Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Reddax    0

Здравейте колеги, нуждая се от помощ за стабилна гейминг конфигурация, ще се играе предимно CS:GO, но и други high-end заглавия, доста вероятно е да се стриймва. Бюджета ми е около 1200 лв. и вече разполагам с видеокарта (GTX 960), както и монитор и всякаква друга периферия, трябва ми всичко останало.

Благодаря предварително :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Roujin Z    5860

Количка

Признавам си че прекалих с бюджета. Повечето хора биха взели HDD + малко SSD демек 100 лв. по-малко.

Така че може да направиш и ти така ако парите ти идват много.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Reddax    0

Бюджета е добре, но наистина бих предпочел по стандартния вариант с малко SSD. Всъщност, дори няма проблем да доплатя малко отгоре ако има вариант с по-добър процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5860

I3-6300 ще ти извади същите (а I3-6320 малко повече) кадри като базовия I5-6400 които обаче е 86 лв. по-скъп. Незначителни разлики.

Така че тия 86 лв. по-добре да се вкарат в добър охладител както и да се вземе добро дъно и да се клокне както и паметта на 2666MHz.

Разбирай че така ще имаш повече кадри в CS:GO от колкото с базов I5 със заводско охлаждане и скапано дъно. SSD-то гледай да е достатъчно за играта не само за ОС.

Разбира се още по-добре е да се вземе отключен I5 на мястото на I3 но той е 192 лв. по-скъп отделно и с двата ще вадиш достатъчно кадри и по-скоро видеокартата се гледа.

Количка

Ако се лишиш от SSD се събираш идеално в бюджета. Щом смяташ че ти е необходим толкова добър вариант няма да споря.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    #NesSa!    174
    Монката    1022

8G DDR4 2133 ADATA
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9
    Zalman Case ATX Z1 USB3.0
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
    MSI H110M PRO VD LGA1151
    ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG

Обща стойност - 1 232.97 лв. с ДДС

Количка

Аз ти предлагам на сигурно с една i7-ца да заложиш, тези i3-ки не се знае колко години ще са актуални още и дали няма да почнат да пускат разни игри, които си искат 4 ядра, но се говори, че ще започнат да ги правят да товарят видеокарта? Не знам, но ако искаш да записваш и стриймваш хубав процесор и SSD определено ще са ти от полза, тоест реални 4 и 8 виртуални ядра, например моят i5 4440 е напълно достатъчен за всичко, което правя, а не мисля, че един i3 4160, каквито бяха през времето, когато купувах конфигурация щеше да ми е толкова от полза, много е важно да имаш хубава кутия и дъно ако ще закачаш солидно количество дискови устройства ( в момента съм закачил 4 със записвачката и нямам 5-ти сата кабел за 64 SSD-то... ) Кутията има място за 7, а е от висок клас, представи си какво ще е с кутията от 62 лева ? Преди нея ползвах една за 20 лв временно и беше кошмар за ушите ми ( за моя радост още нямах видеокарта) та с евтината тънка ламарина беше едно дрънчене, редовно беше доста прашна кутията, защото беше лепната за земята, тази е едни 2-3 сантиметра, заради гумените крачета. Още нещо изключително важно, поне за мен- тишината, като охлаждането на картата се включи мога да сравня шума със сешоар. 960 е тиха карта, но ако нямаш охлаждане и добър въздушен поток ще се охлажда самичка и ще е една идея по-шумна.В случая имаш два 120ММ, което е перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.