Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ако сложа хард диск от компютър с наличен уиндоус на  компютър, който няма, ще се налага ли инсталация или преинсталация?

Редактирано от joninn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи... Ако правилно съм разбрал искаш да сложиш хард диск с инсталиран Windows от един компютър на друг, то Windows 8/8.1/10 ще се адаптират към новия хардуер без проблем... Ще отнеме малко време при първото пускане и след това ще се приспособи. Възможни са някои бъгове и грешки в данните за хардуера, когато се обновят данните. За версии по-стари от Windows 7 включително, не съм сигурен как стоят нещата, защото не съм пробвал, но мисля, че ще имаш проблем защото е на съвсем различен хардуер. Ако става въпрос за слагане на хард диск без инсталирана ос на него на друг компютър, няма да има никакъв проблем, стига операционната система на другия компютър да поддържа формата му.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Зависи... Ако правилно съм разбрал искаш да сложиш хард диск с инсталиран Windows от един компютър на друг, то Windows 8/8.1/10 ще се адаптират към новия хардуер без проблем... Ще отнеме малко време при първото пускане и след това ще се приспособи. Възможни са някои бъгове и грешки в данните за хардуера, когато се обновят данните. За версии по-стари от Windows 7 включително, не съм сигурен как стоят нещата, защото не съм пробвал, но мисля, че ще имаш проблем защото е на съвсем различен хардуер. Ако става въпрос за слагане на хард диск без инсталирана ос на него на друг компютър, няма да има никакъв проблем, стига операционната система на другия компютър да поддържа формата му.

преди 3 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Благодаря, Blue Ray!

Точно 7-цата е инсталирана. При това 32 битова версия. А другия компютър може би поддържа 64.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре чиста прясна инсталация, не се знае каква несъвместимост може да възникне с новия хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, joninn написа:

Благодаря, Blue Ray!

Точно 7-цата е инсталирана. При това 32 битова версия. А другия компютър може би поддържа 64.

Значи няма смисъл. Чиста инсталация е препоръчителното решение. Най-добре, ако този хард диск ти е единствения, го раздели на два дяла, от които единия да не бъде много голям и другия с останалото му пространство... Малкия дял за ОС, а другия за всичко останало. Така при проблем с нея няма да губиш никаква информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.