Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
    Обръщам се към вас със следния казус. Направих огромната грешка да си закупя конфигурация/настолно PC (Aspire) от Технополис. Компютърът работеше 2 месеца, след което хард дискът му започна да "сдава багажа". Направих рекламация и го оставих за ремонт. Технополис от своя страна изпращат компътъра към Most Computers.

След 2 седмици ми се обадиха, да ми съобщят, че компютърът е оправен, и че е сменен хард дискът му. Взех го, инсталирах пак оригинален Windows 7, но след като стартирах оригиналния диск с драйверите (който преди нямаше проблем) ми излезе следната грешка:

"Open host protected area failed".

Не мога да си инсталирам драйверите и не искам да се опитвам да пробвам други драйвери от друго място, защото не искам да заобикалям проблема с Host Protected Area.

Върнах го обратно за ремонт. Въпросът ми е следния:
    Някой знае ли защо излиза тази грешка? Възможно ли е да са сложили същия хард диск с изолирани лоши сектори в тази Host Protected Area? И въобще трябва ли да се пpитеснявам от тази грешка? Направих и глупостта да не запиша серийния номер на хард диска.

Редактирано от Iliya Kinanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26988

Трябва да се изтрие целият диск. Например с DBAN. или MHDD -hpa uncut

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При инсталацията на Windows 7 след като разделих харда на 2 развни части, форматирах и 2-те. Това не означава ли, че съм изтрил целия диск? Или може би от инсталацията не може да се изтрие целият диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Да, ама не:

Host Protected Area е недостъпна за повечето инструменти за работа с дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Основният въпрос е следния:
    Защо, когато се опитвам да стартирам софтуер, който да ми инсталира драйверите на PC-то, този софтуер прави проверка и се опитва да достъпи host protected area? И ако това е нещо стандартно, защо отварянето и fail-ва?

Сервиза на Most се слави като добър. Защо връщат след ремонт с такъв основен недостатък.

Редактирано от Iliya Kinanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Разбрах какъв е проблема. Обадих се в сервиза и ми обясниха, че на CD-то ми с драйвери, няма никакви драйвери, а CD-то обръща към host protected area на харда, където производиетя е записал драйверите.
    След смяната на харда с нов, на новия няма host protected area с драйвери, затова избива и грешката. Сега трябва да си намеря драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Enei
        Привет на всички - преди час имах нещастието да изгоря два чисто нови HDD ST2000DM001, не успявам да зацепя обаче от къде идва проблема - бяха на един дълъг токова кръг с още 2-3 включени неща и реших - ще купя един захранващ кабел:
        https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N5RIZW7/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

и на захранването ми си има 6 пинов изход (peripheral SATA) включих ги и само замириса на изгоряло - сега нито ги открива, нито чувам някакви признаци на живот от тях - не завърта въобще - дали имаш някакви вградени предпазителчета в тях -  да взема да ги сменя...

• от hudyr

WinSetupFromUSB е програма за създаване на зареждащи/многозарядни(bootable/multiboot) флашки/твърди дискове.
        Работи с голям брой windows и linux дистрибуции.
        Може да създава инсталационна медия с FAT32 файлова система, като разделя по-големите(4GB+) файлове на части - запазва се съвместимостта с UEFI.
        Официален сайт | Изтегляне | Поддържани дистрибуции | Често задавани въпроси | Уроци
      • от Martyn Stanchew
        Преди година и нещо (Януари 2016) си купих лаптоп Asus GL552VW и до този момент винаги си е работел безупречно (с изключение на Intel ME Service-а, който даваше проблеми понякога, но това е друга история) и винаги съм ползвал активно до този момент. 1 месец по-късно му взех и ssd на intel 120gb, на което винаги до този момент е ползвана само ОС и евентуално 1-2 игри от steam, програми като dreamweaver, photoshop, visual studio - за по-бързо зареждане. Останалите работи се съхраняват на 1tb hdd-то (около 600gb съм използвал), което идва с лаптопа. Преди няколко дена се наложи да копирам обемна информация от SSD-то на HDD-то. В началото скоростта се движеше с около 50-60mbps, което си е приемливо (предвид, че hdd-то не може да понесе повече), но в последствие се забавяше и накрая стигна дори до 0 и ми се стори странно.. Нито рестартиране помогна, нито нищо. Помислих, че е нещо от ОС, тъй като не беше преинсталирана от няколко месеца и затова реших да го преинсталирам (винаги съм слагал само windows 10). След преинстала, това се оправи, но все пак реших да направя проверка на хард дисковете за всеки случай да се уверя, че всичко е наред. Разтърсих се и видях, че доста хора хвалеха програмата HD Tune, изтеглих я и я инсталирах. В отделчето Health първоначално изкара 1400 unstable sectors, изтеглих HDD Regenerator и ги оправих, но после се появиха нови и сега седят 432 останали (цифрата не мърда повече, от както вече не пипам HDD Regenerator-а). Та, ако всеки път като оправям ще изникват нови, има ли смисъл от това изобщо? Колко живот му остава на този hdd и ако го форматирам/пресъздам дяловете ще се махнат ли тези лоши сектори? (не ми е проблем дори информацията да се загуби - ако това ще оправи хард диска - ще го направя) Трябва ли да се купува нов hdd за този лаптоп или има някакъв краен начин да оправя проблема и да продължа да си го ползвам (само за данни, не ОС)? Между другото, лаптопа все още е в гаранция (Януари 2018), но не съм сигурен дали ще го оправят/сменят просто така.  
        Ps. Лаптопа го изпуснах веднъж

• от bulio911
        Искам да ви попитам ще ми пасне ли това видео на дъното, ще влезне ли в кутията и захранването ще стигне ли?
        SAPPHIRE DUAL-X Radeon R9 280X DirectX 11.2 3GB 384-Bit GDDR5
        В момента конфигурацията ми е такава 
        Дъно: Gigabyte GA-780T-D3L
        Процесор: Amd Fx-6300, 3.50 GHz, 8MB, Socket AM3
        Видеокарта: GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe
        Захранване: http://www.njoy.ro/PSU/600wrx
        Рам памет: 8GB не знам подробности за нея
        Хард диск: Seagate HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"
        Кутия: Colorful PS-601  http://gtsmarket.com/Компютърна кутия Colorful PS-601
        И евентуално ако пасне какво ще постигна с поставянето и ? Примерно ще подкарам ли GTA V, Battlefield 1 на ултра настройки ?
      • от shizzaw
        Взехме компютър втора ръка, но след време почна да прави проблеми хард диска(SATA 500GB 7200RPM) не го намираше, затова сложих друг хард диск(ATA 320GB 7200RPM) от старият ни компютър, и добавих и 2ГБ ram от старият компютър към новият. Така новият компютър стана 4ГБ, а преди  това беше 3ГБ като стойностите не се съвпадат в MHz)
        * Сега започна да прави проблеми и хард диска от старият компютър, който съм го сложил на новата машина.
        С HD Tune го пуснах да го провери за лоши сектори и намери, но не ми дава целият HDD да го прочете през програмата като стигне лошите сектори забива и излиза син екран и се рестартира. Също така като пусна някоя по-тежка игра като World of TANKS отвреме навреме пак прави същият проблем. Първо се чува един прещракващ звук,забива, син екран, рестартира се и после не открива хард диска. Като го изключа от захранващият бутон тогава се появява, че засича хард диска и си работи нормално компютъра. Като се има на предвид, че на старият компютър от който е взет този HDD му изгоря дъното да не би и да се е повредил HDD. Възможно ли е новият компютър да има някакъв проблем и да поврежда хард дисковете?
        Засега пали HDD и мога да си спася информацията, но се чудя дали ако сложа нов HDD пак няма да стане като предишните 2?

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.