Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера си преинсталирах компютъра, инсталирах му всички драйвъри на видео картата и други. Когато си инсталирах една игра, която съм играл на най-високи настройки преди и вървеше без проблем сега ми лагваше и то не например през 2-3 секунди а постоянно, но когато бях в менюто на играта нямаше лаг. Търсих в интернет и в един сайт пишеше че трябва напълно да се изтрият драйвърите на видео картата и да се инсталират наново, защото може да не са били инсталирани правилно. Направих това и стана - пуснах играта и нямаше лаг. Днес обаче пуснах играта и пак започна да лагва. Също установих че имам някакъв бъг на процесора, при който ако от msconfig включа например две ядра от четирите, то след рестартирането навсякъде ми показва, че процесорът ми е двуядрен, а когато махна отметката в msconfig се оправя. Не съм сигурен от кое точно е проблемът за това казвам всичко възможно.

ПП- Уиндоусът ми и преди и сега е 7 ultimate 64bit така че не би трябвало да е от него. Информация за компютъра - CPU - Intel Xeon E5420 GPU - ASUS EAH 5870 1gb ddr5 256bit 4gb ram

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

nikolela    1118
    преди 7 часа, tihomir_aleksandrov написа:

ASUS EAH 5870 1gb ddr5 256bit 4gb ram

Имаш проблем с игра, която за нас е неизвестна. Картата е 5-та серия като моята - стара, от 2011г. и не работи добре с най новите драйвери. Ако си сложил драйвера на Radeon-Crimson-15.12 не става за тази карта. Свали си Display Driver Uninstaller . С това се махат старите видео драйвери. Правилният драйвер за картата ти е amd-catalyst-15.7.1

Свали си само Catalyst Software Suite 15.7.1. Crimson  не го сваляй. Всички нови драйвери след тази дата, няма да донесат нищо по различно за старите карти, може би само проблеми.

AMD Radeon™ Software Support for Legacy Graphics Products

AMD Radeon™ HD 8000 Series (HD 8400 and below), Radeon™ HD 7000 Series (HD 7600 and below), Radeon™ HD 6000 Series, and Radeon™ HD 5000 Series Graphics products have reached peak performance optimization as of November 24th, 2015.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows 7 - 64

Ако, като мен си свързал и телевизор към картата, да знаеш, че по подразбиране след инсталацията картата подава сигнал и на двата дисплея. Влез в разделителна способност на екрана и от разшири този дисплей го промени на дисплей 1.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26877

Може и направо с Winkey+P да си избира кой дисплей да се ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, nikolela написа:

Имаш проблем с игра, която за нас е неизвестна. Картата е 5-та серия като моята - стара, от 2011г. и не работи добре с най новите драйвери. Ако си сложил драйвера на Radeon-Crimson-15.12 не става за тази карта. Свали си Display Driver Uninstaller . С това се махат старите видео драйвери. Правилният драйвер за картата ти е amd-catalyst-15.7.1

Свали си само Catalyst Software Suite 15.7.1. Crimson  не го сваляй. Всички нови драйвери след тази дата, няма да донесат нищо по различно за старите карти, може би само проблеми.

AMD Radeon™ Software Support for Legacy Graphics Products

AMD Radeon™ HD 8000 Series (HD 8400 and below), Radeon™ HD 7000 Series (HD 7600 and below), Radeon™ HD 6000 Series, and Radeon™ HD 5000 Series Graphics products have reached peak performance optimization as of November 24th, 2015.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows 7 - 64

Ако, като мен си свързал и телевизор към картата, да знаеш, че по подразбиране след инсталацията картата подава сигнал и на двата дисплея. Влез в разделителна способност на екрана и от разшири този дисплей го промени на дисплей 1.

Благодаря за съвета. Ще пробвам да ги деинсталирам и да сложа по-стари. Не съм с телевизор, само с монитор с не много висока резолюция - 1440-900. Относно играта - Фифа 15.

Редактирано от tihomir_aleksandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах само драйвърите, които ми казахте, но играта продължава да лагва - по-малко, но все още има лаг. Сега обаче си инсталирах Spec Ops - The Line и ми върви без проблеми на макс. Просто си нямам идея от какво може да забива фифата. Може би е заради рам паметта, но пък не съм чувал игри да забиват от това, пък и съм подкарвал с тази конфигурация GTA 5 на медиум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26877

Да си почиствал регистри със CCleaner  примерно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този CCleaner не знам как преди бях цъкнал нещо и ми беше изтрил боота на компютъра .. Така, че внимавай какви неща чистиш с него ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivanov IP
        Здравейте ползвам следната конфигурация:
        AMD Athlon 630 4x2800 mhz
        RAM 4 GB DDR3
        VC Ati Radeon 5670 512 MB DDR5
        Играта Prototype 2 е с доста ниски изисквания които смятам че прокривам, но още от стартовото меню сече ужасно. А в самата игра е дори по-зле.
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от geffy
        Здравейте , моя проблем е следния : 
        Имам лаптоп с две видеокарти : 
        Intel HD Graphics 4600
        Nividia GeForce  GT 820 M 
        През свободното си време го използвам най-вече за игри , знам че на някои игри , моят лаптоп не покрива параметрите , но въпреки това са тръгвали доста добре .Един ми приятел ми сподели , че за да вървят по-добре игрите трябва да инсталирам най-новите драйвери от сайта на Nividia.От това което забелязах е , че при всяко инсталиране на драйвер от там , игрите ми започнаха да лагват все повече.Някой път съм деинсталирал по-нови драйвери и съм слагал по-стари и се е оправело , но после отново започва да забиват . Какво да правя в такъв случай , съвет за да може ако е от драйверите да се оправи лага при игрите .
      • от viki00
        Здравейте , 
        За първи път пиша в този форум , не разбирам нищо от компютри , но реших че ще събера пари и ще си купя компютър на който да цъкам игри като friday the 13th , GTA , minecraft , stranded deep , и др. Въпроса ми е тези игри ще тръгнат ли на компютър със следната конфигурация :
        процесор - Intel Pentinium G4560, 3mb cache, 3.50GHz
        дънна платка - asrock H110M - PGS, LGA1151 
        RAM памет - 4gb
        твърд диск - 1TB
        видео карта - gainward Nvidia GeForce GT730 4gb
        компютъра струва 650лв , знам че има и по хубави но на мен ми трбва до 650лв и това е най- добрия според мен , който успях да намеря , само незнам дали игрите ще тръгват ако може някой, който разбира да каже . 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.