Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

sten90    199

Пералнята е Аристон AVF109. Имаме я от около 2008 г. Наскоро забелязахме теч на вода. Оказа се, че е от ваничката за прах. По време на наливане на вода започва да пропуска от една от "закопчалките". Напластих лепило и парченца гума и уж течът спря, но след няколко пускания отново протече - този път от друга "закопчалка". Този път тече по-скоро от вътрешната страна и номера с лепилото няма да стане. Мисля да залепя една топка силикон на това място и ако това не помогне - ще търся друга ваничка.

Някой да има други идеи?

Предполагам, че с времето дюзите са се запушили и налягането при наливане се е повишило или пък самата пластмаса се е изкривила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

освен дефект на пластмасата и уплътненията са се скапали вече, по добре виж какво може да смениш от към уплътнение защото с кръпки на старо нещо не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sten90    199

Не знам дали точно там изобщо има уплътнение. Ако тръгна да свалям и разглобявам ваничката, може да счупя нещо и трябва да имам подръка резервна.

Някой да знае къде в Пловдив(евентуално Пазарджик) се продават части за перални и по-точно за тази марка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sten90    199

Здравейте отново. Както съм писал по-горе - залепих по-дебела ивица силикон по горният край на ваничката за вода и това закрепи положението...до днес. Вечерта като се прибрах, баща ми ме "зарадва", че пералнята пак започнала да тече по малко. Явно пак ще мъча да го залепя. Някакви идеи как да почистя по-добре - предвид, че са доста начупени/извити повърхности - може би да го напръскам с обезмаслител? Или да използвам нещо по-подходящо за целта от санитарен силикон - може би да мажа дебел слой хлорно лепило за пластмаса?

2016-09-28 22.08.47.jpg

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да познавате уреда , неговите компоненти и начин на действие! Така с лепене и кърпене и без конкретни познания нищо няма да се получи! Консултирайте се поне със сервезин специалист!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Занеси я в сервиз. Може да имат съответната част и да я сменят. С тези побългаряваня ще влошите нещата повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.