Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Anne    724

Извинявам се за тъпата тема, но до гуша ми дойде. Историята е следната. Някои форумки от един женски форум, които аз не познавам нито реално, нито виртуално, отвреме - навреме в мои теми и постове ме заплашват със съд, и то не за себе си, а защото са засегнати, че пиша за конкретни лица.  Бих писала с никове, но отдавна и не по свое желание изгубих анонимността си, въпросните хора също. Тези форумки се изживяват като адвокати и прокурори, заплашват ме със съд и заради тях станаха скандали у нас. Последно преди малко влязох във форума и една форумка с ник "Наказателно право", изписан на латиница и със регистрация от 20 октомври и със днешен първи пост,  написа "Едит: грешна тема".  Аз дори не съм обиждала, нито подигравала, само си излях мислите, за да ми олекне. Тези форумки обаче реагират като бик на червено и ме заплашват със съд и глоби, вживяват се на мястото на една личност.  Ще Ви бъда безкрайно благодарна да ми дадете компетентно мнение имат ли право да ме съдят и да ме тормозят от името на хора, които дори не са ги оторизирали за това? Постоянно размахват текстове и алинеи, дрънкат за солени глоби и смъкване на кожата. Знам, че ситуацията е абсурдна и комична, но свят широк, хора - всякакви.  Да се притеснявам ли от тези? Те ме изкарват сериозна престъпница едва ли не. В чудо се виждам от тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

jhoro    29743

Споко. Принципно (щото не съм чел въпросните текстове) - всеки има право да подаде граждански иск и да поиска да се образува Гражданско дело срещу всеки. Но какво ще реши съда и в чия полза ще присъди е друг въпрос.

Това няма нищо общо с НПК - там се предполага, че държавните органи и най-вече прокуратурата са с една крачка по-напред. Но - при независим и демократичен съд - и те трябва да докажат, че са прави.

А тези щом цитират членове и алинеи - ми да сезират прокуратурата. Несъобщаването на престъпление е съучастие.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Значи споделянето на мнение в нета се води престъпление?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, Anne написа:

Значи споделянето на мнение в нета се води престъпление?

Разбира се ,че не дори спама е разрешен с закон у нас и това не го казвам на майтап наистина е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Тези просто нямат спирачки, дори стигат дотам, че търсят сестра ми в нета и я тормозят, уж за мое добро! Аз би трябвало да ги съдя, но не ми се занимава с тези същества, имам по - важна работа. лошото е, че нашите научават за заплахите, приемат ги насериозно и стават супер скандали. Какво да направя, за да ги спра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много е просто :) Спрете да им отговаряте и кажете на сестра ви да ги блокира, там където и пишат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Тя, за нещастие им се връзва, двете не сме си особено близки и не ми вярва, като и обяснявам, че не съм аз лошата. Вкъщи по презумпция аз съм черната овца.:( Квото и да кажа, не ми вярват, и това си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казусът е много заплетен и повярвай ми, никой трезво мислещ човек не би се притеснявал от подобни заплахи. До колкото имам опит, когато някой възнамерява да води съдебна битка с теб - то той почти никога не те известява публично за това за да се подготвиш, а направо получаваш известието си от призовкар първо да опишеш своите възражения писмено до съда. Аз лично съм получавал над 1000 такива закани в интернет и нито един от случаите, в които се е стигало до съд не съм бил известяван публично във форум. 

Та накратко, правни действия срещу теб могат да се предприемат, ако постовете ти представляват клевета или лъжа. Като според последното европейско законодателство (от преди няколко месеца) собствениците на форумите носят отговорност за всичко написано в тяхната платформа (колкото и да не им се иска и колкото и да са писали в правилата си, че те не са отговорни за нито едно мнение на потребителите им) Стъпките са следните засегнатата страна първо трябва да поиска от администрацията да свали съдържанието, като се свърже с нея или го докладва. След това ако решат да предявят иск срещу автора то те трябва по безспорен начин да докажат, че именно той е написал въпросния текст, а не някой който е използвал неговия компютър или хипотетично е хакнал неговия компютър и е писал през него, което сама разбираш, че всеки добър адвокат би вкарал съда в такива съмнения, че те никога да не разберат аджеба кой точно е автора на въпросните постове. А когато няма категорични доказателства съдът би бил доста предпазлив в своето решение. С две думи, ако аз видя някой осъден в България за пост в интернет съм склонен да назнача защитата му на втора инстанция на моите адвокати и да покрия разноските по делото.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3935

Калин ти е отговорил по същество.

При толкова почти безкраен интернет защо държиш на комуникация с разни неприятни заяждащи се субекти? Не считаш ли че и ти имаш вина да е публично известна твоя лична информация, както и за твои близки?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Ами те ги издирили моите близки, защото се писаха защита на онази особа, без тя да ги е молила. Като навити пружини са, не знам защо. Не се заяждам с тях, но те просто окачат и почват да заплашват със съд.:eek:

преди 1 час, Калин Карабойчев написа:

Казусът е много заплетен и повярвай ми, никой трезво мислещ човек не би се притеснявал от подобни заплахи. До колкото имам опит, когато някой възнамерява да води съдебна битка с теб - то той почти никога не те известява публично за това за да се подготвиш, а направо получаваш известието си от призовкар първо да опишеш своите възражения писмено до съда. Аз лично съм получавал над 1000 такива закани в интернет и нито един от случаите, в които се е стигало до съд не съм бил известяван публично във форум. 

Та накратко, правни действия срещу теб могат да се предприемат, ако постовете ти представляват клевета или лъжа. Като според последното европейско законодателство (от преди няколко месеца) собствениците на форумите носят отговорност за всичко написано в тяхната платформа (колкото и да не им се иска и колкото и да са писали в правилата си, че те не са отговорни за нито едно мнение на потребителите им) Стъпките са следните засегнатата страна първо трябва да поиска от администрацията да свали съдържанието, като се свърже с нея или го докладва. След това ако решат да предявят иск срещу автора то те трябва по безспорен начин да докажат, че именно той е написал въпросния текст, а не някой който е използвал неговия компютър или хипотетично е хакнал неговия компютър и е писал през него, което сама разбираш, че всеки добър адвокат би вкарал съда в такива съмнения, че те никога да не разберат аджеба кой точно е автора на въпросните постове. А когато няма категорични доказателства съдът би бил доста предпазлив в своето решение. С две думи, ако аз видя някой осъден в България за пост в интернет съм склонен да назнача защитата му на втора инстанция на моите адвокати и да покрия разноските по делото.

Много ти благодаря за мнението. А имат ли право тези форумци  да се чувстват засегнати от името на другите герои, и да ме тормозят, когато те не са ги молили за това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916
    преди 10 часа, Anne написа:

... Постоянно размахват текстове и алинеи, дрънкат за солени глоби и смъкване на кожата...

Забавляват се за твоя сметка, защото им го позволяваш. Най-простото противодействие е да престанеш да им обръщаш внимание и да им се връзваш. Ще пишат, ще пишат, пък ще спрат.

Съдебни дела от подобен характер практически са обречени на влачене с години, ако изобщо се стигне до тях. Трябва да си пълен мазохист, за да се захванеш с подобна отчайваща процедура. И за какво?

Гледай си здравето и не се тормози излишно (и) с това. Весели празници!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Azhen    815
    преди 36 минути, hlevoust написа:

Забавляват се за твоя сметка, защото им го позволяваш. Най-простото противодействие е да престанеш да им обръщаш внимание и да им се връзваш. Ще пишат, ще пишат, пък ще спрат.

Съдебни дела от подобен характер практически са обречени на влачене с години, ако изобщо се стигне до тях. Трябва да си пълен мазохист, за да се захванеш с подобна отчайваща процедура. И за какво?

Гледай си здравето и не се тормози излишно (и) с това. Весели празници!

Убий глупака с мълчание е най-доброто лекарство в случая.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    635

Ако наистина ти е писнало пусни жалба до компютърни престъпления в ГДБОП

http://www.cybercrime.bg/bg

По принцип ако някой онлайн ме заплашва аз се забавлявам и не му обръщам внимание !

Редактирано от adersa (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Azhen    815
    преди 7 часа, adersa написа:

Ако наистина ти е писнало пусни жалба до компютърни престъпления в ГДБОП

http://www.cybercrime.bg/bg

По принцип ако някой онлайн ме заплашва аз се забавлявам и не му обръщам внимание !

Точно това трябва да се прави освен ако заплахите не са заслужени и съществени и насочени към ваши близки или роднини.Тогава нещата придобиват малко по-различен вид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    haidukpikaso    114442
    преди 2 часа, Azhen написа:

Точно това трябва да се прави освен ако заплахите не са заслужени и съществени и насочени към ваши близки или роднини.Тогава нещата придобиват малко по-различен вид.

е те тогава става страшно - някой само да ми заплаши близките и бял ден няма да види

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.