Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

LoNG    2

Излиза ми този надпис, когато пускам компютъра: "Check cable connection pxe-m0f exiting intel pxe rom".

Пробвах се да го преинсталирам, но не ми засича нито един диск. Изкарах и вкарах HDD, нооо не се получи.
    Нуждая се от помощ, помагайте моля!

http://www.prikachi.com/images/739/8527739s.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето отговора на проблема ти:" 

This is indicating that your laptop doesn't have a boot device. Your hard drive is not working to boot the computer. The computer is attempting to PXE (pronounced pixie) boot through the network. Obviously you don't have an ethernet cable plugged in and a server somewhere on your network to boot from. 

You need to check the boot order in the BIOS and ensure that the hard drive is in the boot order -- probably after the DVD drive. If it is listed in the boot order, then you have a hardware problem with the disk"

Разбираш ли го или да ти го преведа?
    Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Системата ти казва, че не намира устройство от което да зареди операционна система. Предполагам, че става на въпрос за лаптоп. Влез в биос и виж дали се вижда хард диска като устройство като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    LoNG    2

Пише, че е "Not Detected" за Hard disk в BIOS системата.

Много се притеснявам, защото ми се въртят мисли от сорта дали е изгорял и др. Дали има такава възможност според вас?

Редактирано от LoNG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Най-много диска да ти е изгорял, останалите компоненти едвали... Може да имаш и проблем с биоса, което най-просто може да се реши с флашване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, LoNG написа:

Пише, че е "Not Detected" за Hard disk в BIOS системата.

Много се притеснявам, защото ми се въртят мисли от сорта дали е изгорял и др. Дали има такава възможност според вас?

Вероятни причини за твоя проблем:

1.Повреден хард диск - сменя се с нов.

2.Повредено дъно или повреден Sata модул на дъното, които отговаря за хард диска - в този случай направо се купува нов лаптоп, защото смяната на дъното е неизгодна.

Ако имаш възможност свали хард диска и го закачи на друг компютър. Там ще се види дали проблема е в него. Ако нямаш такава възможност носи лаптоп на сервиз, за да му се направи диагностика.

80% залагам, че проблема ти е от хард диска и ако лаптопа  е в гаранция ще ти го сменят с нов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003
    преди 18 минути, LoNG написа:

Как с флашка? Обясни малко :-) 

Каква флашка? Имах предвид, че опасенията ти за проблем с хардуера могат да се отнасят само за хард диска или проблема да е в биоса ти. Ако е второто с флашване могат да се оправят нещата... Както по-горе е описано проблема най-вероятно е с хард диска или порта на дъното... Опита ли да инсталираш ос на него? Дори и да не се отчита в биоса, по някога може да няма проблем с него... Ако и от там имаш грешка, тогава вече проблем отива към хардуера или самия биос, което е малко вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ice_lion__01    846

Лошо става ако има ценна информация на хард диска. Ако е повреден е много вероятно да не може да се спасят данните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

Ако имаш достъп до твърдия диск (обикновено е зад капаче крепящо се с 1 или 2 винта, но не винаги), при изключен компютър, извади и постави обратно диска. Ако не тръгне и  имаш достъп до стационарен компютър, извади диска и го закачи към стационарния компютър. Или ползвай инструментите за диагностика на хардуер на Hiren's boot CD

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    LoNG    2
    преди 1 час, ✯Blue Ray✯ написа:

Каква флашка? Имах предвид, че опасенията ти за проблем с хардуера могат да се отнасят само за хард диска или проблема да е в биоса ти. Ако е второто с флашване могат да се оправят нещата... Както по-горе е описано проблема най-вероятно е с хард диска или порта на дъното... Опита ли да инсталираш ос на него? Дори и да не се отчита в биоса, по някога може да няма проблем с него... Ако и от там имаш грешка, тогава вече проблем отива към хардуера или самия биос, което е малко вероятно.

Извинявай, от стрес не съм прочел правилно.

Ето, вижте какво става, когато се пробвам да инсталирам ОС.

http://www.prikachi.com/images/96/8528096A.jpg

1450629959133-524340103.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Най-вероятно, ако инсталационния носител е USB, е поставен в USB 3.0 порт. Премести го в USB 2.0.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

Аз, пък си мисля, че не вижда диска, на който ще се инсталира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, де след като Bios на лаптопа не ти намира хард диска като устройство какво искаш да се случи ако се опиташ да инсталираш Windows? Помислете малко. По-горе съм ти написал какъв може да ти е проблема. Не знам защо правите излишни упражнения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    peppone1    210

Айде стига сте сменяли дискове и дънни платки след като не сте убедени къде е проблема. Дори не ни казахте какъв е лаптопа и колко голям е диска, а първо се уверете че диска ви е здрав, като го тествате на друг компютър, може и с USB кутия. Като начало проверете в биоса дали има буут опция "Raid" и я забранете. Почистете контактните писти на харддиска с гума за триене и после намажете с контактен спрей или WD40. Нормално е в биоса срещу харддиска да изписва "Not Detected", тогава натиснете Enter и в прозореца трябва да ви се покаже диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.