Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

D101149    382

Здравейте! Скоро ще си сглобявам компютър, но мисля да използвам старата си кутия. Компютърът си го купих 2009 и съм решил да го сменям, но кутия ще си остане. За сега нямам никакви вентилатори, но имам планове да сложа поне 2. Захранването ми е горе, а дъното ми е и ще е Micro ATX (казвам го, защото мисля, че ще е от значение) Това е кутията, малко по-надолу ще ви напиша и плановете за кутията и моля да ме посъветвате и вие нещо :) Относно външният вид и въздушният поток в кутията (прочетох темата за въздушният поток и ми помогна доста)

Кутията ми представлява абсолютно същото вътре 

med_gallery_140694_1249_32975.jpg

Това е кутията:

vRQgqGUh.jpgvVpNAVzh.jpg

Тези снимки са от интернет, но кутията е същата:

83414304_4_585x461_kompyutrna-kutiya-mul87316990_2_585x461_kompyutarna-kutiya-ot

Сега, нека на кратко ви разкажа плана ми какво смятам да направя с кутията си и дали си струва:

На снимката по-долу виждате отвора в страничният капак, от който мисля, че излиза топлият въздух от процесора (вътре в кутията има нещо като фуния явно за да се концентрира топлият въздухът към изхода от страничният капак, но аз мисля да направя капака с плексиглас и да сложа върху този плексиглас да направя отвор за един 120мм вентилатор и да изкарва въздуха. Въпросът ми е дали ще се развали въздушният поток? 

87316990_1_585x461_kompyutarna-kutiya-ot

Отзад има място за 80мм вентилатор, там мисля да сложа един 80мм отпред на кутията до хард диска има място за един 120мм, но един проблем има от къде ще взема въздух, защото вижте как ми е отпред кутията??

vVpNAVzh.jpg

Също така мисля и да направя кутията черен мат отвътре и отвън. Също така мисля да премахна (не знам как се нарича мястото за поставяне на DVD записвачката) тази ламарина там, котя е закрепена с нитове. Над мястото за хардисковете. 

Какво мислите за идеите? Струва ли си и какъв би бил резултатът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

upili    2321

Само една забележка- от страничния капак охлаждането на процесора дърпа студен въздух, а не изкарва горещ. Ако слагате вентилатор там, той трябва да вкарва, а не да изкарва. А дали си заслужава- това само собственика може да прецени  :)

Редактирано от upili (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    D101149    382

аха, ясно това не го знаех, благодаря :) Значи там трябва да сложа вентилатор, който да вкарва въздух ;) Ясно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    svetoslav81    61

Според мен не се занимавайте с глупости.По-добре си вземете нова кутия и без това на тази захранването и е с горен монтаж ,но ако ви се занимава ...

Редактирано от svetoslav81 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1004

Съгласен съм. Не знам какъв "модинг" очакваш да ѝ правиш на тази кутия, но определено няма никакъв смисъл, а и не може да се направи нищо смислено. Не струват толкова много, кутиите с долен монтаж на захранването, които са доста по-добри от към въздушен поток, по-висок клас и следователно и с по-големи възможности. Все пак решението си е твое, това е моето мнение по въпроса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    D101149    382
    преди 4 минути, svetoslav81 написа:

Според мен не се занимавайте с глупости.По-добре си вземете нова кутия и без това на тази захранването и е с горен монтаж ,но ако ви се занимава ...

Ако дам за кутия бих дал максимум 70-80лв, а търся голяма кутия, като сравнение мога да дам кутията на CM - HAF те са големи, аз такава кутия ако взема бих взел, а мисля, че няма да намеря такава кутия (голяма) за 70-80лв.. Иначе ако тръгна да ги правя тези неща колко лева ще ми излезе всичко?

Току що, ✯Blue Ray✯ написа:

Съгласен съм. Не знам какъв "модинг" очакваш да ѝ правиш на тази кутия, но определено няма никакъв смисъл, а и не може да се направи нищо смислено. Не струват толкова много, кутиите с долен монтаж на захранването, които са доста по-добри от към въздушен поток, по-висок клас и следователно и с по-големи възможности. Все пак решението си е твое, това е моето мнение по въпроса. 

Ясно, значи по-учано би било да се насоча към нова кутия.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683

Първо чети още за въздушния поток.

преди 14 часа, D71149 написа:

Иначе ако тръгна да ги правя тези неща колко лева ще ми излезе всичко?

20тина лева плексигласа.

Вентилаторите според зависи около 10лв. броиката, има и по евтини но има и по 20лв.

и още поне 10лв за боя.

Резултата ще е съмнителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    D101149    382
    преди 3 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Първо чети още за въздушния поток.

20тина лева плексигласа.

Вентилаторите според зависи около 10лв. броиката, има и по евтини но има и по 20лв.

и още поне 10лв за боя.

Резултата ще е съмнителен.

Какво ще рече съмнителен?

П.П Може и без плексигласа, защото кутията седи долу какъв е смисълът да дам пари за него всъщност така като се замисля ;) 

Предполагам ако махна плексигласа ще останат само боядисването на кутията и вентилаторите, които по моя сметка ще ми излязат ето толкова:

5лв черен мат (спрей)

Raidmax 120mm Led - 3лв в Nikem (две бройки)

Светещ вентилатор 80Mm в JarComputers - 5лв. 

Общо: 5+6+5=16лв. да кажем 20лв.

П.П По-добре би било да си взема http://nikem-bg.net/computer-components/Case-DeepCool-ATX-KENDOMEN-TI/picture.html

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правиш си нова конфигурация и си вземаш и подходяща кутия за нея, която е съобразена с дадения хардуер и съответно може да го охлажда. Всички други изпълнения са съмнителни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.