Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

viktor9205    24

Здравейте, харесах си монитор в "olx.bg" ще го изпратят по еконт с опция тест, но не съм много на ясно там ли ще го включат някъде или ще трябва до у нас да ходя с човек от еконт за тест-а

П.П Съжалявам за предишната ми тема изобщо не съм се усетил, че заглавието не е на кирилица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RudeBoy    9559

Никой в офис на Еконт няма да ти тества монитора на техен компютър.

Евентуално можеш да поискаш доставка до дома, плаща се 2-3 лева повече, и да помолиш куриера да изчака, докато го тестваш. Само че има една вероятност той да ти откаже да го вкараш у вас, без да си го приел, за това вече не съм сигурен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    oic    1567
    преди 10 минути, viktor9205 написа:

Не им знам политиката за това и питам

Трябва да си донесете в офиса на куриера, от вас компютъра/лаптопа за да може да го включите и тествате на място.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 6 минути, RudeBoy написа:

Евентуално можеш да поискаш доставка до дома, плаща се 2-3 лева повече, и да помолиш куриера да изчака, докато го тестваш. Само че има една вероятност той да ти откаже да го вкараш у вас, без да си го приел, за това вече не съм сигурен.

Пуска, но само ако и той присъства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Единия вариант е да си носиш източник, на който да тестваш монитора, заедно с разклонител и съвместим кабел зависи от интерфейса... Другият вариант е доставката да се извърши у дома и куриера не би трябвало да откаже да го разопаковаш и тестваш на място, в дома си. Обикновено максималното време при повече куриери, включително и Еконт, е около 15 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9559

Я кажете, като сте толкова наясно - на куриерите разрешено ли е да влизат в домовете на клиентите си?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Зависи какъв е монитора... Клиентите може и да могат сами да си внесат пратката... Все пак не е пояснено. Лично на мен ми се е случвало, куриер да асистира при внасянето на обемни и тежки пратки, стига да бъде помолен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, viktor9205 написа:

Здравейте, харесах си монитор в "olx.bg" ще го изпратят по еконт с опция тест, но не съм много на ясно там ли ще го включат някъде или ще трябва до у нас да ходя с човек от еконт за тест-а

П.П Съжалявам за предишната ми тема изобщо не съм се усетил, че заглавието не е на кирилица

За най-добре ако продавачът живее наблизо, си уреди среща и го тествайте някъде, било у вас или у тях. Относно това дали в Econt ще ти дадат да го включиш някъде и да го тестваш, не знам. Казвам ти как става най-сигурно и най-добре. Ако си намериш превоз или имаш такъв го използвай, може да ти излезе малко по-скъпо, но все пак ще можеш да си наясно за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683

Почти всеки ден изпращам или получавам нещо.

Куриера има определено време да достави пратките не го интересува дали е обемно и дали можете да си го внесете в дома, неговата работа е да го достави до входната Ви врата, не до апартамента а до входа.

преди 2 часа, viktor9205 написа:

но не съм много на ясно там ли ще го включат някъде

Въпрос на добра воля е да ви дадат достъп до контакт, а как ще тествате в рамките на 15 минути Вие трябва да решите.

Да не мислите че в куриерски офис държат техника на склад за да могат клиентите им да тестват продуктите които поръчват.

Тяхната работа е да ви доставят пратката, те не са търговци и не отговарят за тестове, не е тяхна работа да знаят как и дали работят хилядите неща които доставят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    I love anime    153
    преди 1 час, RudeBoy написа:

Я кажете, като сте толкова наясно - на куриерите разрешено ли е да влизат в домовете на клиентите си?...

Че защо да не е,лично аз съм си купвал видео карта,телевизор и монитор точно с опция тест и преглед,куриера си влезна с мен до вкъщи,в стаята където ще са нещата,тесвах ги пред него,и ме попита ще приемам ли пратката или ще я връщам,така че не виждам защо да не им е разрешено ? за офисите им вече не знам,никога не поръчвам до офис пратка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29658
    преди 6 часа, viktor9205 написа:

Колеги- хайде като коментирате, да четете точно, не да си правите съчинения. Да - куриерите да само доставчици, да - те не осигурямат нищо. Но ... щом в товарителницата пише "с тест" - значи с/след тест. Как ще го тества клиента (ще му бае ли, лаптоп ли ще пуска или нещо друго) е отделен въпрос - важното е, че има право първо да направи тест, а посли да реши - приема ли доставката или не.

Затова е най-добре когато си поръчвате - поръчвайте "до адрес"

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 6 часа, jhoro написа:

Колеги- хайде като коментирате, да четете точно, не да си правите съчинения. Да - куриерите да само доставчици, да - те не осигурямат нищо. Но ... щом в товарителницата пише "с тест" - значи с/след тест. Как ще го тества клиента (ще му бае ли, лаптоп ли ще пуска или нещо друго) е отделен въпрос - важното е, че има право първо да направи тест, а посли да реши - приема ли доставката или не.

Затова е най-добре когато си поръчвате - поръчвайте "до адрес"

Поръчвам до адрес за по-скъпи неща. Но пък примерно за кейс от 5 лева, няма как да го поръчам до адрес, като доставката струва 5.50.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.