Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям покупка на лаптоп и съм се спрял на два за които много се чудя, един от двата ще е, обаче още не съм решил кой. Дайте някой друг съвет, кой да избера. По-долу ще дам линк към двата лаптопа, а пък ако се сещате за някой по-добър до 1600 лв,пишете , но главно за тези се интересувам, Асуса го има оферта за 1450 лв, а Acer 1500лв. Мерси предварително! :-)

http://laptop.bg/laptops-acer-V15_V5_591-acer_aspire_v5_591g_NX_G5WEX_024

http://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-cprocesor-intelr-coretm-i7-4750hq-2-00ghz-haswelltm-15-6-full-hd-8gb-1tb-24gb-ssd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos-cheren-g551jw-cn319d/pd/DFVYDYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видно е ,че го взимаш ,за да цъкаш игрички..........Асуса е по-добрия вариант.Ацера е с кофти резолюция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да,има нещо такова, но това не е главен определящ фактор за лаптоп, тъй като не цъкам често. Взимам го за не толкова тежки програми от рода на нетбийнс и висуал студио, линукс като втора ОС и така, но след като ще взимам лаптоп да е нещо хубаво,а нещо хубаво е с поне i7, и след като дори и рядко цъкам да има що-годе добра видео карта, резолюцията не ме бърка много защото имам страхотен 24 инчов монитор на разположение като втори екран. Друго ме интересуваше,тъй като Acer-а е с новото поколение 6700HQ и поддържа DDR4 ,докато Asus-a е по-стар с 4750HQ с DDR3L , дали този с по-новия няма да е по-добра инвестиция ? Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвет за избор на лаптоп - не си купувай лаптоп. Очаквайте след малко дежурните експерти.

Бтв има шанс да попаднеш на скапана бройка даже по интернет да го поръчаш и ако решиш да го вземеш от магазина после. Това се отнася за Асере. Асуса уж са по-читави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Там е работата, че ми трябва преносим компютър и доскоро имах настолен и го разпродадох, защото искам лаптоп да си взема. Ясно ми е,че настолния ще излезе по-евтин. То във всичко е така , никога не може да си сигурен какво ще ти се падне. Затова мисля,като го поръчам евентуално и като дойде още в куриерската фирма преди да платя, да му сложа едно усб с качен уиндоус и да му направя един стрес тест на всички компоненти да видя дали загрява много. Но друго се чудя аз,за процесора,виж по-горния ми пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Oscar D. Santana написа:

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

преди 3 минути, bolgarin написа:

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26

Не съм фен на The Witcher 3  обаче редовно си цъкам GTA 5 на ultralike със 55-60 FPS (като се има в предвид че имам и модове на играта които свалят фпс-то), е тая боза Watch Dogs също на very high. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    преди 6 минути, Георги Лазаров написа:

Перфектно значи, щом ГТА върви с 50+ фпс е много добре!

Не че неш рекламирам ама е тоя клип съм го правил аз със lowrider DLC-то, виж го ако искаш да видиш че качеството е стабилно ;) сега гледах в нета и със сигурност ще играеш witcher 3 na med-high, може и по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=PYan9MIa7r4

Обаче малко те подведох, намален е от 2k на 1649лв. а не 1500 както търсеше ти и то само ТУК . Ама повярвай, заслужава сис. Btw звукът е уникален, в комплекта ти пристига и мини субуфер и яко бас :D 

и бтл ако ще го взимаш побързай защото това е лаптоп за два бона и кой знае до кога ще е на промоция.

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Георги Лазаров написа:

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Под машинка имах предвид един лаптоп който е вече доста скапан. С 640м видеокарта, по-нататък ще го сменя заради GTA5 която така и не се пробвах да подкарам. Ей сега ще разгледам какво има на пазара и ще ти кажа какво бих избрал аз ако купувах днес лаптоп. Машинката която са ти предложили горе е най-доброто което ще намериш покрай празниците. Аз не успях да видя нищо с 960м в сайта в който търсих.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    svetoslav81    61

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    преди 5 часа, svetoslav81 написа:

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

Май те мързи да прочетеш кво е написал пичагата... студент е и успоредно с това ще работи и му трябва лаптоп който да носи на работа и в университета, как според теб ще носи 10 килограмова настолна щайга :D Колкото до високите температури, няма такова нещо, ти сигурно си имал нещо с dual core  и затова ти е прегрявал :D  аз като играя тежки игри повече от 55-60 градуса не вдига, което е напълно нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Редактирано от Георги Лазаров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    De Santa    26
    преди 4 часа, Георги Лазаров написа:

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Пиши като го вземеш, най вероятно ще дойде без ОС така че слагай win8.1, най-добрър е в гейминг (после може и 10 като излезнат повече игри с dx12). И като пристигне би трябвало на кутията да имаш залепена една белешка прочети я внимателно. Пише че трябва да го регистрираш в срок от 15 дена  в сайта на асус и ако нещо му се случи ти го оправят и ти връщат парите :) ама аз бях зает да разцъквам и не обърнах внимание на това :D 

ПП: Не ти трябва куулпад за такъв лаптоп, а ако искаш да го охлаждаш: ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мариян Станчев
        Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
        Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
        Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
        Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
        С уважение, един невежа!
        ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• от andibgpz
        Привет колеги.
        Ще се опитам да обясня ситуацията,за да дадете мнение и съвет какво да правя.
        Март месец купих чисто нов FX753VD който да използвам за чертане,аутокад,макс и т.н. и понеже нямаше ССД се глобих още 250лв за ССД.Както и да е това,сумата стана приятна към 2200лв..Първо не му работиха говорителите като хората,занесох го и ги сммениха.Преди около седмица се счупи механизма на копчето "S" в следтвие ,на което копчето падна,без да съм го човъркал или натискал .От МОСТ отказват гараниця понеже механичните проблеми не се покривали от гаранцията.
        Искат да ми сменят цялата клавиатура за скромните 180лв.......клавиатурата си работи ,от друга страна за една пластмаска да давам 180лв ми се вижда неоправдано.След като ми държаха лаптопа 1 седмица,ме пратиха в друг оторизиран сервиз на АСУС- от там същата работа.Механичните проблеми не се отстранявали и не били гаранционни.Там предложиха цена от 182лв за нова клавиатура.Просто нямам думи.Писах на АСУС Америка,чакам да ми върнат имейл.Парадокса е в тома,че аз занесох 2 лаптопа за поправка този и още един асус,на другия липсваха копчета,но там в добавка и самата клавиатура не работеше като хората,някой от буквите изобщо не функционираха и на този лаптоп му смениха клавиатурата,въпреки ,че имаше и механичен проблем.
        Никъде в нета не виждам да се продават такива клавиатури,вероятно защото лаптопите са още нови като модел.Неофициално си говорих с единия от хората от сервиза и потах -добре трябва да си прецекем клавиатурата електонно ,за да ми я смените ли?
        и той каза - ми да?!?
        Незнам,в безизходица съм,клавиатурата в този и вид е нефунционална,моля предложете ми някаква опция.

Мерси предварително!

Поздрави!

• от NikolayEB
        Здравейте!
        Имам Ксубунту 16.04. Опитах да си активирам нвидията (720М доколко разбрах) и не се получаваше като цяло. Последно следвах ето този гайд http://lenovolinux.blogspot.bg/2016/05/ 
        (само че със нвидия-340 вместо тази в гайда) и пак не се получи. После избрах от nvidia-settings prime отново нвидия и рестартирах (не беше разпозната графичната ми карта, а праим бях отделно инсталирала преди това (не беше дошъл от драйвера)) и сега системата ми не зарежда. Една безкрайна грешка се върти и това е.
        При втория опит да го пусна ми казва, че не може да си намери график картата, но не се получава и от tty да вляза в профила си.
        Предполагам имам 2 вариянта: по някакъв начин на върна конфигурацията наобратно от този гайд и/или дали си избера от праим интел график картата. Вариянт 2 би бил нова инсталация на убунту/ксубунту. Може ли да ме насочите как да постъпя? Не знам как да вляза в системата и да върна нещата наобратно в това състояние. А ако е нужна преинсталация може ли да ме насочите към някой лесен гайд, където няма много какво да се обърка?

Благодаря ви предварително!
      • от FearZone
        Търся си изгоден и добър за парите си лаптоп за игри до 1300 лева мах.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.