Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !

Писах на няколко места за конфигурация но все не ми даваха правилните компоненти според мен ..

Не разбирам кой знае колко от хардуерната част на компютъра (Дънна платка , рам и захранване)

Както по-горе в заглавието съм написал бюджета ми е 1000/100/200/300 лева ако е възможно да се сместите на най-ниска цена но не е проблем и в тези диапазони !

Спрял съм се на процесор : Intel® Core™ i3-6100, 3.70GHz, Skylake, 3MB, Socket 1151 , Box http://www.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i3-6100-3-70ghz-skylake-3mb-socket-1151-box-bx80662i36100/pd/DJJKHYBBM/

На видео карта :

MSI GTX950 GAMING 2G, 2048MB, DDR 5, DVI, HDMI, PCI-E http://www.emag.bg/video-karta-msi-2048mb-ddr-5-dvi-hdmi-pci-e-gtx950-gaming-2g/pd/D44LMYBBM/

Asus AMD Radeon R9 380 Strix Gaming OC, GDDR5, 256bit, HDMI, 2 x DVI, Display port, Fan http://www.emag.bg/video-karta-asus-amd-radeon-r9-380-strix-gaming-oc-gddr5-256bit-hdmi-2-x-dvi-display-port-fan-strix-r9380-dc2oc-2gd5-gaming/pd/DDPRBYBBM/

Кутия : DeepCool TESSERACT SW, ATX Mid Tower, Без захранващ блок, Черна http://www.emag.bg/kutija-deepcool-atx-mid-tower-bez-zahranvasch-blok-cherna-tesseract-sw/pd/DX3T5MBBM/

Монитор : LED TN Philips 21.5", Wide, Full HD, HDMI, Черен, 223V5LHSB2/00 http://www.emag.bg/monitor-led-tn-philips-21-5-wide-full-hd-hdmi-cheren-223v5lhsb2-00/pd/DY4QSYBBM/

+ Хард Диск вие изберете :)

Захранване , Дънна платка , Рам както казах по горе си няма и понятие какви да избера (за кутията не съм сигурен даже , но има 5 вентилатора а компютъра ще работи по цял ден почти)

Ако имате някакви по добри предложения ги дайте не е задължително да са тези компоненти които аз съм предложил !

Игрите които ще се играят са на максимум настройки т.е ,,Maxed Out"

И те са :

Assassin's Creed III

Assassin's Creed IV

Assassin's Creed Rogue

Assassin's Creed Unity

Assassin's Creed Syndicate

Far Cry 4

The Witcher 3 : Wild Hunt

League of Legends

Tera

Grand Theft Auto V

Dishonored

Thief

Drive Club

Пак казвам ако не ви хареса нещо по конфигурацията сменяйте го , но искам да има поне 1/2 души съгласни с вас !

Игрите които най ми е мерак да играя са : The Witcher 3 :Wild Hunt + Assassin's Creed Unity + Syndicate

Благодаря предварително на всички отзовали се !

Редактирано от BrainDeadCancer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се вземе Сиисоника което е напълно достатъчно и качествено като спестява 38 лв.

http://nikem-bg.net/cart/55964p1r54936p1r52202p1r48235p1r55002p1r53868p1r55763p1rf.html

XFX е същото но с 2 лв. по-евтино.

пс. В горната граница се заменя 6100 с 6300.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.12.2015 г. at 1:05, Ultimate Computers написа:

На тази конфигурация GTA V, The Witcher 3 :Wild Hunt ще имат ли лагове ако се играят на ultra settings с колко фрейма ще вървят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.12.2015 г. at 23:31, Roujin Z написа:

Може да се вземе Сиисоника което е напълно достатъчно и качествено като спестява 38 лв.

http://nikem-bg.net/cart/55964p1r54936p1r52202p1r48235p1r55002p1r53868p1r55763p1rf.html

XFX е същото но с 2 лв. по-евтино.

пс. В горната граница се заменя 6100 с 6300.

Не е ли по добре да се вземе i5 ? Със i3 няма ли да има лагове на withera и gta 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от DangerousWolf
      Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.