Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трудно ли е добавянето на SSD на лаптоп? Отварял съм веднъж една тошиба, но положението беше отчайващо и я закърпих ,че да мога да ползвам лаптопа. Сегашният лаптоп и той умира и ми се иска да му удължа малко живота с едно SSD. Клавиатурата му вече много рядко се отзовава на всички копчета, рестартира се при най-малко размърдване. Съмнява ме харда защото не може да си завърши дефрагментирането даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,  след като лаптопа умира как може да вземете решение да му добавяте SSD диск?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами клавиатурата умря взех си външна, в сервиза му смениха едната калпава плочка рам, и сега с едно SSD мисля че ще закърпя положението докато си взема лаптопа за който мечтая от бая време. Ако не е работоспособен с SSD винаги мога да го подаря или хвърля на боклука и да си взема частите които работят. SSDто винаги мога да го прехвърля на домашен комп или друг лаптоп. Затова се интересувам. Има откъде да си купя тук SSD, но не ми се дават пари за монтаж и затова питам. Може би някой е извършвал тази интервенция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да чуем марка и модел на лаптопа тогава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я преди да даваш пари за каквото и да е - направи си едни "жив" диск или флашка с някакъв линукс, откачи харда и буутни от линукса. Ако работи по-добре - значи е от харда, ако не се подобри - явно има нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асере (Acer) aspire v3 571g . Може ли и някакъв линк с кратки и точни инструкции за инсталиране на линукс на флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, bolgarin написа:

Асере (Acer) aspire v3 571g . Може ли и някакъв линк с кратки и точни инструкции за инсталиране на линукс на флашка

Заповядай...http://www.linuxliveusb.com/en/help/guide

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от SilentSword
      Здравейте! Специално се регистрирах за да получа вашето мнение относно моят проблем свързан с лаптопа ми. Купих лаптоп Асус преди четири месеца, наложи се да ми го преинсталират още на първия месец, защото взе да забива. След преинсталацията всичко беше наред, вече не забиваше, но ми изникна друг проблем. Когато пусна някое клипче  след няколко минути звука сякаш се проваля, не знам как по друг начин да го опиша. Пускам клипа някъде към средата се чува "тррр" за няколко секунди и после се оправя. Помислих си, че е от самия уиндоус и го дадох на друг човек да ми го преинсталира, но това нещо си продължава, вече не толкова често, но си продължава. Днес го носих на сервиз уж ми го били тествали нямало проблем за тях, но проблема все си стои.
    • от g-p xayc
      Здравейте.Имам лаптоп Lenovo Flex 15 и отскоро имам следния проблем.
      Залях с вода платката, която служи за пускането на лаптопа, две усб-та и копчето за Биос.Попринцип тази платка се свързва с лентов кабел към дънната платка.
      Когато я бях залял лаптопа не тръгваше.След това махнах платката и когато допитах лентовия кабел до крачетата на платката лаптопа тръгваше.Проблема, е че когато лаптопа работи около 40-50 мин просто изгасва, без предупреждение, без да прегрява, просто гасне, пускам го пак по този начин включва се и пак изгасва след 40-50 мин работа.Въпроса ми е проблема породен ли е от проблемната платка или някъде другаде да го търся.Пробвах с Убунти на флашка и пак същата работа.Благодаря ви, хубав ден.
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.