Премини към съдържанието
gig93

Много странен проблем с бойлер

Препоръчан отговор

gig93    1373

От няколко дни забелязвам под бойлера падат някви малки парченца бели /прилича на морска сол/ и не обърнах внимание, но днес чух нещо и исках да видя от къде идва това и се наведох да видя под бойлера и все едно има нещо в бойлера и го гризе/хлебарка ли не знам какво е или мишка/ сигурен съм,че се чуваше от бойлера от долната част но не знам пък как е влязло там и не знам от какво може да е отвътре и за тва падат тези парченца сигурен съм, че има нещо-точно където е лепенката  на бойлера  с модела и другите данните е леко разлепена и я махнах направо и там има нещо бяло/жълтеникаво/ не знам кво е, което видимо изглеждаше изядено, но пък нямаше нищо там дори дупка нямаше за да може да влезе нещо, преди малко  пак се чуваше и падаха парченца, та въпроса ми е какво е това бялото нещо опасно ли е ако нещо го изгризе и от какво може да падат тези парченца и все едно има нещо в бойлера е влязло и го яде отвътре като мишка се чува, но няма дупка нищо как ще е влязло там????

Ето снимка малко не е фокусирана, защото е под бойлера

8530040D.jpg

8530039R.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

georgi6    262

Мишка гризе изолацията на бойлера, завряла се е на топло и сигурно си прави гнездо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29658

Според мен (и видяното от снимките) - тези парченца не са от бойлера. Виж колко бели са, а изолационната пяна на бойлера - как жълтее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kaliobg    37

Нагласи пари за нов бойлер и извикай фирма за борба с гризачи. Баш мишка е и ще гнезди там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3934

На колко години е?

Много вероятно е за майстор. Особено ако "шушне" при загряване. Варовик и може би гумени уплътнители за смяна. И анодна защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rostislaf    108

ОФФ:

преди 1 час, Филипов написа:

На колко години е?

Много вероятно е за майстор. Особено ако "шушне" при загряване. Варовик и може би гумени уплътнители за смяна. И анодна защита.

Мишката ли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gig93    1373

Не знам колко годишен е сигурно над 5, че и повече, но нямам възможност за нов и за майстори сега/той си шуми отдавна-водата ни е с много варовик по принцип, та въпроса е, ако тази мишка я изкарам по някъв начин и да запуша тая дупка? Днес нищо не е падало и не се чува, сигурно я няма :D

http://www.technopolis.bg/bg/Tank-water-heaters/Tank-Water-Heater-ELDOM-80M2-3kW-72268A-ELDOM-FAV/p/729522 тва е модела 72268A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118

Можеш да затапиш дупката със мишката вътре. Колко да живее с храна от изолацията?

Вариант 2. Слагаш под бойлера капан за мишки и чакаш да се хване.

Вариант 3, ако ти е жал за гадинката, ръсиш под бойлера брашно и от време на време следиш за стъпки, че е напуснала бойлера. Тогава затапваш отвора и мишока остава жив и здрав на свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3934

Стига сте ръсили глупости, няма мишки там. Ако не го ремонтираш веднага ще стане за нов бойлер.  Засега можеш да минеш с 20 лв, след седмица - 50, след месец е за нов бойлер като пробие казана.

Изборът е твой..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118
    преди 7 часа, Филипов написа:

Стига сте ръсили глупости, няма мишки там. Ако не го ремонтираш веднага ще стане за нов бойлер.  Засега можеш да минеш с 20 лв, след седмица - 50, след месец е за нов бойлер като пробие казана.

Изборът е твой..

В какъв смисъл 20 лв за ремонт? Кое точно е за смяна? Виждал съм да се разпада изолацията от старост както на бойлер така и дунапрен на седалка на кола. Може да запълни дупката с изолационна пяна. Може и да сложи парче хляб. Дано да изчезне хляба след няколко часа. Какви звуци да издава бойлер?  От събран котлен камък шушне нагревателя, дори може и да свири звучно. Като изгори нагревателя ще го смени. Той може да свири и цяла година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.