Премини към съдържанието
VipKokata

Странно поведение по време на работа (отопление)

Препоръчан отговор

От 10-15 дена забелязвам нещо нередно с климатика, но все забравям да питам или ме мързи да пиша. Когато работи около 2 часа на 25° Heat режим high скорост климатика изведнъж изпуска въздух доста силно, стряскащо и започва да загрява наново (свети червената лампичка). Обаче загрява необичайно много време около 15 минути и по време на загрявката отново изпуска малко въздух и след 2мин започва да духа топло - нормално. Та от какво се получава този проблем ? За ремонт ли е нещо или за профилактика ? Доколкото си спомням преди 2 години е чистен филтъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи няма проблем, така ли да разбирам ? През зимата преди 2-3г. когато навън беше -20° не правише така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, VipKokata написа:

Доколкото си спомням преди 2 години е чистен филтъра.

Ами те се чистят доста по-често. Според употребата - от веднъж на 2 седмици до веднъж на 3 месеца.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ооо, филтрите минимум веднъж месечно се чистят. Сваляш ги, миеш с топла вода, подсушаваш. Лесно е. Иначе представи си какъв прахоляк дишаш от този климатик...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, VipKokata написа:

От 10-15 дена забелязвам нещо нередно с климатика, но все забравям да питам или ме мързи да пиша. Когато работи около 2 часа на 25° Heat режим high скорост климатика изведнъж изпуска въздух доста силно, стряскащо и започва да загрява наново (свети червената лампичка). Обаче загрява необичайно много време около 15 минути и по време на загрявката отново изпуска малко въздух и след 2мин започва да духа топло - нормално. Та от какво се получава този проблем ? За ремонт ли е нещо или за профилактика ? Доколкото си спомням преди 2 години е чистен филтъра.

Аз съм забелязал, че това изпускане на въздуха е често явление и особено при мъгла се учестява. А относно филтрите е добре да се мият по-често - примерно на 2-3 месеца...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прахоляк едва ли :D Иначе неделя майка ми ще ги изчисти. Не знаех, че се чистят толкова често.

Аз съм забелязал, че това изпускане на въздуха е често явление и особено при мъгла се учестява. А относно филтрите е добре да се мият по-често - примерно на 2-3 месеца...

Може и заради мъглата да е, защото в Плевен особенно вечер си има мъгла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.