Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям покупка на лаптоп и съм се спрял на два за които много се чудя, един от двата ще е, обаче още не съм решил кой. Дайте някой друг съвет, кой да избера. По-долу ще дам линк към двата лаптопа, а пък ако се сещате за някой по-добър до 1600 лв,пишете , но главно за тези се интересувам, Асуса го има оферта за 1450 лв, а Acer 1500лв. Мерси предварително! :-)

http://laptop.bg/laptops-acer-V15_V5_591-acer_aspire_v5_591g_NX_G5WEX_024

http://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-cprocesor-intelr-coretm-i7-4750hq-2-00ghz-haswelltm-15-6-full-hd-8gb-1tb-24gb-ssd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos-cheren-g551jw-cn319d/pd/DFVYDYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видно е ,че го взимаш ,за да цъкаш игрички..........Асуса е по-добрия вариант.Ацера е с кофти резолюция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да,има нещо такова, но това не е главен определящ фактор за лаптоп, тъй като не цъкам често. Взимам го за не толкова тежки програми от рода на нетбийнс и висуал студио, линукс като втора ОС и така, но след като ще взимам лаптоп да е нещо хубаво,а нещо хубаво е с поне i7, и след като дори и рядко цъкам да има що-годе добра видео карта, резолюцията не ме бърка много защото имам страхотен 24 инчов монитор на разположение като втори екран. Друго ме интересуваше,тъй като Acer-а е с новото поколение 6700HQ и поддържа DDR4 ,докато Asus-a е по-стар с 4750HQ с DDR3L , дали този с по-новия няма да е по-добра инвестиция ? Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет за избор на лаптоп - не си купувай лаптоп. Очаквайте след малко дежурните експерти.

Бтв има шанс да попаднеш на скапана бройка даже по интернет да го поръчаш и ако решиш да го вземеш от магазина после. Това се отнася за Асере. Асуса уж са по-читави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата, че ми трябва преносим компютър и доскоро имах настолен и го разпродадох, защото искам лаптоп да си взема. Ясно ми е,че настолния ще излезе по-евтин. То във всичко е така , никога не може да си сигурен какво ще ти се падне. Затова мисля,като го поръчам евентуално и като дойде още в куриерската фирма преди да платя, да му сложа едно усб с качен уиндоус и да му направя един стрес тест на всички компоненти да видя дали загрява много. Но друго се чудя аз,за процесора,виж по-горния ми пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Oscar D. Santana написа:

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

преди 3 минути, bolgarin написа:

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм фен на The Witcher 3  обаче редовно си цъкам GTA 5 на ultralike със 55-60 FPS (като се има в предвид че имам и модове на играта които свалят фпс-то), е тая боза Watch Dogs също на very high. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Георги Лазаров написа:

Перфектно значи, щом ГТА върви с 50+ фпс е много добре!

Не че неш рекламирам ама е тоя клип съм го правил аз със lowrider DLC-то, виж го ако искаш да видиш че качеството е стабилно ;) сега гледах в нета и със сигурност ще играеш witcher 3 na med-high, може и по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=PYan9MIa7r4

Обаче малко те подведох, намален е от 2k на 1649лв. а не 1500 както търсеше ти и то само ТУК . Ама повярвай, заслужава сис. Btw звукът е уникален, в комплекта ти пристига и мини субуфер и яко бас :D 

и бтл ако ще го взимаш побързай защото това е лаптоп за два бона и кой знае до кога ще е на промоция.

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Георги Лазаров написа:

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Под машинка имах предвид един лаптоп който е вече доста скапан. С 640м видеокарта, по-нататък ще го сменя заради GTA5 която така и не се пробвах да подкарам. Ей сега ще разгледам какво има на пазара и ще ти кажа какво бих избрал аз ако купувах днес лаптоп. Машинката която са ти предложили горе е най-доброто което ще намериш покрай празниците. Аз не успях да видя нищо с 960м в сайта в който търсих.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, svetoslav81 написа:

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

Май те мързи да прочетеш кво е написал пичагата... студент е и успоредно с това ще работи и му трябва лаптоп който да носи на работа и в университета, как според теб ще носи 10 килограмова настолна щайга :D Колкото до високите температури, няма такова нещо, ти сигурно си имал нещо с dual core  и затова ти е прегрявал :D  аз като играя тежки игри повече от 55-60 градуса не вдига, което е напълно нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Редактирано от Георги Лазаров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Георги Лазаров написа:

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Пиши като го вземеш, най вероятно ще дойде без ОС така че слагай win8.1, най-добрър е в гейминг (после може и 10 като излезнат повече игри с dx12). И като пристигне би трябвало на кутията да имаш залепена една белешка прочети я внимателно. Пише че трябва да го регистрираш в срок от 15 дена  в сайта на асус и ако нещо му се случи ти го оправят и ти връщат парите :) ама аз бях зает да разцъквам и не обърнах внимание на това :D 

ПП: Не ти трябва куулпад за такъв лаптоп, а ако искаш да го охлаждаш: ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
    • от HeadMonster
      Здравейте, съвсем на скоро започнах едно начинание - гейминг насочен канал.
      За момента правя Let's play видеа с коментар на Български език, по-натам ще има и други неща, но ще ги оставя за изненада за сега.
      Ако имате желание влезте ТУК и погледайте малко, ако на някой му хареса може дори да се събскрайбне . Ако пък не нямам нищо против и да отнеса някоя градивна критика.

Благодаря за вниманието 
      EDIT :  Първата поредица ще бъде с Assassin's Creed Odyssey!
    • от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.