Премини към съдържанието
m0nss7erKill

Как точно работи вграденото видео.

Препоръчан отговор

m0nss7erKill    46

Здравейте! Имам един малко по-различен въпрос. Как точно работи вграденото видео ? До колкото знам, процесор който "не поддържа" или "няма" вградено видео, не може да работи без "външна" видео карта. В момента съм с процесор AMD Athlon II X4 631, който няма "вградено" видео. Което означава че не може да работи без "външна" видео карта. Госпожата ми по практика (уча компютърна техника и технологии) каза, че никога не е чувала и чела подобно нещо и сигурно вграденото видео на дъното е изгоряло. Може ли да ми обясните как точно стоят нещата. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

emil644466    852

такъв процесор ще работи и с вградено в дъното видео.

пиши модела на дъното да видим то дали има вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    m0nss7erKill    46
    преди 2 минути, emil644466 написа:

такъв процесор ще работи и с вградено в дъното видео.

пиши модела на дъното да видим то дали има вградено видео.

Sempron-a работеше на Gigabyte GA-M61PM-S2 и никога не му е работил вградения VGA. Сегашният ми Athlon II X4 631 също няма "вградено видео" а дъното ми е ASRock A75M-HVS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440
    преди 18 часа, m0nss7erKill написа:

Здравейте! Имам един малко по-различен въпрос. Как точно работи вграденото видео ? До колкото знам, процесор който "не поддържа" или "няма" вградено видео, не може да работи без "външна" видео карта. В момента съм с процесор AMD Athlon II X4 631, който няма "вградено" видео. Което означава че не може да работи без "външна" видео карта. Госпожата ми по практика (уча компютърна техника и технологии) каза, че никога не е чувала и чела подобно нещо и сигурно вграденото видео на дъното е изгоряло. Може ли да ми обясните как точно стоят нещата. Благодаря предварително :)

Здравей,

Преди вграденото видео се намираше в дъното и явно госпожата ти не си е опреснявала знанията отдавна. В момента повечето вградени видея са в процесора а дъното има само интерфейс за включването на монитор кум него. 

Та на времето когата видеата бяха в дъното какъвто и процесор да му сложиш то той можеше да се ползва а също така и всяка дискретна карта. 

В момента ако на дъно имашо интерфейс, за закачане на монитор, но не и вградено видео сложиш процесор който няма вградено видео то трябва да се сложи и външна видеокарта иначе няма кой да подава сигнал на монитора поради липсата на GPU. 

В твоя случай е ясно,че процесора ти няма GPU.

Дъното ти няма вградено видео.

- Integrated AMD Radeon HD 65XX/64XX graphics in Llano APU

- DirectX 11, Pixel Shader 5.0

- Max. shared memory 512MB

Редактирано от pconline (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852

аз продължавам да настоявам,че дъното няма вградено видео - Integrated AMD Radeon HD 65XX/64XX graphics in Llano APU означава,че поддържа процесори(фамилия Llano,предполагам) с вградено такова видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    m0nss7erKill    46
    преди 3 часа, pconline написа:

Здравей,

Преди вграденото видео се намираше в дъното и явно госпожата ти не си е опреснявала знанията отдавна. В момента повечето вградени видея са в процесора а дъното има само интерфейс за включването на монитор кум него. 

Та на времето когата видеата бяха в дъното какъвто и процесор да му сложиш то той можеше да се ползва а също така и всяка дискретна карта. 

В момента ако на дъно имашо интерфейс, за закачане на монитор, но не и вградено видео сложиш процесор който няма вградено видео то трябва да се сложи и външна видеокарта иначе няма кой да подава сигнал на монитора поради липсата на GPU. 

В твоя случай е ясно,че процесора ти няма GPU.

Дъното ти има вградено видео.

- Integrated AMD Radeon HD 65XX/64XX graphics in Llano APU

- DirectX 11, Pixel Shader 5.0

- Max. shared memory 512MB

" *Някои от FM1 процесорите на AMD (например AMD Athlon/Sempron фамилията FM1 процесори) не притежават интегриранграфичен процесор. Когато такъв вид процесор бъде инсталиран, се изисква дискретна VGA карта. " Което означава, че за да се използва вграденото видео, процесорът трябва да има и вграден графичен процесор. В случаят процесорът няма вграден графичен процесор и не може да се използва вграденото видео. 
    И в крайна сметка, това което й казах е така в днешно време. Ако процесорът няма "вградено видео", тоест графичен процесор, то не може да се използва вграденото видео в дънната платка. Има дъна с интерфейс за видео, има дъна с напълно вградено видео и дъна без никакво видео. Правилно ли съм разбрал ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852
    Цитат

Ако процесорът няма "вградено видео", тоест графичен процесор, то не може да се използва вграденото видео в дънната платка.

това не е вярно.първото ми дъно сокет А имаше вградено видео,а процесорът Семпрон 2200+ нямаше,но компа си работеше.

това,което си подчертал в жълто още един път доказва,че дъното няма вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683
    преди 6 часа, pconline написа:

Дъното ти има вградено видео.

Няма, точно и ясно е написано че поддържа процесори с вградено GPU но в самото дъно няма интегрирана графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440

М да грешката е моя.

Понеже не съм бог и на мене ми се случва да греша, но пък си признавам :)

Цитат

Има дъна с интерфейс за видео, има дъна с напълно вградено видео и дъна без никакво видео. Правилно ли съм разбрал ? 

Да.

Цитат

Ако процесорът няма "вградено видео", тоест графичен процесор, то не може да се използва вграденото видео в дънната платка.

Ако процесора няма а дъното има то тогава може да се ползва това от дъното.

Ако процесора има GPU, но дъното няма и липсва и възможност да се ползва наличното в процесора демек няма опция за ползването на това от процесора, не може да се ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    m0nss7erKill    46
    преди 30 минути, emil644466 написа:

това не е вярно.първото ми дъно сокет А имаше вградено видео,а процесорът Семпрон 2200+ нямаше,но компа си работеше.

това,което си подчертал в жълто още един път доказва,че дъното няма вградено видео.

Отворих Aida64 CPUID и на раздела за дънната платка си пише integrated video: Inactive (AMD SUMO)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XECUTIONER    3241
    преди 35 минути, pconline написа:

М да грешката е моя.

Понеже не съм бог и на мене ми се случва да греша, но пък си признавам :)

Браво! А дано се сетиш, че не само показаното от автора дъно няма вграден графичен процесор, а цялата А-серия. Май не само даскалиците са назад с материала.:doh: Добре, че е profruit да ви отсрамва екипа с редките си включвания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440
    Spoiler

Spoiler

преди 1 час, XECUTIONER написа:

Браво! А дано се сетиш, че не само показаното от автора дъно няма вграден графичен процесор, а цялата А-серия. Май не само даскалиците са назад с материала.:doh: Добре, че е profruit да ви отсрамва екипа с редките си включвания.

Кво да се сещам, те вече дъната с вградено видео са екзотика и ако не ползваш гугъл едва ли ще цитираш и едно по памет. Аз си признавам че дъната станаха толкова много че даже и не си правя труда да ги помня кое какво има и поддържа, че то само това да беше за помнене. И да те светна пиша ей така между другото докато правя още 5 неща.  

А и ти си извънредно полезен на темата. Да те питам ти колко пъти си призна грешката? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

По мое мнение. Процесорът е FM1 и има транзистори за вградено видео, но те са забранени фабрично и затова е Athlon, а не А8 примерно. Не мисля, че има начин да се включи видеото и е много вероятно вграденото видео да е дефектно затова се използва за Athlon. Дъното естествено поддържа всички FM1 процесори и затова има някакви видео изходи, но те няма как да работят с този процесор.

GA-M61PM-S2 има вградено видео, но то естествено се изключва автоматично, ако използваш видеокарта.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.