Премини към съдържанието
b3s7ch0

Каква е нормалната температура по време на гейминг

Препоръчан отговор

Здравейте,

колкото и да е относително , ще ми се да ви попитам , каква според вас е нормалната температура по време на гейминг . Предстои ми вероятно да се сдобия с такъв лаптоп в обозримото бъдеще и ми е интересно да разбера какви са допустимите температури . 85 градуса по време на игра да речем как ви се струва . Питам за конкретната температура , тъй като в чуждестранни форуми чета , че такава температура на геймърски лаптоп е нещо съвсем нормално и непредставляващо никаква опасност .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До 60-70 градуса се допуска,макар и че това не е малко.Иначе нормалната температура не би трябвало да надвишава повече от 45 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В доста широки граници в зависимост от модела лаптоп. Ето например едно сравнение какви температури се вдигат:

U59kGlh.gif

Но това е за точно определени модели лаптопи. Както виждаш, границата е доста голяма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, XxeoN написа:

До 60-70 градуса се допуска,макар и че това не е малко.Иначе нормалната температура не би трябвало да надвишава повече от 45 градуса.

Нормалната температура по време на everyday използване ми е пределно ясна .

преди 5 часа, onogondur написа:

За кой точно лаптоп става въпрос? 

Все още не съм избрал конкретен модел , но в общи линии не разполагам с бюджет за Predator да кажем . От различните ревюта на машините , които съм набелязал , чета , че при гейминг , температурите им се въртят между 70 и 85 градуса , в зависимост от тежестта на играта .

преди 6 минути, Кико написа:

В доста широки граници в зависимост от модела лаптоп. Ето например едно сравнение какви температури се вдигат:

U59kGlh.gif

Но това е за точно определени модели лаптопи. Както виждаш, границата е доста голяма. 

Общо взето , поне доколкото виждам , нещата се въртят между 70 и 90 градуса в зависимост от настройките на играта . Да приемам , че това е нормалната температура за геймърски лаптоп ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа ми не е геjмърски но  докато беше нов съм играл и игрички на него.

Последните пет години рядко съм виждал температури под 60-65 градуса, освен тази на hdd.

Цитат

Имам стар лаптоп ACER ASPIRE 5536G ползвам го от лятото на 2009г тоест 7години и половина.

До преди около час никога не беше почистван и загряваше доста, реших да го почистя и да му направя малък мод.

Може да ви звучи невероятно но почти нямаше какво да се чисти, малко прахоляк само.

линк към цялото мнение - https://www.kaldata.com/forums/topic/171487-постигане-на-максимално-добър-въздушен-поток-в-кутиите-ни/?do=findComment&comment=3257213

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Лаптопа ми не е геjмърски но  докато беше нов съм играл и игрички на него.

Последните пет години рядко съм виждал температури под 60-65 градуса, освен тази на hdd.

линк към цялото мнение - https://www.kaldata.com/forums/topic/171487-постигане-на-максимално-добър-въздушен-поток-в-кутиите-ни/?do=findComment&comment=3257213

Интересно четиво , но не ми помага по никакъв начин . Интересува ме когато отида в магазина и попитам консултантите какви са нормалните гейминг температури за конкретната машина , какво да приемам за нормално и какво не . Ако ми се каже например 80-85 градуса при максимални настройки на определена игра как да го приемам , като добро или лошо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи от много неща . Ако си с хубаво видео и качествена термо паста най-малко да са 30/40 при игри аз от 6 месеца нямам никакви проблеми с температурите на моя ляптоп . Когато гледам клипове и сърфирвам са си стабилни 22/23 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, adersa написа:

Зависи от много неща . Ако си с хубаво видео и качествена термо паста най-малко да са 30/40 при игри аз от 6 месеца нямам никакви проблеми с температурите на моя ляптоп . Когато гледам клипове и сърфирвам са си стабилни 22/23 градуса

Тея 30-40 градуса при активен гейминг на съвременни игри не ми звучат възможни . Де що изчетох ревюта по чуждестранни форуми и сайтове , навсякъде се говори за най-оптимален вариант от около 65 градуса , а нормален в диапазона 75-85 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами много зависи къде  е поставен лаптопа,  има ли охлаждаща подложка, каква е температурата на околната среда. Аз скоро засичах каква е разликата в температурите при лаптоп на кревата, повдигнат на книги или на кутията от настолното PC. Общо взето разликата е десетина градуса на процесора, но като прибавиш и външната температура, както е добре лаптопа, така и може да вдигне доста градуси лятото, ако си го оставил на леглото примерно и играеш. А това, дето се разправя, че нечистен лаптоп 7 години е чист и му няма нищо...може, ако тоя лаптоп е стоял за украса  някъде по секцията. За 7 години термопастата направо се спича, ако тоя лаптоп е ползван редовно и както му дойде. Скоро разглобявах и почиствах лаптоп на 3 години. Ще ти кажа какво му имаше - при най-малкото натоварване с игрички във фейсбук изгасяше. При отварянето всичко изглеждаше почти наред, с изключение на малко прах в решетките преди вентилатора. Термопастата направо си бе опечена. Но не това бе най-големия проблем, поради който лаптопа държеше 70 градуса в idle. Проблемът, който забелязах малко по-късно, бе в затлачената ос на перката. Въртеше се трудно, а както в един момент се оказа, направо не можеше да се завърти понякога, оставяйки и процесор и видеокарта без обдухване на охлаждането. Та ето ти какъв проблем може да ти изскочи изневиделица, ако  ползваш лаптопа незнайно къде. Не знам къде е ползван тоя лаптоп, но той бе на жена и това ме навява на мисълта, че е готвено с него :) Та затова ти казвам. Дръж си лаптопа във витрината и няма да имаш проблеми с температурата. Ако ти се дават 1000-2000 лева за украса, дай ги. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, b3s7ch0 написа:

Интересно четиво , но не ми помага по никакъв начин . Интересува ме когато отида в магазина и попитам консултантите какви са нормалните гейминг температури за конкретната машина , какво да приемам за нормално и какво не . Ако ми се каже например 80-85 градуса при максимални настройки на определена игра как да го приемам , като добро или лошо .

Това са високи температури както за декстоп машина така и за лаптоп. Температура повече от 65-70 градуса започва да бъде проблем. Да не говорим, че в момента времето е студено, да не говорим, че и машината ще се използва почти постоянно. А като дойде лятото какво правим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз моя компютър никога не съм му сменял термопастата и скоро май няма да я сменям,единствено го чистя.И температурата си му е нормална,60 градуса не е надвишавала никога.Друг е въпроса ако си оставиш лаптопа в краката или на леглото,тогава шанса да загрее даже и да прегрее е бая голям.Относно температурата от 40 градуса докато играеш е меко казано невъзможна.Първо че е лаптоп и малко или много охлаждането не е от най-добрите,пък и игрите си натоварват добре,на After effects може да се каже че съм ги правил тея 60-65 градуса,така че гледай да вземеш нещо с масивен корпус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, Емил Костов написа:

Това са високи температури както за декстоп машина така и за лаптоп. Температура повече от 65-70 градуса започва да бъде проблем. Да не говорим, че в момента времето е студено, да не говорим, че и машината ще се използва почти постоянно. А като дойде лятото какво правим?

Това със студеното време е фактор , но определно не стоя вкъщи на 10 градуса . В помещението , в което евентуално ще се ползва лаптопа , ако въобще се стигне до закупуването на такъв , винаги е не по-малко от 24-25 градуса  през зимата и дори по-хладно през лятото , заради климатика . Би ли бил малко по-конкретен какво имаш предвид под ''започва да бъде проблем'' ?

преди 49 минути, XxeoN написа:

Аз моя компютър никога не съм му сменял термопастата и скоро май няма да я сменям,единствено го чистя.И температурата си му е нормална,60 градуса не е надвишавала никога.Друг е въпроса ако си оставиш лаптопа в краката или на леглото,тогава шанса да загрее даже и да прегрее е бая голям.Относно температурата от 40 градуса докато играеш е меко казано невъзможна.Първо че е лаптоп и малко или много охлаждането не е от най-добрите,пък и игрите си натоварват добре,на After effects може да се каже че съм ги правил тея 60-65 градуса,така че гледай да вземеш нещо с масивен корпус.

Лаптопът си(сегашния и всеки един следващ) ползвам само и единствено на равна повърхност , за каквато е изработен . Нямам навика да играя игри , докато съм в леглото/дивана . Относно охлаждащите подложки , не съм мислил по темата , трябва да проверя реално има ли някакъв ефект от тях или са просто плацебо :)

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Веднага казвам. Започва постоянно прегряване на хардуера на лаптопа и в един момент, той се поврежда. Най-често се отлепя чипа на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Веднага казвам. Започва постоянно прегряване на хардуера на лаптопа и в един момент, той се поврежда. Най-често се отлепя чипа на видеокартата.

Разбирам . В общи линии нещата трябва да са под 80-85 градуса , за да са както трябва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под 70 градуса дори. Все пак геймърския лаптоп има алуминиев корпус, който му помага по време на работа по-добре  да се охлажда. Ако се сложи и допълнително външен охладител това допълнително помага на системата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Под 70 градуса дори. Все пак геймърския лаптоп има алуминиев корпус, който му помага по време на работа по-добре  да се охлажда. Ако се сложи и допълнително външен охладител това допълнително помага на системата. 

Значи все пак въпросните охладителни подложки вършат някаква работа ? Чувам доста смесени отзиви за тях .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко или много имат вентилатори на тях,няма как да не помагат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, XxeoN написа:

Малко или много имат вентилатори на тях,няма как да не помагат

А шумът им какъв е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, b3s7ch0 написа:

Значи все пак въпросните охладителни подложки вършат някаква работа ? Чувам доста смесени отзиви за тях .

Вършат работа ако корпуса и на лаптопа е алуминиев. Алуминия е топлопроводим и лесно отделя топлината в околната среда, така че тук външния охладител доста помага. На по-евтините лаптопи корпуса е пластмасов. А пластмасата е изолатор. При такъв лаптоп външния охладител ще свали температурата с 4-5 градуса. Ефекта няма да е същия.

Все пак, когато се използва лаптоп винаги е хубаво да имаш външен охладител, тъй като има хора, които обичат лаптоп да им е на краката, в леглото или го слагат на повърхности, които запушват отворите за охлаждане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Емил Костов написа:

Вършат работа ако корпуса и на лаптопа е алуминиев. Алуминия е топлопроводим и лесно отделя топлината в околната среда, така че тук външния охладител доста помага. На по-евтините лаптопи корпуса е пластмасов. А пластмасата е изолатор. При такъв лаптоп външния охладител ще свали температурата с 4-5 градуса. Ефекта няма да е същия.

Все пак, когато се използва лаптоп винаги е хубаво да имаш външен охладител, тъй като има хора, които обичат лаптоп да им е на краката, в леглото или го слагат на повърхности, които запушват отворите за охлаждане. 

Разбирам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

смени термопастата на процесора и ако можеш направи малък ъпгрейд на охлаждането това решава проблема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Ivan6262 написа:

смени термопастата на процесора и ако можеш направи малък ъпгрейд на охлаждането това решава проблема 

И как предлагаш на лаптоп да се направи upgrade на охлаждането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Ivan6262 написа:

http://ne6tonovo.com/wp-content/uploads/2009/08/coolpad.jpg това несе ли брой ? има си начини !

Не, не се брои. Това е задължителна придобивка за лаптоп и в по-горните си коментари съм обяснил кога външен охладител е ефективен или и кога не.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от cvetanpopov1
        Здравейте! Моля да ми препоръчате конфигурация за работа с по тежки по възможността програми за видео обработка, снимки , офис програми ( Autodesk , Maya , Sony Vegas etc. )може би и  тук там някоя игра да се сложи на клиента до допостимата от него сума от 1000-1100лв . Благодаря предварително.Монитор има клиента до колкото знам " ДОБЪР "  така че остава само машината
      • от DVP21
        Здравейте!
        Обмислям покупка на гейминг конфигурация за около 2300 лева. В цената не включвам монитор и периферия, старо РС нямам. Насочил съм се към Intel CPU и Nvidia GPU, 8GB RAM (стартово, след време ще взема още толкова), 1TB HDD (за начало предпочитам без SDD). Ще се играе една единствена игра - Rainbow Six Siege (искам да я играя на колкото се може по-добри графични настройки), стрийм и basic видео обработка, от време на време ще ползвам MS Office. 
        Към това съм се насочил за сега:
        - http://nikem-bg.net/cart/57969p1r57647p1r55058p1r54561p1r54488p1rf.html (това е без кутия и GPU)
        - http://www.altech.bg/bg/product/63486/vc-asus-strix-gtx1070-8g-gaming-8gb-gddr5-256bit-pci-e-30 - видеокарта
        - http://www.vario.bg/corsair-carbide-series-spec-alpha-cc-9011083-ww - кутия
        Също така се чудех дали е задължително да взимам охладител за процесора, тъй като има възможност за овърклок. Или на първо време може и без него, тъй като не смятам да се занимавам с овърклок поне в началото.
      • от _SnowWhite_
        Здравейте! Време е да си ъпгрейдна компютъра(това лято) и периферията и ви давам цялата конфигурация, за да изберем най-изгодното. Както се вижда от заглавието ще се ползва за всички нови заглавия в идните години. Ако нещо ново ще излиза до август месец, може да се изчака.
        В момента разполагам със следната конфигурация:
        Подчертаното в синьо мисля да се ползва в новата конфигурация. Подчертаното в червено ще се сменя задължително! Подчертаното в зелено не знам дали ще иска смяна?  
        Motherboard: Asrock B75M CPU: Intel I5-3470 GPU: NVIDIA GTX 970 RAM: DDR3 2x8GB Kingston HyperX Beast - 1600MHz CL9 HDD: 1xWD 1TB SSD: 1xSamsung EVO 850 - 250GB Case: Cooler Master Elite 430 Black Power: Corsair CX 600W Soundcard: X Cooler: X --------------------------------------------------------------- Monitor: AsusVG248QE - 1920x1080 - 144Hz Headphones: X Microphone: X Keyboard: Logitech G910 Mouse: Logitech G502  

Допълнителна информация:
        CPU и GPU ще се overclock-ват! Държа игрите да се играят на максимум настройки с 144fps при 1080p и да се има в предвид, че другата година ще премина на 1440p! Като марки предпочитам: CPU: Intel GPU: NVIDIA Motherboard: нямам претенции RAM(ако ще се сменя): нямам претенции Case: нямам претенции Power(ако ще се сменя): нямам претенции Headphones: нямам претенции Microphone: нямам претенции Cooler: нямам претенции За микрофон се спрях на Blue Yeti (300лв, влиза в цената). Но ако има нещо по-изгодно може да предложите. Важно!!!
        Звука и микрофона са много важни за мен при игрите! За това държа слушалките и микрофона да са качествени и да не се реже от тях! Дали ще има нужда от Soundcard за по-добро качество при звука или вградената ще бъде достатъчна?  
        Не знам дали 6000 са прекалено много и дали въобще има смисъл или пък са прекалено малко за моите изисквания, но вие ще прецените. Просто искам конфигурация с която ще изкарам доста време и подходяща за бъдещи ъпгрейди.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.