Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям покупка на лаптоп и съм се спрял на два за които много се чудя, един от двата ще е, обаче още не съм решил кой. Дайте някой друг съвет, кой да избера. По-долу ще дам линк към двата лаптопа, а пък ако се сещате за някой по-добър до 1600 лв,пишете , но главно за тези се интересувам, Асуса го има оферта за 1450 лв, а Acer 1500лв. Мерси предварително! :-)

http://laptop.bg/laptops-acer-V15_V5_591-acer_aspire_v5_591g_NX_G5WEX_024

http://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-cprocesor-intelr-coretm-i7-4750hq-2-00ghz-haswelltm-15-6-full-hd-8gb-1tb-24gb-ssd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos-cheren-g551jw-cn319d/pd/DFVYDYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видно е ,че го взимаш ,за да цъкаш игрички..........Асуса е по-добрия вариант.Ацера е с кофти резолюция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да,има нещо такова, но това не е главен определящ фактор за лаптоп, тъй като не цъкам често. Взимам го за не толкова тежки програми от рода на нетбийнс и висуал студио, линукс като втора ОС и така, но след като ще взимам лаптоп да е нещо хубаво,а нещо хубаво е с поне i7, и след като дори и рядко цъкам да има що-годе добра видео карта, резолюцията не ме бърка много защото имам страхотен 24 инчов монитор на разположение като втори екран. Друго ме интересуваше,тъй като Acer-а е с новото поколение 6700HQ и поддържа DDR4 ,докато Asus-a е по-стар с 4750HQ с DDR3L , дали този с по-новия няма да е по-добра инвестиция ? Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвет за избор на лаптоп - не си купувай лаптоп. Очаквайте след малко дежурните експерти.

Бтв има шанс да попаднеш на скапана бройка даже по интернет да го поръчаш и ако решиш да го вземеш от магазина после. Това се отнася за Асере. Асуса уж са по-читави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Там е работата, че ми трябва преносим компютър и доскоро имах настолен и го разпродадох, защото искам лаптоп да си взема. Ясно ми е,че настолния ще излезе по-евтин. То във всичко е така , никога не може да си сигурен какво ще ти се падне. Затова мисля,като го поръчам евентуално и като дойде още в куриерската фирма преди да платя, да му сложа едно усб с качен уиндоус и да му направя един стрес тест на всички компоненти да видя дали загрява много. Но друго се чудя аз,за процесора,виж по-горния ми пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Oscar D. Santana написа:

Мани, взимай  Asus G551JW - Republic of gamers гледам го сега за 1500лв, i7-4720, gtx960m, 8gb ram. Аз съм с Asus N551JW който е едно към едно със ROG и просто няма игра която да не я подкараш на макс ;)

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

преди 3 минути, bolgarin написа:

За тези пари трябва да си вземеш супер машинка. Аз на моята която купих преди 2 години и половина за 1 000 лв още играя

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм фен на The Witcher 3  обаче редовно си цъкам GTA 5 на ultralike със 55-60 FPS (като се има в предвид че имам и модове на играта които свалят фпс-то), е тая боза Watch Dogs също на very high. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Георги Лазаров написа:

Перфектно значи, щом ГТА върви с 50+ фпс е много добре!

Не че неш рекламирам ама е тоя клип съм го правил аз със lowrider DLC-то, виж го ако искаш да видиш че качеството е стабилно ;) сега гледах в нета и със сигурност ще играеш witcher 3 na med-high, може и по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=PYan9MIa7r4

Обаче малко те подведох, намален е от 2k на 1649лв. а не 1500 както търсеше ти и то само ТУК . Ама повярвай, заслужава сис. Btw звукът е уникален, в комплекта ти пристига и мини субуфер и яко бас :D 

и бтл ако ще го взимаш побързай защото това е лаптоп за два бона и кой знае до кога ще е на промоция.

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Георги Лазаров написа:

А пробвал ли си The Witcher 3, как ти върви ,с колко фпс на какви настройки?

Определено, но доскоро имах такава с амд 8 ядра и радеон 270х и знам как е. Но ми трябва нещо, което да го разкарвам и по университета и след НГ на работа, та и някоя друга игричка да поцъквам от време на време :D

Под машинка имах предвид един лаптоп който е вече доста скапан. С 640м видеокарта, по-нататък ще го сменя заради GTA5 която така и не се пробвах да подкарам. Ей сега ще разгледам какво има на пазара и ще ти кажа какво бих избрал аз ако купувах днес лаптоп. Машинката която са ти предложили горе е най-доброто което ще намериш покрай празниците. Аз не успях да видя нищо с 960м в сайта в който търсих.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, svetoslav81 написа:

Щом ще играеш игри НЕ ВЗЕМАЙ лаптоп.Предимството на лаптопа е неговата мобилност.По-добре си вземи настолен, защото с лаптопа ще си имаш ядове най-вече с високите температури, но ако го ползваш за нещо леко като цс някое друго филмче става.

Май те мързи да прочетеш кво е написал пичагата... студент е и успоредно с това ще работи и му трябва лаптоп който да носи на работа и в университета, как според теб ще носи 10 килограмова настолна щайга :D Колкото до високите температури, няма такова нещо, ти сигурно си имал нещо с dual core  и затова ти е прегрявал :D  аз като играя тежки игри повече от 55-60 градуса не вдига, което е напълно нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Редактирано от Георги Лазаров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Георги Лазаров написа:

Колеги,поръчах Асуса ,има надежда да дойди утре,така че ще пиша да си кажа впечатленията . Наистина доста се чудех доскоро дали да е настолен или преносим ,но преносимия ще ми върши 2 пъти повече работа ,така че, пък и не ми толкова за игрите ,не цъкам толкова,все по-малко време има напоследък ,а и с тази сесия след месец... Но мисълта ми беше ,че ако ще взимам да взимам нещо ,което си струва и така. Много благодаря за съветитр ,ще пиша като го взема,да си дам оценката ,хаха ! Весели празници ви желая на всички! :)

П.С а иначе мислех ,да взема и един кул пад да му държа по ниската темп,какво мислите?

Пиши като го вземеш, най вероятно ще дойде без ОС така че слагай win8.1, най-добрър е в гейминг (после може и 10 като излезнат повече игри с dx12). И като пристигне би трябвало на кутията да имаш залепена една белешка прочети я внимателно. Пише че трябва да го регистрираш в срок от 15 дена  в сайта на асус и ако нещо му се случи ти го оправят и ти връщат парите :) ама аз бях зает да разцъквам и не обърнах внимание на това :D 

ПП: Не ти трябва куулпад за такъв лаптоп, а ако искаш да го охлаждаш: ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Сервиз За Компютри
        Мнитори AL 1716, 1716s, 1716 F, 1716 Fs, 1715, всочко на всичко 5-6 броя, неаботещи. Някои с повредени матрици, други с платки или захранване. Частите са сходни за тези модели.
        Монитори Neovo F 415, Philips 170c също неработещи

Давам ги всичките на веднъж!
      • от Даниелл
        Здравейте,
        дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
        Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
        ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
        Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
        Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
        Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
        Относно конфигурацията:
        Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
        Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
        Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
        Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
        Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
        Предварително благодаря на всеки отзовал се.
        Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
        Поздрави, успешен и усмихнат ден !
        Дани
      • от DangerousWolf
        Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
      • от Joro Dimitrov
        Здравейте, имам следния проблем мониторът ми ACER V226HQL взе да се изключва до вчера нямаше никакъв проблем, но днес когато си включих компютъра, и когато си браузвах се излключи дава, че няма сигнал,но когато го включа(монитора) дава, че има и така през секунди понякога през минута, когато си поиска.Не знам защо се получава в рамките на няколко секунди се изключва, и когато го включа всичко е наред за около минута.Забелязах, че когато даде черен екран и натисна tab+alt картината се появява, но все пак е доста неприятно.Възможни ли е и да е от видео картата?Тя е RX 470 NA XFX BLACK EDITION.Благодаря преварително!
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.