Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам доста информация по дисковете на компютрите ми. Искам да сложа една външна памет в която да съхранявам голям обем информация и да е достъпна чрез рутера за всички свързани в мрежата ми компютри - 4 броя. Какво ще ме посъветвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рутера има ли USB порт. Ако ли не, ще трябва да го свържете към домашният компютър (основният).

Но, при този случай, трябва той да е включен постоянно за да имате достъп до файловете. И варианта с външен хардиск се обезсмисля, взема се още един вътрешен.

Вземате възможно най големият обем външен хардиск, съобразно вашият бюджет (не сте уточнили).

Ако го свързвате кум рутера, вижте колко голям хардиск (като обем информация), може да бъде закачен.

Като марка бих препоръчал Seagate. Но зависи от редица фактори, характеристики на HDD, и от модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам ограничение в бюджета. Имам 2 порта USB. Как мога да проверя колко голям обем памет поддържа рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, nikolaustirol написа:

Нямам ограничение в бюджета. Имам 2 порта USB. Как мога да проверя колко голям обем памет поддържа рутера?

Проверете в документацията/книжката на рутера или в интернет.

Споделете модела на рутера , ако не можете да се справите. Да потърсим ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, nikolaustirol написа:

Имам доста информация по дисковете на компютрите ми. Искам да сложа една външна памет в която да съхранявам голям обем информация и да е достъпна чрез рутера за всички свързани в мрежата ми компютри - 4 броя. Какво ще ме посъветвате?

Решението е примерно NAS с повече от два диска. СЛагате го на RAID5 и имате сигурността че даже и един от дисковете да гръмне ще имате цялата информация Аз съм с такъв на WD

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е предложеният от capnemo - NAS с 2 диска в RAID.

Или

http://www.wsj.com/articles/build-your-own-cloud-hard-drives-get-a-second-life-1425406658

http://xiaomi-mi.com/mi-wifi/router-xiaomi-mi-wifi-router-2-with-6tb/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще помоля за малко по-подробни обяснения относно варианта с NAS.  Данни за рутера пращам на снимката, която ще прикача.

IMG_0854.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, nikolaustirol написа:

Ще помоля за малко по-подробни обяснения относно варианта с NAS.  Данни за рутера пращам на снимката, която ще прикача.

NAS е външно устройство, представляващо компютър със собствена ОС и интерфейс за управление. През мрежата той предоставя достъп до дисковете. Ето един пример за NAS: http://nas-ustrojstvo.pazaruvaj.com/western-digital/my-cloud-ex4-wdbwwd0000nbk-eesn-p212440362/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за NAS, едно бързо въпросче имам. Мога ли да имам досъп до файловете си на хардовете в NAS през интернет. Тоест ако устройството ми е във Варна да речем, аз мога ли да пиша/чета информацията на дисковете, когато съм в София. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, nikolaustirol написа:

Ахам, ясно. Намерих си това:  Synology NAS DS212+ NAS-Server 2GHz 512MB RAM SATA II 2-Bay 2 USB 3.0 212 + plus . Добре ли е?

Да, това е с два диска и ще можете да направите огледални дискове. Освен това можете да добавяте софтуер на NAS-а примерно уеб сървър и подобни

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, П.Петров написа:

Като стана въпрос за NAS, едно бързо въпросче имам. Мога ли да имам досъп до файловете си на хардовете в NAS през интернет. Тоест ако устройството ми е във Варна да речем, аз мога ли да пиша/чета информацията на дисковете, когато съм в София. 

Да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, capnemo написа:

Да, това е с два диска и ще можете да направите огледални дискове. Освен това можете да добавяте софтуер на NAS-а примерно уеб сървър и подобни

Да го купувам ли? Ако го свържа към моя рутер ще мога ли да го ползвам с 4-те компютъра от моята вътрешна мрежа и евентуално чрез компютър, който нося с мен?

Намерих и това: buffalo linkstation 210 3tb. Какво ще ме посъветвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, nikolaustirol написа:

Да го купувам ли? Ако го свържа към моя рутер ще мога ли да го ползвам с 4-те компютъра от моята вътрешна мрежа и евентуално чрез компютър, който нося с мен?

Намерих и това: buffalo linkstation 210 3tb. Какво ще ме посъветвате?

Да. Идеята е че той е видим и достъпен за всички компютри в мрежата. А даже и ако желаете може да е видим и в интернет.

Изберете си NAS по софтуера, който предлага и по възможностите му. Иначе и бъфало са добри

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бъфалото е 4 ТВ, инсталирано и работещо. Имам проблем само с ХР...Иначе със седмицата е супер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също искам да свържа външна памет към рутера, но той отчита флашката във Ready Share, но не може да я отвори, направих от настройките нова папка, но нищо не може да се прави и с нея. Откъде другаде мога да отворя флашката?

Рутера е Netgear JNR3210.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм запознат с твоя рутер. Мисля, че проблема е, че флашката е с друг формат - FAT 32 и това може да е проблем за рутера. Повтарям, че не съм запознат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

The router supports both read and write for FAT16, FAT32, NTFS, and Linux file systems (EXT2 and EXT3).

http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/JNR3210/JNR3210_UM_NA_15JAN2013.pdf

стр.46

Изглежда има проблем с флашката

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявайте, погрешно се изразих, имам предвид че няма как да се отвори, а в Advanced опциите на Share има някакви линкове които нищо не отварят. Въпроса ми е къде трябва да открия флашката , защото аз я погледнах в настройките на самият рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Флашката закачена ли е на USB порта на рутъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбира се, иначе няма как рутера да я покаже като устройство. Но няма такъв бутон с който да се отвори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 31.12.2015 г. at 14:51, peppone1 написа:

Аз също искам да свържа външна памет към рутера, но той отчита флашката във Ready Share, но не може да я отвори, направих от настройките нова папка, но нищо не може да се прави и с нея. Откъде другаде мога да отворя флашката?

Рутера е Netgear JNR3210.

Ето ти User Manual на рутера - от 46 до 54 стр е описано за USB Storage.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, ExaFlop написа:

стр.46

преди 17 минути, jhoro написа:

Ето ти User Manual на рутера - от 46 до 54 стр е описано за USB Storage.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, ExaFlop написа:

стр.46

Като не си описал линка какво представлява и не съм го забелязъл.  :ohmy:  Сори.

Проблема може да е

Цитат

Note: Some USB external hard drives and flash drives require drivers to be loaded in to the PC before the PC can access the USB device. Such USB devices do not work with the router.

Превод
    Забележка: Някои USB външни твърди дискове и флаш памети изискват водачите да бъдат заредени в към компютъра, преди компютърът да получите достъп до USB устройството.
    Такива USB устройства не работят с рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.