Премини към съдържанието
Optium

Как се използува Quick Time 7 съвместно с Adobe Photoshop LightRoom ?

Препоръчан отговор

Optium    106

Наскоро си инсталирах програмата LightRoom и когато реших да я изпробвам и влязох

в Библиотеката се натъкнах на видеофайлове, които програмата ме предупреди че за да мога

в бъдеще да работя с тях , ще трябва да си инсталирам допълнително Quick Time 7:

567a8ae601487_Lightroom.jpg.592e6900fd36

След като я свалих ми направи впечатление че 2/3 от функциите и са платени , а от

свободния и вариант са останали само . . . няколко бутона !?

На контролния ми панел след качването и ми се залепиха също още 2 програми допълнително:

567a8c4e42808_.thumb.png.35cf2b10ea32cc6

Дори и сега след като я качих на компютъра си, програмата Adobe Photoshop LightRoom се държи така , както

се държеше преди да инсталирам Quick Time Player на компютъра си и отново не може да отваря предишните видеофайлове !

Какво да направя в случая . . . !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43956
    преди 3 минути, Optium написа:

Наскоро си инсталирах програмата LightRoom и когато реших да я изпробвам и влязох

в Библиотеката се натъкнах на видеофайлове, които програмата ме предупреди че за да мога

в бъдеще да работя с тях , ще трябва да си инсталирам допълнително Quick Time 7:

След като я свалих ми направи впечатление че 2/3 от функциите и са платени , а от

свободния и вариант са останали само . . . няколко бутона !?

На контролния ми панел след качването и ми се залепиха също още 2 програми допълнително:

567a8c4e42808_.thumb.png.35cf2b10ea32cc6

Дори и сега след като я качих на компютъра си, програмата Adobe Photoshop LightRoom се държи така , както

се държеше преди да инсталирам Quick Time Player на компютъра си и отново не може да отваря предишните видеофайлове !

Какво да направя в случая . . . !?

Пробвахте ли да рстартирате lightroom? Коя версия на  quicktime инсталирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Optium    106
    преди 1 час, capnemo написа:

Пробвахте ли да рстартирате lightroom? Коя версия на  quicktime инсталирате?

Рестартирах но не веднага , а след около 20 минути тъй като трябваше да изляза от помещението !

Версията я има на второто публикувано от мен изображение - 70,2 МВ - 7.76.80.95

Тази версия за сваляне ми излезе автоматично, щом ми изскочи прозореца /виж фиг. №1/

и натиснах бутона " DOWNLOAD " !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43956
    преди 5 минути, Optium написа:

Рестартирах но не веднага , а след около 20 минути тъй като трябваше да изляза от помещението !

Версията я има на второто публикувано от мен изображение - 70,2 МВ - 7.76.80.95

Тази версия за сваляне ми излезе автоматично, щом ми изскочи прозореца /виж фиг. №1/

и натиснах бутона " DOWNLOAD " !?

Опитайте инсталация на quicktime при спрян lightroom

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Optium    106
    преди 27 минути, capnemo написа:

Опитайте инсталация на quicktime при спрян lightroom

Това означава ли че трябва да изтрия тази версия и да я презапиша отново . . !?

Exa Flop ме научи в такива ситуации да използувам Geek Unistaller 1.3.5.55

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43956
    Току що, Optium написа:

Това означава ли че трябва да изтрия тази версия и да я презапиша отново . . !?

Exa Flop ме научи в такива ситуации да използувам Geek Unistaller 1.3.5.55

Преинсталирайте софтуера. Мисля че няма нужда даже да го деинсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Optium    106
    преди 14 минути, capnemo написа:

Преинсталирайте софтуера. Мисля че няма нужда даже да го деинсталирате

Направих преинсталацията !

Сега как и къде да я пробвам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43956
    преди 1 минута, Optium написа:

Нямам си идея. Но можете да снимате наколко филма с камерата си и да видите каква е кодировката и дали lightroom ще може да ги види при опит за импорт и да покаже превю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    flare    10426

преди 5 минути, Optium написа:

Не можах да разбера, пробвали ли сте да импортнете и пуснете видео без QuickTime като игнорирате съобщенията? При мен например си работи с канонските клипове, макар, че също ми се оплакваше за QuickTime, което не съм инсталирал, нито имам намерение. В самите инструкции на Lightroom пише, че ако игнорирате съобщението и си импортнете клипа значи не ви трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Optium    106
    преди 25 минути, flare написа:

Не можах да разбера, пробвали ли сте да импортнете и пуснете видео без QuickTime като игнорирате съобщенията? При мен например си работи с канонските клипове, макар, че също ми се оплакваше за QuickTime, което не съм инсталирал, нито имам намерение. В самите инструкции на Lightroom пише, че ако игнорирате съобщението и си импортнете клипа значи не ви трябва.

Съмнявам се че Adobe Photoshop Lightroom 5.5 си търси професионалната версия на Quick Time 7 за да проработи:

Lightroom_2.thumb.jpg.72951f2304a74119a1

Не знам да ли да рискувам на този адрес:

Чтобы получить Keymaker пишите нам письмо на rugadjet@gmail.com и в течении часа мы отправим это вам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43956
    преди 1 минута, Optium написа:

Съмнявам се че Adobe Photoshop Lightroom 5.5 си търси професионалната версия на Quick Time 7 за да проработи:

Не знам да ли да рискувам на този адрес:

Чтобы получить Keymaker пишите нам письмо на  и в течении часа мы отправим это вам.

Не. И ако толкова ви трябва си го купете! И прочетете отново точка 2.10!!!

И аз лично не вижда за какво ще ви е нужен в редактор за обработка на фотографии плъгин за видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    flare    10426

Аз съм ползвал оригинални Lightroom 5+ и 6+. И двете искат QuickTime за да могат да импортват и показват определени видео формати, както е описано тук:

https://helpx.adobe.com/archive/lightroom/lightroom-5-troubleshooting.pdf

Единственият въпрос на който трябва да си отговорите е: "Може ли Lightroom самостоятелно да отваря необходимите ми файлове?" Ако пробвате и установите, че може, не ви трябва QuickTime. Иначе или си го инсталирате или ползвате друга програма за редактиране на видеоклиповете си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Optium    106
    преди 13 минути, flare написа:

Аз съм ползвал оригинални Lightroom 5+ и 6+. И двете искат QuickTime за да могат да импортват и показват определени видео формати, както е описано тук:

https://helpx.adobe.com/archive/lightroom/lightroom-5-troubleshooting.pdf

Единственият въпрос на който трябва да си отговорите е: "Може ли Lightroom самостоятелно да отваря необходимите ми файлове?" Ако пробвате и установите, че може, не ви трябва QuickTime. Иначе или си го инсталирате или ползвате друга програма за редактиране на видеоклиповете си.

Никой обаче от вас не ми обясни че за да работят двете програми съвместно,

да ли трябва да бъдат в една инсталационна директория !

Защото LightRoom 5.5 ми се намира в Program Files, а Quick Time Player е в Program Files (x86)

Не знам след като са отделени, как ще могат да работят съвместно !

И да ли програми като Format Factory, Avidemux и Virtual Dub ще могат да свършат 

по-добра работа за обработка на видеофайлове . . !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43956
    преди 10 минути, Optium написа:

Никой обаче от вас не ми обясни че за да работят двете програми съвместно,

да ли трябва да бъдат в една инсталационна директория !

Защото LightRoom 5.5 ми се намира в Program Files, а Quick Time Player е в Program Files (x86)

Не знам след като са отделени, как ще могат да работят съвместно !

И да ли програми като Format Factory, Avidemux и Virtual Dub ще могат да свършат 

по-добра работа за обработка на видеофайлове . . !?

НЕ!!! Всеки софтуер се инсталира в съответната си папка. И се грижи по съответни начини да покаже на операционната система че е инсталиран и поддържа определени функционалности. От друга страна софтуерите, които ползват конкретни функционалности проверват операционната система и се грижат да се свържат със софтуера, който ги "предлага"

И ВИЕ НЕ ЧЕТЕТЕ!!!

преди 36 минути, capnemo написа:

Не. И ако толкова ви трябва си го купете! И прочетете отново точка 2.10!!!

И аз лично не вижда за какво ще ви е нужен в редактор за обработка на фотографии плъгин за видео

И не знам дали на вас могат да ви свършат работа. Но на човек, който може да работи с изброените програми и има нужда да работи с видеопотоци, кодирани със съответния плъгин ще му свършат работа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.