Премини към съдържанието
sten90

Някой забелязал ли е доколко различни видеоплейъри натоварват харддиска?

Препоръчан отговор

Основно ползвам PotPlayer и наскоро поради няколко забивания открих, че тази програма товари харддиска с около 1500-1800 кВ/s. Файловете са МР4 1280х720 - приблизително по 30 MB/min и простата сметка показва, че натоварването на харддиска би трябвало да е около 500-600 кВ/s. Пробвах за сравнение с SMplayer и там резултатът беше около 500 kB/s или малко под това. За съжаление имах проблем с настройките на програмата - по някаква причина видеото излизаше увеличено(150%), но не и прозореца и така не се виждаше всичко и затова я махнах.

Интересно ми е тази разлика от проблем с програмата/кодека ли идва, или от някакви специални екстри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То отново си зависи от файловете, които пускате, допълнителни екстри и настройки, добавени субтитри, ако има такива и много други. Въпросът е много относителен и няма как да получи точен отговор... Аз лично използвам VLC и няма кой знае какво товарене, което да е повече от очакваното, за определения видео файл... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, sten90 написа:

ползвам PotPlayer

Аз също го ползвам и мога да кажа,че с излизането на новите версии го развалиха. Може би 4-5 версии назад беше по добре!

Сега с последната версия като го оставя на пауза за около час и после го пусна,зацепва,трябват му около 1-2 минути да се оправи и тогава тръгва. С по-старата версия не съм имал тоя проблем и три часа да го оставя се пуска нормално без да зацепва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако диска ти се товари и забива от мизерни скорости като 1.5 мб/с  значи е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, ined написа:

Ако диска ти се товари и забива от мизерни скорости като 1.5 мб/с  значи е за смяна.

Не бих казал, че диска забива от това(случи се 3-4 пъти тези дни, но може да е било от видеофайла или от плейъра)... Просто харддисковете са най-ценното(най-малкото чисто финансово :) ) в моята конфигурация.

преди 49 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

То отново си зависи от файловете, които пускате, допълнителни екстри и настройки, добавени субтитри, ако има такива и много други. Въпросът е много относителен и няма как да получи точен отговор... Аз лично използвам VLC и няма кой знае какво товарене, което да е повече от очакваното, за определения видео файл... 

Става въпрос за файлове от един тип, пускани с две различни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.