Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Deco^^    2475

Папката ми с филми е около двеста гигабайта.Ако ги компресирам с WinRAR с колко ще се намали обема на папката и ако може урок с компресирането на WinRAR или с някойя друга програма, защото искам да си прехвърля филмите от стария лаптоп на новия, а не да ги тегля един по един.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43981
    Току що, Deco^^ написа:

Папката ми с филми е около двеста гигабайта.Ако ги компресирам с WinRAR с колко ще се намали обема на папката и ако може урок с компресирането на WinRAR или с някойя друга програма, защото искам да си прехвърля филмите от стария лаптоп на новия, а не да ги тегля един по един.... 

Почти никава компресия няма да има. Филмите обикновено вече са компресирани. И пренасяне им ще е по-лесно и сигурно ако ги обработвате един по един а не в голям архив

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

С малко ще се компресира.

По-добре намерете познат с достатъчно голяма флашка или външен хард,за да улесните прехвърлянето.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Deco^^    2475

Благодаря ви за съветите.Отказвам се да ги компресирам :) Най-вероятно ще ги прехвърлям с флашка. Темата може да се заключва.Благодаря ви отново за помощта :03:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

А защо не ги закачите двата компютъра в мрежа или с LAN  кабел един към друг и да ги прехвърлите директно? Сигурно и двата са с гигабитови мрежови карти.

http://largoto.blog.bg/technology/2010/01/03/svyrzvane-na-dva-kompiutyra-v-lan-mreja.465619

На компютъра източник споделяш папката с филмите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Deco^^    2475
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

А защо не ги закачите двата компютъра в мрежа или с LAN  кабел един към друг и да ги прехвърлите директно? Сигурно и двата са с гигабитови мрежови карти.

За това не ми дойде на акъла :emoji_smiley-01: Мога да отида при учителя ми по информатика.Той ще ми помогне да свържем двата лаптопа... Пфф мерси :emoji_smiley-02:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ined    3560

Предполагам заради "скоростта" - с 7~8 мегабайта/с 200ГБ ще се прехвърлят 8 часа,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Deco^^    2475
    Току що, ined написа:

Предполагам заради "скоростта" - с 7~8 мегабайта/с 200ГБ ще се прехвърлят 8 часа,

Времето не е проблем щом няма да е играчка да си играя да ги тегля един по един или с флашка... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982
    Току що, ined написа:

Що, с флашка да не би да е по-малко. даже х2. Даже и с преносим диск пак ще е по-бавно по USB.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Deco^^ написа:

Времето не е проблем щом няма да е играчка да си играя да ги тегля един по един или с флашка... 

Щом искате да си ги държите тези филми задължително ще трябва да намерите начин да си купите външен хард диск. Прехвърляте ги на него и проблема ви е решен. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ined    3560
    Цитат

Що, с флашка да не би да е по-малко. даже х2. Даже и с преносим диск пак ще е по-бавно по USB.

Съгласен съм че много от флашките са доста бавни, а и ако е малка ще трябва да ги прехвърля по един или два филмите, но с предносим диск дори и на USB2 скоростта на четене и запис е 30 мегабайта/с (или като се вземе в предвид че като се запише после трябва да се прочете на другия лаптоп - 15 мегабайта/с )  при USB3 скоростите са по-големи ама самите дискове на лаптопите обикновенно са бавни и повече от 60 мегабайта/с трудно ще изкарат (30 като го разделим на 2) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.