z170-A LGA1151 
    ARCTIC Freezer i30 

а няма ли шанс да изберем малко по- евтина видео карта от сорта на GeForce и да добавим SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107
    преди 55 минути, Ultimate Computers написа:

Линк:

ASUS Z170-A LGA1151 
    ARCTIC Freezer i30 

Ултимате,хард-диск ще му трябва ли,или ще записва данните на каменни плочи,за вечни времена.Въобще,пишеш навсякъде,ама малко повечко трябва да се внимава,защото тук се заиграваш с парите на хората.

Авторът на темата,в този бюджет съвсем сигурно може да влезе и добър процесор,и производителна видеокарта,и ССД.

п.п.А така също,кажете какви игри ще играете и с какъв монитор сте.Има ли периферия и добро озвучаване?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tRansLucet    3
    преди 11 минути, onogondur написа:

Ултимате,хард-диск ще му трябва ли,или ще записва данните на каменни плочи,за вечни времена.Въобще,пишеш навсякъде,ама малко повечко трябва да се внимава,защото тук се заиграваш с парите на хората.

Авторът на темата,в този бюджет съвсем сигурно може да влезе и добър процесор,и производителна видеокарта,и ССД.

п.п.А така също,кажете какви игри ще играете и с какъв монитор сте.Има ли периферия и добро озвучаване?

Ще се играят игри от сорта на CS:GO (най-вече), GTA V, Just Cause 3 и повечето нови заглавия и не толкова нови. Монитор и периферия имам. А за пзвучаване не ползвам тонколони, а слушалки ако това е от значение. А нужни ли са точните модели на монитора и периферията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

Нали разбирате,че ако монитора например не е в ФулХД резолюция,в повечето случаи е напълно излишно да се наливат много пари в скъп хардуер,защото просто няма да може да разгърне потенциала си.Това разбира се ако не се планира вземането на подходящ монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tRansLucet    3

Относно монитора, той си е FullHD но може би предстои и закупуване на по добър монитор след време такаче не ми се иска да пестя откъм видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

За CS:GO ти е достатъчен I3-6300 + GTX950 та спестяваш много пари. За GTA V обаче е желателно по-добра видеокарта като GTX970.

Всъщност повечето игри наблягат на видеокарта та по-скоро може да се спести от процесор. 

Тоест не е необходимо да се наливат пари в I7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tRansLucet    3
    преди 32 минути, Roujin Z написа:

За CS:GO ти е достатъчен I3-6300 + GTX950 та спестяваш много пари. За GTA V обаче е желателно по-добра видеокарта като GTX970.

Всъщност повечето игри наблягат на видеокарта та по-скоро може да се спести от процесор. 

Тоест не е необходимо да се наливат пари в I7.

И на i5 съм съгласен смисъл искам най накрая да си сглобя един компютър като хората, а на i3 нещо не съм навитак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Just Human..    1783

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    2X8G DDR4 2133 KINGSTON 
    RAIDMAX Vortex V5 Middle Tower Black 
    MSI B150M PRO-VDH LGA1151 
    i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
    SAPPHIRE NITRO R9 380 4G GD5 L 
    SanDisk X300 SSD 128GB SD7SB6S-128G-1122 
    PSU RAIDMAX COBRA 600W BRONZE RX-600AF-B 

Обща стойност - 1 491.15 лв. с ДДС

Ето нещо с което всичко ще ти върви с отлични кадри, ще спестиш и доста пари. Не съм добавил записвачка, защото смятам че не е нужна, но ако държиш на нея винаги можеш да си добавиш една. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2255

За тези парички определено можеш да си сглобиш сладур.

Нещо такова например.

ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
    DDR4 Crucial Ballistix Sport 2400M BLS2C4G4D240FSA
    Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0
    1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
    KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
    SAPPHIRE NITRO R9 390 8G GD5 L
    CM HYPER 612 V2
    Thermaltake Berlin 630W 80 PLUS W0393RE

Обща стойност - 2 272.95 лв. с ДДС

С леки вариации спроред лични предпочитания.Не че имаш кой знае какъв избор на части,но това е от моята гледна точка, иначе става.

Можеш да смениш картата с Палитката 970 ,защото нитрото ще влезе на косъм (2мм) в кутията.Както и някое захранване със 100-а вата по-малко(примерно be quite-a 2 реда по-надолу от това в списъка) за нея.Между другото и GTA V и Just Cause 3 са зелени игри,въпреки че втората имаше яки проблеми и с АМД и с Нвидиа. Графичните грешки с АМД вече ги няма,а за проблема с ниските честоти на паметта на Максуел не съм чел да са го оправили. Драйвъра за това не помогна. Иначе в момента върви по-добре на Нвидиа и ще минат поне 1-2 месеца преди 390 да стане по-бърза там.Но така е в момента.

Кутията не е нищо особенно ,но не видях друга която да може да се натика в тези пари.

Хард и ССД са колкото да ги има и да  са евтини,според мен там няма голямо значение.Особенно при ССД-то съм на мнение,че в нормална употреба всички контролери,чипове и прочие са незабележими.В тези пари бих си купил Crucial но ги няма в никем така че това.

Като казах Crucial - на рам паметта пише 2х4 ,но трябва да е грешка и да е 2х8. Няма как този кит при мен да струва 89 евро а в Никем 2х4 да е 250 лева......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tRansLucet    3
    преди 3 часа, Tommygun написа:

За тези парички определено можеш да си сглобиш сладур.

Нещо такова например.

ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
    DDR4 Crucial Ballistix Sport 2400M BLS2C4G4D240FSA
    Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0
    1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
    KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
    SAPPHIRE NITRO R9 390 8G GD5 L
    CM HYPER 612 V2
    Thermaltake Berlin 630W 80 PLUS W0393RE

Обща стойност - 2 272.95 лв. с ДДС

С леки вариации спроред лични предпочитания.Не че имаш кой знае какъв избор на части,но това е от моята гледна точка, иначе става.

Можеш да смениш картата с Палитката 970 ,защото нитрото ще влезе на косъм (2мм) в кутията.Както и някое захранване със 100-а вата по-малко(примерно be quite-a 2 реда по-надолу от това в списъка) за нея.Между другото и GTA V и Just Cause 3 са зелени игри,въпреки че втората имаше яки проблеми и с АМД и с Нвидиа. Графичните грешки с АМД вече ги няма,а за проблема с ниските честоти на паметта на Максуел не съм чел да са го оправили. Драйвъра за това не помогна. Иначе в момента върви по-добре на Нвидиа и ще минат поне 1-2 месеца преди 390 да стане по-бърза там.Но така е в момента.

Кутията не е нищо особенно ,но не видях друга която да може да се натика в тези пари.

Хард и ССД са колкото да ги има и да  са евтини,според мен там няма голямо значение.Особенно при ССД-то съм на мнение,че в нормална употреба всички контролери,чипове и прочие са незабележими.В тези пари бих си купил Crucial но ги няма в никем така че това.

Като казах Crucial - на рам паметта пише 2х4 ,но трябва да е грешка и да е 2х8. Няма как този кит при мен да струва 89 евро а в Никем 2х4 да е 250 лева......

Да разбирам ли че един GeForce ще  е по добър избор, и ако да то какъв? Иначе много ми харесва конфигурацията само остана да реша каква ще е видеокартата и утре ще поръчвам

Редактирано от tRansLucet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2255

По-добре изчакай някой от хората ,които се оправят по-лесно със сайта на Никем да ти предложат нещо. Аз може и да съм пропуснал някой по-хубав или евтин компонент.Както и рам паметта бих попитал дали наистина е 2х4 или 2х8.За 2х4 е прекалено скъпа,но си мисля че описанието е грешно.

Иначе около тази цена на картата беше тази на Palit 970 Jetstream. Харчи по-малко ток и е по-хладна,при пълно натоварване може да е леко по-шумна.Но нито едно от тези неща при тези два модела не излиза от зелената зона. Скоростта е спорна, и като цяло Нвидиата е за хора които не могат/искат/разбират да пипат по картите си и искат да я забодат и забравят за нея. Споменатите игри също са от програмата Gameworks,така е че е въпрос на вкус. Аз бих си купил Нитрото и бих я клокнал без да ми пука колко ток ще харчи и знам ,че ще е минимум равностойна дори и на клокната 970,дори и в зелена игра. Но за това трябва и по-хубава кутия и т.н. Като цяло не харесвам Нвидиа заради някой политически решения,но 970 е една чудесна карта. Просто не мисля,че е безапелационна(вече),но тук има доста хора на друго мнение,така че всеки си преценява сам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Ами на тоя етап NVIDIA  почнаха с проблемите и по-точно с последните 3-4 версии на GeForce Experience. Предполагам ще ги оправят, но аз се видях в чудо. Кофтито е, че слагайки някоя стара версия на GeForce Experience, която работи добре, неминуемо идва момента, когато версията се самоъпдейтва и аз така и не можах да намеря начин за спиране на тоя процес, без да бърникам из service-те. Тоя проблем гледам го има при доста  хора, щото се разрових в Google  и открих доста подобни въпроси. Та проблемите се изразяват в безкрайното стартиране на Ge Force Experience, който ако все пак реши да стартира, става след 5-6 минути, не съм засичал точно. Другия вариант е изцяло да откаже стартиране при кликване върху стартовата икона. И третия вариант при бетата е да се чака поне една минута за стартиране, ако не и повече. Проблема с паметта на ниска честота се бе оправил при мен преди време, когато ползвах бета версията на GeForce Experience. Сега не съм проверявал дали е пак така, щото току що я инсталирах пак, че взех да се дразня вече. Май NVIDIA  се опитват да догонят АМД по софтуерни гафове. 

ПП: И все ми се струва, че в основа на всичко са Майкрософт с постоянните си ъпдейти на десятката. Преди голямия ъпдейт всичко си бе супер, след него се осраха нещата. Сетих се и за още един дразнещ гаф. Старирам игра с DSR,  давам alt+tab  и иконите се подреждат отляво, като иконката моя компютър отива на майната си...Поне тя да си оставаше  на мястото... Може и грешката да е в мен, но нямам нито нерви нито време да се занимавам с глупости като тия, които описах.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линк:
    http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54181p1r55763p1r55002p1r55906p2r2184p1r2172p1r54850p1r52565p1rf.html

ASUS Z170-K /LGA1151 
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
    Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 2 броя
    ARCTIC Freezer i30 
    HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
    SSD Samsung 650 Series 120GB 3D V-NAND 
    PALIT GTX980 SUPER JETSTR 4GB 

Обща стойност - 2 340.05 лв. с ДДС

Има SSD за операционната системаа и по-леки програми като браузър, скайп и т.н, както и HDD за  игри, програми за обработка и т.н.

Също има дънна платка позволяваща клок, както добър охладител и отключен процесор, така че спокойне може да се клокне до 4.2Ghz!

Видео картата има не лош охладител, така че може и нея да клокнеш, ако клокнеш и нея компютъра ще се получи супер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2255
    преди 47 минути, tRansLucet написа:

Благодаря на всички! Компютърът е вече готов!

Kато дойде може някое фото в темата за хвалене с компютъра и да споделиш какво точно взе накрая и дали си доволен. Помага доста на следващите след теб с подобни питанки.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.