Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

liusien    21

Здравейте! Срам не срам, моля за помощ! Искам да инсталирам на чисто нов лаптоп Lenovo Уиндоус 7. След като се инсталира, ще го надградя до Уиндоус 10. Само че, имам проблем - не съм толкова "знаещ или специалист", защото пускайки ллаптопа, на екрана се показват надписи, които разбирам, че ме подканят за актуализация на часа и датата, но след това отдолу излиза следното - C:/>

Какво да напиша или да направя за да влезна в BIOS и да дам команда за бутване, да тръгне първо CD, а след това харддиска? Ще дам линк да видите какво се изписва на екрана.......  Сигурно е елементарно, ма като не знам....... :(

http://prikachi.com/images.php?images/601/8525601U.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Богатир    14123
    преди 15 минути, liusien написа:

Здравейте! Срам не срам, моля за помощ! Искам да инсталирам на чисто нов лаптоп Lenovo Уиндоус 7. След като се инсталира, ще го надградя до Уиндоус 10. Само че, имам проблем - не съм толкова "знаещ или специалист", защото пускайки ллаптопа, на екрана се показват надписи, които разбирам, че ме подканят за актуализация на часа и датата, но след това отдолу излиза следното - C:/>

Какво да напиша или да направя за да влезна в BIOS и да дам команда за бутване, да тръгне първо CD, а след това харддиска? Ще дам линк да видите какво се изписва на екрана.......  Сигурно е елементарно, ма като не знам....... :(

http://prikachi.com/images.php?images/601/8525601U.jpg

Модел на лаптопа?

Машината е с Free Dos.

В BIOS влизате след като изключите компютъра и натиснете отстрани едно малко бутонче NOVO което са намира отсрани

Може да се влезе в BIOS и да се настрои за буутване също и като се рестартира и след това натискате бутона Fn и помпите едновременно бутон F2

Там вече трябва да забраните  UEFI и да разрешите Legasy

Най добре изгледайте това видео, ще ви е от полза

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21
    преди 49 минути, Богатир написа:

Модел на лаптопа?

Модела на лаптопа е G50.  Изгледах видеото, но нямам тая джаджа която се включва в USB порта... До днес съм си преинсталирал други компютри в къщи със стари версии на Уиндоус, но никога не съм имал такъв проблем като този. Няма ли друг начин да се подкара тоя лаптоп? И още един въпрос - ако опитам да инсталирам Windows 10, как да накарам лаптопа да тръгне, без да му качвам незнайно каква информация (за мен) от такова устройство, което е показано на видеото? Възможно ли е? Леле, идва ми да го ударя в земята - толкова нерви ми образува това!...  :(  Извинете ме, ама се занимавам с нещо ново и напълно непознато за мен... UEFI  в момента е забранено, а Legasy  - разрешено. Става въпрос за Boot меню, нали? В момента на екрана има надписи:

Boot Mode     Legacy Support

Boot Priority        Legacy First

Редактирано от liusien
    Допълвам какво виждам на екрана... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21
    преди 8 минути, onogondur написа:

Става и с флашка.

А какво трябва да бъде записано на флашката? Някаква програма ли или какво друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Profruit    3162

Образ на ОС-ма. Другото ще са драйвери, а тях може и по жицата да набавите или приложен оптичен диск.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21
    преди 1 минута, Profruit написа:

Образ на ОС-ма. Другото ще са драйвери, а тях може и по жицата да набавите или приложен оптичен диск.

Признавам, нищо не разбирам!..... Образ на ОС-ма... Добре, искам да кача Win 10. От къде, как да го създам този образ? Ако ви досаждам може би с тъпи въпроси тук, не се притеснявайте да ми го кажете, за да спра да питам! Явно, ако не успея да се справя с проблема ми, първата инсталация ще трябва да се прави в сервиз... :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Исо образ на системата,която искаш да инсталираш,а флашката заедно с въпросния образ трябва да я направиш буутваща с някоя от многото програми за целта.Не е толко сложно,но като гледам ти хал-хабер си нямаш,та по-добре се обърни към някой който е по-запознат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Profruit    3162

Образ на система Windows 10 от лицензирано копие. Аз например си ги купувам,  за да си спестя "клизмите". Самият образ се записва с програма, която превръща флаш диска в bооt-ващ. Посочвате в програмата вашето копие, още флашката и останало е върпос на време за изготвяне. Аз това го правя под Linux и мога там да ви дам тънкости, ако ви интересува. Иначе Руфус или каквото произнася под Windows. Тук отсъпвам място. Останалото е както посочиха в видеоклипа. Преминал съм този път, защото имам два свежи мобилни на lenovo.

поздрави

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29593
    преди 6 минути, Profruit написа:

Иначе Руфус или каквото произнася под Windows. Тук отсъпвам място.

Съгласен - под Уин Rufus или Windows USB/DVD Download Tool. И двете програми са лесни за ползване и без много настройки.

Има и други, както и ръчен вариант, но тези трябва да ти свършат работа.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21
    преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Исо образ на системата,която искаш да инсталираш,а флашката заедно с въпросния образ трябва да я направиш буутваща с някоя от многото програми за целта.Не е толко сложно,но като гледам ти хал-хабер си нямаш,та по-добре се обърни към някой който е по-запознат.

Инсталирал съм си Windows XP и  Windows 7 на настолни компютри и на лаптоп Asus, но подобен проблем никога не съм имал!!! :(  Не знам дали на някой от вас му се занимава, но ако ми се обясни как да направя този Исо образ и каква програма да ползвам за буутваща, как да я ползвам за да подкарам това чудо, ще направя чудеса от храброст за да се преборя!... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15401
    преди 17 минути, liusien написа:

Признавам, нищо не разбирам!..... Образ на ОС-ма... Добре, искам да кача Win 10. От къде, как да го създам този образ? Ако ви досаждам може би с тъпи въпроси тук, не се притеснявайте да ми го кажете, за да спра да питам! Явно, ако не успея да се справя с проблема ми, първата инсталация ще трябва да се прави в сервиз... :(

Моят съвет!

Понеже е първа инсталация (което няма никакво значение за лаптопа) аз ви съветвам да посетите сервиз и да ви инсталират операционната система. Разбира се , ще си платите за това, но има и още нещо. То си е видно от коментарите ви, че въобще не са ви ясни нещата, затова ви съветвам да не инсталирате Win 10, защото и там ще имате много "неизвестни" с които едва ли ще се справите.Инсталирайте примерно Win 7 64 битова и като посвикнете, чак тогава я сменете с друга.Това е съвет, а как го приемате си е ваш проблем. Спестявам ви маса главоболия.И ще се убедите, ако ви инсталират каквато и да е операционна система. Все ще са забравили да качат някой драйвер. Тъй че отново ще сте на линия в Калдата. От мен успех и лека вечер!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29593
    преди 3 минути, liusien написа:

Инсталирал съм си Windows XP и  Windows 7 на настолни компютри и на лаптоп Asus, но подобен проблем никога не съм имал!!! :(  Не знам дали на някой от вас му се занимава, но ако ми се обясни как да направя този Исо образ и каква програма да ползвам за буутваща, как да я ползвам за да подкарам това чудо, ще направя чудеса от храброст за да се преборя!... :)

Добре де - как си инсталирал Уин7 предния път - от диск или флашка?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21

Момчета, благодаря на всички ви!!! Аз съм разумен човек и знам кога да се спра!... Да, оказва се, че няма да мога сам да си помогна, затова ще търся помощ в сервиз! Не си заслужава да се правя на повече светец от папата!... Още веднъж ви благодаря и ви желая спокойна вечер и приятни Коледни и Новогодишни празници!!! :emoji_objects-14:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, liusien написа:

Като напишете-инсталиране на win7;win8.1 или win 10 от usb в гугъл и ще имаш колкото щеш резултати за четене или видеа,мисля че за 30-40 мин ще си наясно какво и как трябва да стане и после действаш:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15401

Ето Ви още малко помощ, която ако ползвате, ще сте доволен. Сигурен съм!

Във този форум имаме много добър специалист от София - pconline. Защо не се свържете с него за помощ. Той общо е редовен във форума. Макар, че не сме говорили с него, убеден съм че няма да Ви откаже помощ. Ще ви е сигурно всичко, най малко по причина, че е известен на много хора и не е от хората, които ще "претупат " работата на две, на три. Потърсете го, ще ви даде телефона си и ще ме благославяте! Успех от мен!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

Авторът на темата има два начина-труден и лесен. Трудният е да отдели едни 20-25 лв,да посети някой сервиз,където ще направят каквото е нужно.

Лесният начин е да сяда да чете форуми,да гледа клипове и да се учи.

Нека той сам си реши.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21
    преди 21 минути, Богатир написа:

А в това меню избрахте ли OS Optimized Defaults да е Уиндоус 7 ?

https://support.lenovo.com/~/media/images/how-to/ht100243_1.ashx?la=en

Не, там нищо не съм пипал! Ако първо направя корекцията и маркирам Other OS, а след това горе да маркирам Yes - това означава ли, че ще тръгне инсталацията на Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15401

Ами той (автора на темата) е разумен човек и е видно по постовете. Видно е и от другата му тема в "аудиотехника". Поне за мен. Аз уважавам такива хора. Щото ако беше някой малчо на 16 години който всичко "знае" и "може" отдавна да се е хванал за работа. Човекът сам си спестява нервите и за сметка на това ще посрещне приятно и спокойно новата година. За инсталацията, ще я мисли този, на който му бъде възложена! Споделих мнение, защото ми хареса постът на питащият!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Богатир    14123
    преди 1 минута, liusien написа:

Не, там нищо не съм пипал! Ако първо направя корекцията и маркирам Other OS, а след това горе да маркирам Yes - това означава ли, че ще тръгне инсталацията на Windows 7?

При теб в менюто OS Optimized Defaults трябва да има и Уиндоус 7 така че избери него, после на горната опция маркирай Yes, съхрани с F10 мисля че беше, и ако си забранил UEFI а разрешил Legasy и си поставил Legasy First инсталацията би трябвало да тръгне без проблеми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21
    преди 11 минути, Богатир написа:

При теб в менюто OS Optimized Defaults трябва да има и Уиндоус 7 така че избери него, после на горната опция маркирай Yes, съхрани с F10 мисля че беше, и ако си забранил UEFI а разрешил Legasy и си поставил Legasy First инсталацията би трябвало да тръгне без проблеми.

Да, настройките са такива!... Ще коригирам последната настройка и....... Стискайте ми палци! :) 

Направих всички настройки, но на екрана пак се показва надписа за който по-горе дадох линк!... Не знам какво да направя... Май е по-добре да не мъча машинката, а?! Не знам какво да напиша при изписваното - С:/>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    izen    217

Първо влизаш в Биоса и натискаш F9, рестартираш и след това пак влизаш в Биоса и виждаш. че вече ти се е сменило от Win 8.1 на Win 7.

След това сменяш настройките на USB от USB 3 на USB 2, натискаш F10 за да ги запомни и след това ще ти тръгне инсталацията, независимо дали от DVD или флашка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    liusien    21

izen

Благодаря за съвета! Най-вероятно утре ще напиша какво съм направил и дали изобщо съм се справил!... Жената ще ме набие вече....  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XxeoN    47

Да взема и аз да ударя едно рамо а?Като за начало исо образ е инсталационният файл са самата операционна система,тоест теглите windows-а и със помощта на някоя от по-горе изброените програми за запис на флашката го записвате(Rufus.WinToFlash.Windows 7 usb dvd download tool).След като запишете windows-а,било то на диск или на флашка отивате в биоса,правите настройките от по-горните постове,гасите компютъра слагате диска/флашката и пускате компютъра.Би трябвало без да цъкате нищо да ви покаже на екрана "Press any key to boot from cd or dvd" цъкате някое произволно копче(Без това за гасенето разбира се)и инсталацията започва.Обаче пък ако не ви се появи съобщението може да отворите boot менюто и от там да отворите диска/флашката.Мисля е F12 беше за отваряне на менюто от там избираш едно от устройствата и ако всичко е наред инсталацията ще тръгне.Късмет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.