Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Anne    724

Току - що гледах новините по БТВ. В САЩ приземили ракета в право положение!:no-no: Това е направо нереалистично! Нали има природни закони, нали има гравитация................Как така тази ракета са я приземили в право положение? Това не е хеликоптер все пак. Аз съм в шок,  изумена съм просто. и объркана.

Извинявам се, че темата не е в подходящия раздел, бързам да гледам новините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

NIKISHARK    8667

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е ти Anne още ли вярваш на новините след като многократно се вижда и доказва, че информацията е преувеличена и лъжлива. Освен това не виждам защо си в шок. Празници са, вземи се в ръце и си живей живота.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916
    преди 18 минути, Anne написа:

...Това е направо нереалистично! Нали има природни закони, нали има гравитация...

Никъде във законите на физиката не е казано, че ракетите трябва да се пльосват като гнила тиква, хвърлена от 10-тия етаж. А гравитацията има други функции...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blago72    1318

Американците са измамници! Това е пълен монтаж, точно както и кацането им на Луната!

А доларът е пробита валута :)

Чакаме сладурчетата, обясняващи за световното господство в ракетостроенето на една залязваща бивша империя :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Космоса и астрономията са ми любима тема, а съм в шок, защото това просто изглежда супер нереалистично и невъзможно. Ако беше възможно, руснаците първи щяха да са го направили. все пак именно те са пионерите в Космоса, докато САЩ и совалки нямат вече...............:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Azhen    817

хАмурика в момента се крепи на изпарения и на пламъчета тук там където успява да запали , но е вече пред угасване дори самите зомбирани муриканци се пробуждат и виждат в каква "приказка" живеят. Скоро ще изкарат и мляко от пиле ако още не са с тези ГМО-та, но все пак тази новина не е толкова фантастична , ей гледай ги японците пускат в продажба първия екзоскелет който може да носи 30 кг товар.Преди 10 години някой мислил ли е че ще има такова нещо ? Също и да не говорим за вече развиване на холограмни екрани и квантови процесори. Бъдещето не е толкова далече хора , събудете се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    A.com    3341

преди 47 минути, Anne написа:

Космоса и астрономията са ми любима тема, а съм в шок, защото това просто изглежда супер нереалистично и невъзможно. Ако беше възможно, руснаците първи щяха да са го направили. все пак именно те са пионерите в Космоса, докато САЩ и совалки нямат вече...............:rolleyes:

Напълно реалистично и възможно е, както се вижда и на видеото. Има и друга подобна ракета, разработвана от друг екип.

Руснаците са първи(с човек) в космоса, ама какво от това. Кой къде е пионер няма нищо общо с това кой на какво е способен.

Пионери в ракетостроенето са германците - това означава ли, че само те могат да строят ракети и всичко, изобретено, в ракетостроенето е трябвало първо да го направят германците?

Според официалната история братя Райт първи летят със самолет. Това се случва в САЩ, но САЩ изостват с много при самолетостроенето в следващите 20-тина години(спрямо Европа).

Първата атомна бомба е създадена в САЩ, като американците са се възползвали от умствения потенциал на хора от най-различни националности. Обаче първата водородна бомба, пусната от самолет е съветска. САЩ също са имали водородна бомба по същото време, но е била толкова тежка, че е нямало самолет, който да я носи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

На видео не мога да вярвам, нали ги знаем американците какви спецове са в пропагандата и монтажа.........Такова нещо трябва да се види на живо, за да се повярва. Ако е истина, то това ще е нещо изключително уникално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gaffer    511

Споко Ани, истина е. Тая ракета е модулна, в бъдеще време ще събират три ракети за по-голяма мощност и товароподемност. А кацането е на принципа на кацането на луната, например, или друга планета. Куриоза обаче е че частна компания, па макар и собственост на милиардер, разработва ракетата, а не НАСА с мулти милиардния си бюджет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Какво значи модулна?

Иначе ме е яд как от известно време няма интересни космически новини от "Роскосмос" , а ЕКА май е само за украса и скоро не е имала някакви интересни проекти. Само космосът ни остана неразкрит, а учените в агенциите дремят! Ей, направете нещо интересно, някакъв интересен проект де! Щото ако това с ракетата е истина, то си е научното постижение на годината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1120
    преди 7 минути, Anne написа:

Иначе ме е яд как от известно време няма интересни космически новини от "Роскосмос"

Как да има новини, като изпадна в шок от кацането на вертикална ракета. Какво ли ще ти стане при среща на човек с извънземно?

Колкото дали е възможно - да това се тества отдавна и съм гледал и други успешни кацания от този род.

http://it.dir.bg/video.php?id=20820714

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Anne    724

Извънземни не съществуват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    haidukpikaso    114474
    преди 45 минути, Anne написа:

колко егоистично да сме единствени у цялата Вселена, че и много ставаме щото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pa_pa    107
    преди 4 часа, Anne написа:

приземили ракета в право положение!

преди 2 часа, Anne написа:

Какво значи модулна?

http://www.spacex.com/falcon9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    maxim4o    570
    преди 7 часа, Емил Костов написа:

Е ти Anne още ли вярваш на новините след като многократно се вижда и доказва, че информацията е преувеличена и лъжлива. Освен това не виждам защо си в шок. Празници са, вземи се в ръце и си живей живота.

Моля те, кажи ми че не си сериозен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gaffer    511
    преди 8 часа, Anne написа:

Какво значи модулна?

По точен линк, на същия сайт - http://www.spacex.com/falcon-heavy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blago72    1318

Напълно реалистично и възможно е, както се вижда и на видеото. Има и друга подобна ракета, разработвана от друг екип.

Руснаците са първи(с човек) в космоса, ама какво от това. Кой къде е пионер няма нищо общо с това кой на какво е способен.

Пионери в ракетостроенето са германците - това означава ли, че само те могат да строят ракети и всичко, изобретено, в ракетостроенето е трябвало първо да го направят германците?

Според официалната история братя Райт първи летят със самолет. Това се случва в САЩ, но САЩ изостват с много при самолетостроенето в следващите 20-тина години(спрямо Европа).

Първата атомна бомба е създадена в САЩ, като американците са се възползвали от умствения потенциал на хора от най-различни националности. Обаче първата водородна бомба, пусната от самолет е съветска. САЩ също са имали водородна бомба по същото време, но е била толкова тежка, че е нямало самолет, който да я носи.

Нека за точност отбележим, че първата руска "водородна бомба", опитът с кодово име RDS-6 е всъщност реализация на една от по-ранните идеи на Сахаров, наречена Слойка и практически е усилена (boosted) атомна бомба.

Отделената енергия е с тротилов еквивалент 400кТ, предимно от делене.

Датата на теста е 12.Август 1953г.

Американците правят своя първи тест, Ivy Mike, на 01.Ноември 1952г., с тротилов еквивалент малко над 10Мт.

Те използват сложна система за поддържане на охладения деутерий, което е причина за размера на бомбата.

Но всъщност, това е първото оръжие по Телар-Улам дизайн, което руснаците успяват да направят на 22.Ноември 1955 с тестовото устройство RDS-37.

Или три години по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    by_chechi    4742

Руските самолети отдавна излизат в Космоса (над 30 000 км): :)

Що се отнася до вертикално кацане......възможно е ....

........даже и теоретично ! :lol6:

Е , сега стана с ракета...нищо че шатълите (руските също) вече не летят ....

П.П. Като Ви е далеч теорията , поне гледайте клипчета !:lol6:

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916
    преди 11 часа, Anne написа:

.. Ако беше възможно, руснаците първи щяха да са го направили...

На руснаците не им е до космически ракети сега, имат си други проблеми.

преди 11 часа, Anne написа:

... докато САЩ и совалки нямат вече...............:rolleyes:

Откъде да ги имат, след като руската Буран им разказа играта с единствения си полет?!

Кратка справка показва, че по програмата "Спейс шатъл" американците са извършили 135 полета с кораби за многократно използване (за тях не питаш как се приземяват?) срещу 1 на руската "Буран", но ако наистина си толкова запалена по космоса и изследванията му, би следвало да знаеш, че американските совалки в масовия случай се скачват с руската орбитална станция "Мир". Причината е съвсем простичка - в космоса няма нации, нито една не е в състояние да прави самостоятелни изследвания, затова и учените от цял свят не робуват на национални байраци, загърбили са умишлено подклажданата фобия и работят заедно.

А руснаци, американци, индийци, японци, корейци и европейски консорциуми, изпращали по един или друг начин ракети в космоса, ползват все китайски части за тях - същият онзи Китай, който в съвсем недалечно бъдеще ще е световен лидер и в тая област. Но пак няма да е сам.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Melmak ®    1737
    преди 13 часа, gaffer написа:

Споко Ани, истина е. Тая ракета е модулна, в бъдеще време ще събират три ракети за по-голяма мощност и товароподемност. А кацането е на принципа на кацането на луната, например, или друга планета. Куриоза обаче е че частна компания, па макар и собственост на милиардер, разработва ракетата, а не НАСА с мулти милиардния си бюджет.

Тази компания е финансирана с цел да се прескочи NASA. Не е точно частно предприятие, какъвто имидж се създава. Имат достъп до страшно много ресурси, макар че не могат да се сравнят с NASA по отношение на бюджет и производствени мощности.

Ето защо никак не е изненадващ резултата.

преди 14 часа, Anne написа:

Възможно е. Двигателите работят и балансират ракетата с помощта на компютър.

И да, руснаците можеха да го направят, ако го бяха пожелали. В случая просто оставиха друг да развие технологията, а те ще се поучат от техния опит.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blago72    1318
    Руските самолети отдавна излизат в Космоса (над 30 000 км): 

Вероятно се има предвид 30,000 метра, че 30,000 км. са малко много дори и за МиГ-31 :)

В тази връзка е добре да се знае, че на 22.Август 1963 г. Джозеф Албърт Уокър достига 107,7 км. височина с X-15.

Всъщност, това е единственият самолет, преминал квалификационния лимит да направи пилота си от летец астронавт :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Flight_altitude_record

https://en.m.wikipedia.org/wiki/North_American_X-15

Ето го и насрания страхлив американски задник, полетял на над 100км над земята :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Joseph_Albert_Walker

"]
    с в Космоса, докато САЩ и совалки нямат вече...............:rolleyes:

....

И да руснаците можеха да го направят, ако го бяха пожелали. В случая просто оставиха друг да развие технологията, а те ще се поучат от техния опит.

В средношколските ми години беше много популярен лафа - мога, ама бе искам :)

За добро или лошо, много вода изтече оттогава. Руснаците нямат никакъв шанс да го направят и то не толкова защото нямат научен или индустриален капацитет, а защото гадните им граждани се разложиха малко по капиталистически образец и искат да папкат нормално, че и телефони и коли да имат.

А тази комбинация, съвременно оръжие и задоволено население вече е невъзможна за постигане от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    scepsis108    1510
    преди 12 часа, Anne написа:

Шопенхауер казва така: "Всяка истина преминава през три етапа. Първо тя е осмивана, после – яростно отричана, а накрая – възприемана като очевидна сама по себе си." В ерата на мобилните устройства, с които всеки наблюдател може да документира подобни явления и на интернет, когато информацията (както и дезинформацията, обаче) може да се разпространява свободно по неформални канали, които не са под контрола на официалните СМИ, става все по-трудно и на практика невъзможно, подобна информация да бъде премълчавана или засекретявана. Това, което липсва в момента е официално разкритие от страна на властите. Имаше някаква надежда да има подобно в началото на първия мандат на Обама, но по определени причини не се състоя. Но по принцип е неизбежно и общественото мнение се подготвя за подобно, макар и частично, разкриване от десетилетия. ТОВА е един от многото сайтове, на който се регистрират появи на НЛО. Има снимки и клипчета. Разбира се, много материали са съмнителни, в други случаи явленията има естествено обяснение, но в случая правилото е следното. Твърдението, че "Всички лебеди са бели" напр. може да се основава на наблюдението на хиляди бели лебеди, без това да и придава абсолютна стойност: тя може да бъде отречена при появата дори на един–единствен черен лебед.

Разбира се, това е лично мнение. На него може да се гледа с насмешка или като част от теориите на конспирацията. Споделих го не за да влизам в някакви дебати, с който и да е или за да убеждавам някого в нещо. Най-малкото теб, Ани. Просто категоричното ти изявление ме провокира да предложа алтернативна гледна точка.

–––––––––––––––––

Инак, по темата колегите са ти отговорили достатъчно изчерпателно. Ясно е, че информацията е автентична.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.