Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Обръщам се към вас със следния казус. Направих огромната грешка да си закупя конфигурация/настолно PC (Aspire) от Технополис. Компютърът работеше 2 месеца, след което хард дискът му започна да "сдава багажа". Направих рекламация и го оставих за ремонт. Технополис от своя страна изпращат компътъра към Most Computers.

След 2 седмици ми се обадиха, да ми съобщят, че компютърът е оправен, и че е сменен хард дискът му. Взех го, инсталирах пак оригинален Windows 7, но след като стартирах оригиналния диск с драйверите (който преди нямаше проблем) ми излезе следната грешка:

"Open host protected area failed".

Не мога да си инсталирам драйверите и не искам да се опитвам да пробвам други драйвери от друго място, защото не искам да заобикалям проблема с Host Protected Area.

Върнах го обратно за ремонт. Въпросът ми е следния:
Някой знае ли защо излиза тази грешка? Възможно ли е да са сложили същия хард диск с изолирани лоши сектори в тази Host Protected Area? И въобще трябва ли да се пpитеснявам от тази грешка? Направих и глупостта да не запиша серийния номер на хард диска.

Редактирано от Iliya Kinanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се изтрие целият диск. Например с DBAN. или MHDD -hpa uncut

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталацията на Windows 7 след като разделих харда на 2 развни части, форматирах и 2-те. Това не означава ли, че съм изтрил целия диск? Или може би от инсталацията не може да се изтрие целият диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама не:

Host Protected Area е недостъпна за повечето инструменти за работа с дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основният въпрос е следния:
Защо, когато се опитвам да стартирам софтуер, който да ми инсталира драйверите на PC-то, този софтуер прави проверка и се опитва да достъпи host protected area? И ако това е нещо стандартно, защо отварянето и fail-ва?

Сервиза на Most се слави като добър. Защо връщат след ремонт с такъв основен недостатък.

Редактирано от Iliya Kinanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбрах какъв е проблема. Обадих се в сервиза и ми обясниха, че на CD-то ми с драйвери, няма никакви драйвери, а CD-то обръща към host protected area на харда, където производиетя е записал драйверите.
След смяната на харда с нов, на новия няма host protected area с драйвери, затова избива и грешката. Сега трябва да си намеря драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от роско царев
      Здравейте въпроса ми е има ли шанс хард диск който не го отчита от usb устройство да тръгне защото вътре има прекалено важна информация ? Ако има някакъв начин моля кажете
    • от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
    • от akirichev
      Здравейте, 
      Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
      При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
      http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
      http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
      http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.