Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трудно ли е добавянето на SSD на лаптоп? Отварял съм веднъж една тошиба, но положението беше отчайващо и я закърпих ,че да мога да ползвам лаптопа. Сегашният лаптоп и той умира и ми се иска да му удължа малко живота с едно SSD. Клавиатурата му вече много рядко се отзовава на всички копчета, рестартира се при най-малко размърдване. Съмнява ме харда защото не може да си завърши дефрагментирането даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де,  след като лаптопа умира как може да вземете решение да му добавяте SSD диск?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами клавиатурата умря взех си външна, в сервиза му смениха едната калпава плочка рам, и сега с едно SSD мисля че ще закърпя положението докато си взема лаптопа за който мечтая от бая време. Ако не е работоспособен с SSD винаги мога да го подаря или хвърля на боклука и да си взема частите които работят. SSDто винаги мога да го прехвърля на домашен комп или друг лаптоп. Затова се интересувам. Има откъде да си купя тук SSD, но не ми се дават пари за монтаж и затова питам. Може би някой е извършвал тази интервенция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да чуем марка и модел на лаптопа тогава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29758

Я преди да даваш пари за каквото и да е - направи си едни "жив" диск или флашка с някакъв линукс, откачи харда и буутни от линукса. Ако работи по-добре - значи е от харда, ако не се подобри - явно има нещо друго.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Асере (Acer) aspire v3 571g . Може ли и някакъв линк с кратки и точни инструкции за инсталиране на линукс на флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    XECUTIONER    3248
    преди 29 минути, bolgarin написа:

Асере (Acer) aspire v3 571g . Може ли и някакъв линк с кратки и точни инструкции за инсталиране на линукс на флашка

Заповядай...http://www.linuxliveusb.com/en/help/guide

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от Rhodium
        Здравейте,
        бих искал да купя нов лаптоп до към 800 лв, като изискванията ми са:
        - да е с достатъчно мощен процесор, за да гледам HD филми и стрийминг, както и да вървят малко по-натоварващи програми
        - да е с 15 инчов екран
        - да е с достатъчен RAM, за да може повече приложения да работят едновременно
        - да е издържлив, защото трябва в следващите 3 - 4 години да работи - това изискване е особено важно.
        Спрял съм се на тези два: Dell Inspiron 3567 (предлага се с 4 гб повече RAM, с което стават 8 гб) и Acer Aspire ES1-731G-P5YY, като повече клоня към първия. 
        Ще се радвам, ако ми дадете своето мнение за тях, тъй като самият аз имам ограничено разбиране по темата.
      • от Hadjimehmed Shener
        Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително!
      • от KilledByKiro
        Здравейте, двоумя се между следните два лаптопа, кой, според вас, е по-добрия избор?
        Dell Inspiron 5545 
        със следните характеристики:
        Processor
        AMD A10‑7300 quad-core (1.9 GHz с Turbo Core до 3.2 GHz, 4 MB L2 cache)

RAM
        8 GB 1600 MHz DDR3L

Диск
        2.5‑inch SSD SanDisk 480 GB

Екран
        15.6‑inch HD (1366 x 768) tn panel

Видео Карта
        AMD Radeon R7 M265 с 2 GB DDR3 памет

Звук
        Dual 2.5 watt speakers
        Realtek ALC3234CG codec
        Digital array‑microphones

Мрежа
        Bluetooth 4.0
        10/100 Mbps Ethernet
        Wi‑Fi 802.11 b/g/n

Батерия
        3‑cell smart Li-ion 43.50 WHr

Поротове
        1 x headset
        1 x USB 2.0
        2 x USB 3.0
        1 x HDMI
        1 x RJ45

или Lenovo IdeaPad z50-75
        със следните:
        Процесор: AMD A10-7300 (4-ядрен, 1.90 - 3.20 GHz, 4MB кеш)

Памет: 4GB - DDR3, 

Видео карта: AMD Radeon R5 M255 (2GB DDR3)

Памет: 500B SSHD (8GB SSD + 1TB HDD (5400 оборотa/минута))

Екран: 15.6-инчов - 1920x1080 (Full HD), гланцов

Батерия: 4 cell, 41 Whr Li-Ion

DVDRW, Bluetooth, Wifi, Webcam

Ще използвам предимно за тези цели:
        Игране на игри от сорта на far cry,battlefield,wow, etc.
        И използването на програми от сорта на Photoshop и по-товарещи приложения от този тип.

Ако някой друг може да ми направи предложение за по-добра инвестция съм отворен за предложения,

Бюджета ми се състои от около 550-600лв.

Благодаря предварително.

• от professed
        Здравейте,
        Каква е разликата между вградена и интегрирана видео карта, при положение, че вградената е доста добра. GTX 950 - 4gb gddr5 128 bit. Тука става въпрос за лаптоп. Има ли значение дали е вградена или интегрирана при тази видео карта?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.