Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

vELiNiO    4

Здравейте! От известно време се замислям над възможността да закупя SSD за настолния си компютър, но имам известни въпросителни. Дъното, с което разполагам е Gigabyte GA-G41MT-ES2L, а хард диска, с който съм в момента е Seagate Barracuda ST3500418AS та въпросите ми са следните: SSD-то ще бъде ли съвместимо с дъното и ще може ли да работи безпроблемно заедно с хард диска, както и към какво SSD да се ориентирам - гледам, че има 2.5 и 3.5 инчови (май)? Доколкото се информирах, разбрах, че дъното ми поддържа SATA II (3Gb/s), но все пак може да подкара SATA III (6Gb/s), въпреки и на по-ниска скорост, но все пак реших да попитам и тук за всеки случай. Наясно съм, че конфигурацията ми не е нищо особено, но идеята ми е да си взема едно SSD, на което да си кача операционната система и програмите с цел бързодействие, пък другите работи може и на харда да останат. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

emil644466    852

по спецификации дъното ти трябва да подкара и САТА 3,само че на скоростта на САТА 2.

3.5 инча може и да има някъде,но аз не съм срещал.

ти все пак си вземи САТА 3 ССД с идеята за по-нататъшен ъпгрейд на дъно с поддръжка на САТА 3.

за препоръки на модели колегите да кажат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    svetoslav81    61

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26980
    vELiNiO    4

Благодаря за предложенията, а какво ще кажете за този: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820211983 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118
    преди 1 час, vELiNiO написа:

Благодаря за предложенията, а какво ще кажете за този: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820211983 ?

Защо линковете са в чужда валута? От коя държава ще се купува?

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP550-120G-SATA3-2.5/

От 3 дена го притежавам и за момента съм доволен. Достатъчно бърз, гаранция 3 години си има, но нямам база за сравнение с друго ssd. Сигурно има причина да липсват тестове в интернет между 2 модела ssd. За това и се насочих към най евтиното, което е tls. Забравих да добавя, че в кутийката имаше само ssd. В някои по скъпи модели има стойка за него, както и кабел за свързването.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2252

На практика всеки ССД е достатъчно бърз или поне толкова бърз че да не може да се види разлика с просто око. На теория вече нещата са други,но като цяло при купуването играят неща като цена,гаранция и в някой случаи допълнителните неща в кутийката....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26980

И % надценка на търговеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29743
    преди 5 часа, nikolela написа:

Защо линковете са в чужда валута? От коя държава ще се купува?

Много често и в България цените са във валута - просто ценообразуването е за друга държава (просто нямат отделно за БГ). Просто се преизчислява по курса за деня.

преди 1 час, ExaFlop написа:

И % надценка на търговеца

Които за България не са малки. Понеже в момента и аз ще си купувам - и оглеждам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XECUTIONER    3248
    преди 45 минути, jhoro написа:

Много често и в България цените са във валута - просто ценообразуването е за друга държава (просто нямат отделно за БГ). Просто се преизчислява по курса за деня.

Които за България не са малки. Понеже в момента и аз ще си купувам - и оглеждам ...

Просто пишеш глупости, но няма да задълбавам тук. Твърдо.:D

Питай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.