Премини към съдържанието
ignorant

Как мога да boot-на win8.1 без boot loader?

Препоръчан отговор

ignorant    22

Пробвах s С easy BCD да сменя boot флага на главния дял  и програмата потвърди,че смяната е напълно успешна. После обаче като провeрих от други програми не се виждаше никой дял да е boot. Форматирах дяла който беше с флаг boot  и сега grub-а не ми зарежда уина от логичния дял. как мога да върна този windows 8.1 да зарежда от някъде? С easy BCD  ? или само инсталационен диск на уин 7/8/8,1 може да поправи липсата на boot loader?. щото easy BCD не успя. а сега нямам на машината уин в който да мога да вляза. или да го инсталирам на флашка от диск? други варианти имам ли? :( Просто искам да поправя win-а да зарежда и да си го ползвам :(

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26933

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 7 минути, ExaFlop написа:

единственото което успях да разбера, е че пиша в терминала тия команди,ама за мен са различни предполагам спроед дяловете..  По-просто стъпка по стъпка не може ли да ми го обясниш без да даваш линкове? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26933

Занеси си компютъра в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    Току що, ExaFlop написа:

Занеси си компютъра в сервиз.

ох добре ще инсталирам xp и от него easy BCD и после ще изтрия сичко в дяла аккто бях започнал днес на обяд . без формати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26933

Стартирай Windows 8  от DVD/USB  и направи поправка на съществуващата Windows инсталация и после добави Linux към Windows 8 bootloader.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 8 минути, ExaFlop написа:

Стартирай Windows 8  от DVD/USB  и направи поправка на съществуващата Windows инсталация

не. инсталационния диск се забранява от инсталиращия софтуер на майкрософт.защото процесора на машината ми няма XD, с 300зора съм го инсталирал тоя win 8.1 с  хиляда пача, модификации сменяне на права на файлове и т.н. за тфа исках да си го запазя. и ако на обяд не бях форматирал нищо и не бях занимавал с Еаsy BCD а си бях дочистил папките здравия бутващ дял сега щях да съм забравил за проблема. не съм спал от 3 дни.писна ми 2 седмици да се заниамвам с конфигурирането на тоя уиндоус със линукс. на 2-3 дни поведнъж спя.

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26933

Ама ти се сети кога да кажеш, че е модифициран Windows...Не съм ясновидец да знам какво има в системата. Пусни инсталатора и той ще открие проблема с bootloader.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    Току що, ExaFlop написа:

Ама ти се сети кога да кажеш, че е модифициран Windows...Не съм ясновидец да знам какво има в системата.

инсталацията на xp привърши но easy BCD не стартира дава няква грепшка качвам sp3 и се надявам да потегли инсталацията,. миналия път от 7.цата  го настройвах , та ако не стане от xp,тряа инсталирам отгоре 7. което е още явреме.а не съм спал от повече от 50 часа :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 35 минути, ExaFlop написа:

Ама ти се сети кога да кажеш, че е модифициран Windows...Не съм ясновидец да знам какво има в системата. Пусни инсталатора и той ще открие проблема с bootloader.

Там е работата инсталатора като се пусне веднага засича процесора ми без подръжка на XD и се деактивира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.