Премини към съдържанието
владимир халков

как да организирм музика в папки - по жанрове

Препоръчан отговор

преди 1 час, techmaniac написа:

Ръчно сортиране, друг начин не знам

опитах да ги кача в папки от РС,но ги качва разбъркано - може би не трябва да са в секция -DCM но само това си знам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, правилен е подходът ви! По жанрове. Правите си папки на компа и ги наименувате: Блуз, Кънтри, Джаз, Хип-Хоп и т.н. След това сортирате всяка една песен от албум в съответната папка. Можете да им сложите и номера по ред. Накрая качвате папките от компютъра на телефона в SD картата и ...готово. Остава да си послушате това, което ви е приятно и сте си го записал и на...телефона. Успех и приятно посрещане на новогодишните празници!

Добавено:

А в секция  DCM мисля че се намират направените от Вас снимки с телефона. Нека си бъдат като самостоятелни папки или ако има подреждане в основната папка МУЗИКА, ползвайте него. Песните няма да са разбъркани, ако ги номерирате като почнете от...примерно така   001, 002,......до 999. Това е само пример и можете да процедирата както на вас ви е удобно. Явно телефона си ги подрежда по азбучен ред, което на вас не ви харесва.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Да, правилен е подходът ви! По жанрове. Правите си папки на компа и ги наименувате: Блуз, Кънтри, Джаз, Хип-Хоп и т.н. След това сортирате всяка една песен от албум в съответната папка.

Ами, не е толкова просто.

"Жанр" е едно от полетата в метадатата на mp3 файловете. И плеърите на Android (вграденият например) използват това поле, за да сортират песните. Така че песните в една папка, ако са със зададени различни "жанрове", ще бъдат разделени от плеъра. И обратно.

Нужно е да се редактира информацията в това поле. Препоръчвам за целта Easy CD-DA Extractor, има много добри възможности. 

Съгласен съм, че разделянето по папки с имена на стиловете е добра идея, за по-лесна работа във файловия мениджър. Но е добре във всяка папка и полето "жанр" да ѝ отговаря. Иначе настава каша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, RudeBoy написа:

Ами, не е толкова просто.

"Жанр" е едно от полетата в метадатата на mp3 файловете. И плеърите на Android (вграденият например) използват това поле, за да сортират песните. Така че песните в една папка, ако са със зададени различни "жанрове", ще бъдат разделени от плеъра. И обратно.

Нужно е да се редактира информацията в това поле. Препоръчвам за целта Easy CD-DA Extractor, има много добри възможности. 

Съгласен съм, че разделянето по папки с имена на стиловете е добра идея, за по-лесна работа във файловия мениджър. Но е добре във всяка папка и полето "жанр" да ѝ отговаря. Иначе настава каша.

И аз съм съгласен с теб, но не зная каква е организацията му на самия плеар на телефона, който е Lenovo. При мен на моя Huawei - така най елементарно съм го направил, защото не държа толкова много на музиката от телефона. Понеже и на мен ми ги разбъркваше, реших по най елементарният начин да си ги номерирам и без проблем се подредиха така, както на мен ми харесва. По подробно, питащият използвайки идеите, вярвам ще се справи.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.