Премини към съдържанието
A.com

Загинали през Втората световна война

Препоръчан отговор

Препоръчвам на всеки да изгледа видеото. Просто статистика на официалните жертви(само загинали) по време на Втората световна война(за отделните държави участнички) и сравнение със годините след това, с броя на населението на планетата, с по-големите войни от Римската империя та до 2015 година. Войните в Сирия и Йемен май не са включени. На мен ми беше интересно.

Видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На днешната всеизвестна дата е хубаво да се припомнят някои неща за ВСВ :

http://www.bbc.com/russian/features/2016/06/160622_war_start_mysteries

http://www.dw.com/ru/виктор-ерофеев-кто-бередит-зажившую-рану-22-июня-1941-года/a-19341958?maca=rus-facebook-dw

И любимата ми поредица, на която често съм се позовавал :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, miro20 написа:

На днешната всеизвестна дата е хубаво да се припомнят някои неща за ВСВ :

http://www.bbc.com/russian/features/2016/06/160622_war_start_mysteries

http://www.dw.com/ru/виктор-ерофеев-кто-бередит-зажившую-рану-22-июня-1941-года/a-19341958?maca=rus-facebook-dw

И любимата ми поредица, на която често съм се позовавал :

Тъкмо се чудех какво ми липсва... И ей на - появиха се и те, фентъзитата на Суворов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 22.06.2016 г. в 21:52, Разгонен пръч написа:

Тъкмо се чудех какво ми липсва...

Да добавя още едно кратко видео за това как се пренаписва и "забравя" историята от съвременния режим и псевдо-историци за това кой кой е във ВСВ, за съюзниците, и влиянието на доставките по плана "ленд лиз" на стойност 185 млрд сегашни долари.

https://youtu.be/1-M6CyxwOwg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9.07.2016 г. в 13:12, miro20 написа:

Да добавя още едно кратко видео за това как се пренаписва и "забравя" историята от съвременния режим и псевдо-историци за това кой кой е във ВСВ, за съюзниците, и влиянието на доставките по плана "ленд лиз" на стойност 185 млрд сегашни долари.

Пич, хвани се и прочети нещо на ниво. Стига с тези свободни съчинения.Но знам, че не си по четенето, и затова ти предоставям един качествен клип: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай малко :) Първо - не виждам какво дискусията за Сталинград опонира на цитираните от мен неща :)

Второ , което е по важно , не само не опонира, ами и потвърждава моите :):)

Изглежда ти не само не четеш, ами и не си гледаш клповете.

Ето например  се потвърждава всеизвестния факт че руските/съветските/ сили са превъзходали немските  3-4 пъти. В твоя клип се цитира телеграмата на Сталин че.. .как може да се отстъпва пред 50 немски танка, след като имаш 900 ??

Друг пример , за милиардните доставки по  договора ленд-лиз.

Пак от твоя  филм, се споменава  факта че за пръв път немците пред Сталинград пленяват "лендлизовска" американска техника / човека цитира "пигмеи, виллис".. и др/   :):)

та... смешното е не че опонираш, а че опонираш с неща които поствърждават казаното от мен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дам, вървят жалки опити, за пренаписването на историята. Тоя тук, е типичен пример за манипулатор. Върти суче, от девет кладенца вода вади, само и само да 'докаже', че руснаците се готвели за нападение над Германия. И едва ли не, Германия се е защитавала. Много жалки същества.

Коментират едни цифри, как руснаците имали повече войници. Значи се били готвели за война. Ми те и като население, са повече от Германия, това ли е доказателството? :D

Имали повече танкове и техника. Ама каква е тази техника, бе драги ми лъжльо? Танкове БТ-7 и Т-26. Модели от края на 20-30-те години. Дето не могат да се мерят, с немските Панцери. Същото е и при самолетите. До масовото производтво на Т-34, КВ-1 и разновидностите им, руснаците нямат конкурентен модел танк. Как тогава, ще се готвят да нападат Германия?

А същите тия манипулатори и тоя тук, направо забравят:

Цитат

През 1938 г. след остра политическа криза Австрия се присъединява към Германия (аншлус). Провежда се Мюнхенската конференция, която завършва с подписването на Мюнхенското споразумение. То води до германската анексия на Судетите, а по-късно (15 март 1939 г.) и доокупация на останалата част от Чехия и създаването на независима държава Словакия. След провала на Мюнхенското споразумение Полша и Франция подписват съюзническо споразумение

Плюс това, руснаците не са отричали помощта, дадена им от съюзниците. Омразния им В.В.Путин, във всяка реч на 9-ти Май, е казвал за тази помощ. И каква важна роля е изиграла. Ама нали тоя тук, трябва да лъже.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, AntiAlGor написа:

Германия се е защитавала.

хехе :)  тази глупост сега ли я измисли ?

Плюс това, руснаците не са отричали помощта, дадена им от съюзниците. Омразния им В.В.Путин, във всяка реч на 9-ти Май, е казвал за тази помощ. И каква важна роля е изиграла. Ама нали тоя тук, трябва да лъже.

Защо тогава толкова комплексарски рипате и ме обвинявате  със стандартните си кофи помия ? :)

Всъщност, не си прав че във ВСЯКА реч е казвал за помощта. Последната и предпоследната слушал ли си ги ?

цитирал съм в последния линк, което дори не си забелязъл, щото нищо не си глеал разбрира се :)

По е лесно да плюеш с кофите, вместо малко да се запознаеш .Ето ти го пак

Изгледай само началото :)

Коментират едни цифри, как руснаците имали повече войници. Значи се били готвели за война. Ми те и като население, са повече от Германия, това ли е доказателството? :D

Изгледай и по горния филм  за митовете на войната. Личи си че нищо не си гледал, а там има и офиициални чернобели видеота, има и кнкретни цифри кой за каква война се е готвил.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.