Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям покупка на лаптоп и съм се спрял на два за които много се чудя, един от двата ще е, обаче още не съм решил кой. Дайте някой друг съвет, кой да избера. По-долу ще дам линк към двата лаптопа, а пък ако се сещате за някой по-добър до 1600 лв,пишете , но главно за тези се интересувам, Асуса го има оферта за 1450 лв, а Acer 1500лв. Мерси предварително! :-)

http://laptop.bg/laptops-acer-V15_V5_591-acer_aspire_v5_591g_NX_G5WEX_024

http://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-cprocesor-intelr-coretm-i7-4750hq-2-00ghz-haswelltm-15-6-full-hd-8gb-1tb-24gb-ssd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos-cheren-g551jw-cn319d/pd/DFVYDYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видно е ,че го взимаш ,за да цъкаш игрички..........Асуса е по-добрия вариант.Ацера е с кофти резолюция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да,има нещо такова, но това не е главен определящ фактор за лаптоп, тъй като не цъкам често. Взимам го за не толкова тежки програми от рода на нетбийнс и висуал студио, линукс като втора ОС и така, но след като ще взимам лаптоп да е нещо хубаво,а нещо хубаво е с поне i7, и след като дори и рядко цъкам да има що-годе добра видео карта, резолюцията не ме бърка много защото имам страхотен 24 инчов монитор на разположение като втори екран. Друго ме интересуваше,тъй като Acer-а е с новото поколение 6700HQ и поддържа DDR4 ,докато Asus-a е по-стар с 4750HQ с DDR3L , дали този с по-новия няма да е по-добра инвестиция ? Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет за избор на лаптоп - не си купувай лаптоп. Очаквайте след малко дежурните експерти.

Бтв има шанс да попаднеш на скапана бройка даже по интернет да го поръчаш и ако решиш да го вземеш от магазина после. Това се отнася за Асере. Асуса уж са по-читави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата, че ми трябва преносим компютър и доскоро имах настолен и го разпродадох, защото искам лаптоп да си взема. Ясно ми е,че настолния ще излезе по-евтин. То във всичко е така , никога не може да си сигурен какво ще ти се падне. Затова мисля,като го поръчам евентуално и като дойде още в куриерската фирма преди да платя, да му сложа едно усб с качен уиндоус и да му направя един стрес тест на всички компоненти да видя дали загрява много. Но друго се чудя аз,за процесора,виж по-горния ми пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Oscar D. Santana написа:

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

преди 3 минути, bolgarin написа:

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм фен на The Witcher 3  обаче редовно си цъкам GTA 5 на ultralike със 55-60 FPS (като се има в предвид че имам и модове на играта които свалят фпс-то), е тая боза Watch Dogs също на very high. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Георги Лазаров написа:

Перфектно значи, щом ГТА върви с 50+ фпс е много добре!

Не че неш рекламирам ама е тоя клип съм го правил аз със lowrider DLC-то, виж го ако искаш да видиш че качеството е стабилно ;) сега гледах в нета и със сигурност ще играеш witcher 3 na med-high, може и по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=PYan9MIa7r4

Обаче малко те подведох, намален е от 2k на 1649лв. а не 1500 както търсеше ти и то само ТУК . Ама повярвай, заслужава сис. Btw звукът е уникален, в комплекта ти пристига и мини субуфер и яко бас :D 

и бтл ако ще го взимаш побързай защото това е лаптоп за два бона и кой знае до кога ще е на промоция.

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Георги Лазаров написа:

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Под машинка имах предвид един лаптоп който е вече доста скапан. С 640м видеокарта, по-нататък ще го сменя заради GTA5 която така и не се пробвах да подкарам. Ей сега ще разгледам какво има на пазара и ще ти кажа какво бих избрал аз ако купувах днес лаптоп. Машинката която са ти предложили горе е най-доброто което ще намериш покрай празниците. Аз не успях да видя нищо с 960м в сайта в който търсих.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, svetoslav81 написа:

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

Май те мързи да прочетеш кво е написал пичагата... студент е и успоредно с това ще работи и му трябва лаптоп който да носи на работа и в университета, как според теб ще носи 10 килограмова настолна щайга :D Колкото до високите температури, няма такова нещо, ти сигурно си имал нещо с dual core  и затова ти е прегрявал :D  аз като играя тежки игри повече от 55-60 градуса не вдига, което е напълно нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Редактирано от Георги Лазаров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Георги Лазаров написа:

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Пиши като го вземеш, най вероятно ще дойде без ОС така че слагай win8.1, най-добрър е в гейминг (после може и 10 като излезнат повече игри с dx12). И като пристигне би трябвало на кутията да имаш залепена една белешка прочети я внимателно. Пише че трябва да го регистрираш в срок от 15 дена  в сайта на асус и ако нещо му се случи ти го оправят и ти връщат парите :) ама аз бях зает да разцъквам и не обърнах внимание на това :D 

ПП: Не ти трябва куулпад за такъв лаптоп, а ако искаш да го охлаждаш: ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от fanatika.hr.at
      Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.
      Пастата е сменена почистен е и всичко трябва да е наред. 
      Давайте съвети.

• от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
    • от Nicky Ralchev
      Здравейте, тъй като лаптопа ми е твърде стар и повечето игри вървят само на най-ниските графики бих искал да си купя нов компютър.Може ли да ми помогнете?Бюджета ми е около 3-4 хиляди лева и ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.