Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера си преинсталирах компютъра, инсталирах му всички драйвъри на видео картата и други. Когато си инсталирах една игра, която съм играл на най-високи настройки преди и вървеше без проблем сега ми лагваше и то не например през 2-3 секунди а постоянно, но когато бях в менюто на играта нямаше лаг. Търсих в интернет и в един сайт пишеше че трябва напълно да се изтрият драйвърите на видео картата и да се инсталират наново, защото може да не са били инсталирани правилно. Направих това и стана - пуснах играта и нямаше лаг. Днес обаче пуснах играта и пак започна да лагва. Също установих че имам някакъв бъг на процесора, при който ако от msconfig включа например две ядра от четирите, то след рестартирането навсякъде ми показва, че процесорът ми е двуядрен, а когато махна отметката в msconfig се оправя. Не съм сигурен от кое точно е проблемът за това казвам всичко възможно.

ПП- Уиндоусът ми и преди и сега е 7 ultimate 64bit така че не би трябвало да е от него. Информация за компютъра - CPU - Intel Xeon E5420 GPU - ASUS EAH 5870 1gb ddr5 256bit 4gb ram

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, tihomir_aleksandrov написа:

ASUS EAH 5870 1gb ddr5 256bit 4gb ram

Имаш проблем с игра, която за нас е неизвестна. Картата е 5-та серия като моята - стара, от 2011г. и не работи добре с най новите драйвери. Ако си сложил драйвера на Radeon-Crimson-15.12 не става за тази карта. Свали си Display Driver Uninstaller . С това се махат старите видео драйвери. Правилният драйвер за картата ти е amd-catalyst-15.7.1

Свали си само Catalyst Software Suite 15.7.1. Crimson  не го сваляй. Всички нови драйвери след тази дата, няма да донесат нищо по различно за старите карти, може би само проблеми.

AMD Radeon™ Software Support for Legacy Graphics Products

AMD Radeon™ HD 8000 Series (HD 8400 and below), Radeon™ HD 7000 Series (HD 7600 and below), Radeon™ HD 6000 Series, and Radeon™ HD 5000 Series Graphics products have reached peak performance optimization as of November 24th, 2015.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows 7 - 64

Ако, като мен си свързал и телевизор към картата, да знаеш, че по подразбиране след инсталацията картата подава сигнал и на двата дисплея. Влез в разделителна способност на екрана и от разшири този дисплей го промени на дисплей 1.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и направо с Winkey+P да си избира кой дисплей да се ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikolela написа:

Имаш проблем с игра, която за нас е неизвестна. Картата е 5-та серия като моята - стара, от 2011г. и не работи добре с най новите драйвери. Ако си сложил драйвера на Radeon-Crimson-15.12 не става за тази карта. Свали си Display Driver Uninstaller . С това се махат старите видео драйвери. Правилният драйвер за картата ти е amd-catalyst-15.7.1

Свали си само Catalyst Software Suite 15.7.1. Crimson  не го сваляй. Всички нови драйвери след тази дата, няма да донесат нищо по различно за старите карти, може би само проблеми.

AMD Radeon™ Software Support for Legacy Graphics Products

AMD Radeon™ HD 8000 Series (HD 8400 and below), Radeon™ HD 7000 Series (HD 7600 and below), Radeon™ HD 6000 Series, and Radeon™ HD 5000 Series Graphics products have reached peak performance optimization as of November 24th, 2015.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows 7 - 64

Ако, като мен си свързал и телевизор към картата, да знаеш, че по подразбиране след инсталацията картата подава сигнал и на двата дисплея. Влез в разделителна способност на екрана и от разшири този дисплей го промени на дисплей 1.

Благодаря за съвета. Ще пробвам да ги деинсталирам и да сложа по-стари. Не съм с телевизор, само с монитор с не много висока резолюция - 1440-900. Относно играта - Фифа 15.

Редактирано от tihomir_aleksandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах само драйвърите, които ми казахте, но играта продължава да лагва - по-малко, но все още има лаг. Сега обаче си инсталирах Spec Ops - The Line и ми върви без проблеми на макс. Просто си нямам идея от какво може да забива фифата. Може би е заради рам паметта, но пък не съм чувал игри да забиват от това, пък и съм подкарвал с тази конфигурация GTA 5 на медиум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си почиствал регистри със CCleaner  примерно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този CCleaner не знам как преди бях цъкнал нещо и ми беше изтрил боота на компютъра .. Така, че внимавай какви неща чистиш с него ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.