Премини към съдържанието
Black Power

Питане за конкретна българска термопаста

Препоръчан отговор

Black Power    3696

Здравейте! Видях, че има писано по въпроса, но не открих отговор на своето питане!

Та подариха ми термопаста  на  NN electronic ТSP. Нищо конкретно не намирам за нея! Може би не е най хубавата, но .....?

Става ли? Безопасна ли е за използване за процесорен охладител!

Ще се радвам на бързи отговори! 

Весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Agentpat™    3554

Цък.

Весели празници и на теб!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Black Power    3696
    преди 3 минути, Agentpat™ написа:

Цък.

Да, това го има и на описанието на опаковката! Малко постничко описано, та затова поисках и повечко информация. Отзиви за реална употреба също биха били полезни. Гледам не фигурира сред препоръчителните списаци, но знам ли!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440
    на 24.12.2015 г. at 12:23, Black Power написа:

.........Отзиви за реална употреба също биха били полезни.........

Въпросната паста я ползвам ..... нямам идея от кога но е отдавна:)

Стандартна обикновена бяла силиконова паста. За настолни машини върши идеална работа. За цтоковите охладители не бих казал, че се справя по зле от фабрично поставената сива паста, напротив с времето остава течна докато някой от сивите стават на бетон. Сега ако ще се ползва висок клас охладител се предполага, че там се гони максимална ефективност на охлаждането къде заради клок, къде заради тишина, то тогава инвестицията в по-качествена паста от типа на МХ е силно препоръчителна. Има доста "колеги", които ползват такава и при лаптопите.... определено не е за там. При лаптопите контактната повърхност е доста по-малка и там всеки градус надолу е от голям плюс. Честно казано нямам идея защо "колеги" се стискат да вложат качествена паста. Вярно е МХ 20-30гр. е с цена над 30лв., но с една опаковка се правят стотици профилактики и себестойността пада до няколко стотинки. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vasettoo    101

Аз пък съм я ползвал на всякакви машини - лаптопи, настолни - и не съм имал проблеми с прекомерно загравяне или пък рестартиране/гаснене. За ежедневно и неклокърско ползване е отличен избор според мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683
    на 24.12.2015 г. at 15:16, Agentpat™ написа:

Аз не бих рискувал.

Защо? Ползвал си я и е станала беля? 

Защото и аз я ползвам отдавна и върши работа.

на 27.12.2015 г. at 18:20, pconline написа:

Вярно е МХ 20-30гр. е с цена над 30лв.

Десет грама термопастата  на  NN electronic струва левче и върши същата работа.

Правил съм сравнение и разликата е минимална понякога дори в полза на Българската паста от лев.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440
    преди 42 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Защо? Ползвал си я и е станала беля? 

Защото и аз я ползвам отдавна и върши работа.

Десет грама термопастата  на  NN electronic струва левче и върши същата работа.

Правил съм сравнение и разликата е минимална понякога дори в полза на Българската паста от лев.

Ми айде да не спорим защото не е така. Само така може да ви се стори в началото защото МХ е по гъста и трябва да поработи известно време за да се разлее хубаво и да се получи тънък филм и тогава вече се постига максималната ефективност. Не ми вярвай на мене а го пробвай пусни стрес теста веднага след поставянето и след ден два отново и сам ще видиш разликата. Да разликата не е много голяма но при топли процесори работещи на границата е много важна. 

А това дали при профилактика на един лаптоп вървяща около 30 лв , дали себестойността на вложената паста ще е 0,00001 лв или 0,03лв не подлежи на коментар просто. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Black Power    3696

Кой и каквото може да си позволи!

Няма нужда от спорове - така е!

Както казах - изпробвах и съм доволен! Цената също ми допадна, (моята опаковка е подарък, но видях и ценовата листа на производитерля), а в днешни времена не е без значение и това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vasettoo    101

Да вдигна темата, но със случая за термална лента (подложка, пад или както ви е угодно). Гледам се предлагат варианти с дебелини от 0.5, 1.0 и 1.5 мм - кой е най-удачен за процесор или чипсет на лаптоп? Каква термична проводимост е нужна - клас Б (3.2 w/m.K) или клас А (3.8 w/m.K)? Откъде е най-добре да се вземе онлайн?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mir4a    200

Термолепенката трябва да е със същата дебелина, каквато е сложена от производителя. При по-тънка - няма да прилепне към чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    KoiAzLiWe    415

Вади добри температури НО само първият месец максимум два месеца и след това се "разлага" и стана на олио и трябва да се сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.