Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ownage    7

Здравейте, от скоро имам лаптоп и за съжаление не разбирам много от интернет връзки , рутери и прочие. До сега съм работил единствено на настолен компютър. Кабелът за интернет е свързан директно към компютърът , нямам нито модем нито рутер. Днес отидох при интернет доставчика ми , който ми обясни , че мога да закупя от тях рутер за 29 лева + да плащам всеки месец по 9 лева и то с договор в продължение на 2 година (На Blizoo съм). Та въпросът ми е , немога ли просто да си купя някакъв рутер , който да го свържа с кабела за интернет и така да си го ползвам ? Лаптопа ми е на HP. Благодаря ви предварително.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

emil644466    852

бахти рутера !!! купи си TP Link 740n или 841n(2 антенки) за 30-40лв.

кабела с нета го включваш в WAN буксата,свърваш устройството,което до сега е имало нет с кабелчето от комплекта в една от LAN буксите.влизаш в настройките на рутера и в network->MAC clone клонираш мак адреса на устройството с нета.това е в най-общия случай.би трябвало да има и wi-fi мрежа,разбира се без парола.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    =Ivan=    10327
    преди 42 минути, Ownage написа:

Здравейте, от скоро имам лаптоп и за съжаление не разбирам много от интернет връзки , рутери и прочие. До сега съм работил единствено на настолен компютър. Кабелът за интернет е свързан директно към компютърът , нямам нито модем нито рутер. Днес отидох при интернет доставчика ми , който ми обясни , че мога да закупя от тях рутер за 29 лева + да плащам всеки месец по 9 лева и то с договор в продължение на 2 година (На Blizoo съм). Та въпросът ми е , немога ли просто да си купя някакъв рутер , който да го свържа с кабела за интернет и така да си го ползвам ? Лаптопа ми е на HP. Благодаря ви предварително.:)

Тия буквално искат да изнасилят

преди 7 минути, ivan1975 написа:

преди 7 минути, ivan1975 написа:

Изчакаи тука има компентентни хора за това ще ти кажат кво да направиш

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7
    преди 15 минути, emil644466 написа:

кабела с нета го включваш в WAN буксата,свърваш устройството,което до сега е имало нет с кабелчето от комплекта в една от LAN буксите.влизаш в настройките на рутера и в network->MAC clone клонираш мак адреса на устройството с нета.това е в най-общия случай.би трябвало да има и wi-fi мрежа,разбира се без парола.

Имам още един въпрос , макар и малко смешен.. :D

От къде точно мога да си купя предложения от вас рутер ? Примерно в Технополис дали ще го намеря или ще трябва да го закупя онлайн ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Китайците имат примоция - счупиха ми главата с цени:

http://www.aliexpress.com/store/625273

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852
    преди 6 минути, Ownage написа:

Имам още един въпрос , макар и малко смешен.. :D

От къде точно мога да си купя предложения от вас рутер ? Примерно в Технополис дали ще го намеря или ще трябва да го закупя онлайн ?

има ги и двата

има и тук https://www.jarcomputers.com/p/WIFITPLINKTLWR841N/TP-Link-TL-WR841N-300Mbps-Wireless-N-Router-4Port-Switch-2-anteni-WIFITPLINKTLWR841N.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

А за колко дена горе-долу ще пристигне ? Понеже ми трябва спешно. Дали ще мога да го намеря и в някой голям магазин за техника ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Jokerface    290
    преди 1 минута, Ownage написа:

А за колко дена горе-долу ще пристигне ? Понеже ми трябва спешно. Дали ще мога да го намеря и в някой голям магазин за техника ?

Да ще можеш, има ги в Технополис http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-TP-LINK-WR841N/p/565811

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852
    преди 4 минути, Ownage написа:

е,аз ти отговорих за Технополис-а и ти дадох алтернатива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

Благодаря ви за бързите отговори. Ще ви държа в течение.

ЕДИТ: До emil644466 : Да , не бях забелязал. Благодаря все пак.

Редактирано от Ownage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29759
    преди 12 часа, emil644466 написа:

бахти рутериТЕ - и техния, че и твоите.
    миналата година си купих TP Link 740n секънд хенд, на 3 месеца за 18 лева. в същото време по магазините беше по 27 - 30 лева. Сега остана удома - бих го подарил на някого, ама няма как   :hush:

За другото съм съгласен - ще работи, стига да няма други ограничения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852
    преди 8 часа, jhoro написа:

бахти рутериТЕ - и техния, че и твоите.
    миналата година си купих TP Link 740n секънд хенд, на 3 месеца за 18 лева. в същото време по магазините беше по 27 - 30 лева. Сега остана удома - бих го подарил на някого, ама няма как   :hush:

За другото съм съгласен - ще работи, стига да няма други ограничения.

то,ако става въпрос,аз съм го гледал да се продава по 10 лева

http://olx.bg/ad/bezzhichen-ruter-tp-link-tl-wr740n-ID5GYYK.html#ca9c1178d3

но,втора-трета ръка....,а пък от магазина ти дават гаранция,все пак.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29759

Честито Рождество.

преди 2 часа, emil644466 написа:

то,ако става въпрос,аз съм го гледал да се продава по 10 лева

http://olx.bg/ad/bezzhichen-ruter-tp-link-tl-wr740n-ID5GYYK.html#ca9c1178d3

но,втора-трета ръка....,а пък от магазина ти дават гаранция,все пак.

Да бе - ти от майтап не разбираш ли? Основната ми мисъл беше, че някой хора се са оср ... ляли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852

аха,добре:emoji_objects-14:

аз по едно време се сетих,че предлаганите от близу рутери може да са тези със сензорните екрани

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/touch-p5-ac1900-p315105467/

300 кинта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

Здравейте отново, днес си купих TL-WR841N , но за съжаление имам проблем с инсталацията...

Първо сложих диска както пише в инструкциите и тръгнах да инсталирам , но стигнах до тук :

567d633934b5f_.JPG.7254261f5e8559ffccade

567d6350d09c5_.JPG.e3f9d0b46d62320bcd8d9

Моля ви за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    Току що, Ownage написа:

Здравейте отново, днес си купих TL-WR841N , но за съжаление имам проблем с инсталацията...

Първо сложих диска както пише в инструкциите и тръгнах да инсталирам , но стигнах до тук :

Моля ви за помощ.

То си пише, вие не пишете правилния адрес за WAN

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

Добре , кое от двете ИП-та трябва да избера ? Попринцип работя с  това на което пише "Blizoo". Въведох ИП-то на "Local Area Connection" и ми излезе това което ви посочих по горе.

567d6519a7531_.JPG.a2ece489a749657f54b89

Сега пробвах с ИП-то на Blizoo и ми излезе това :

567d65318673a_.JPG.6e5436a9d88dbad3db829

555.JPG.7a1173a84acd9f3f033c192afabc7161

Попринцип имам реално ИП и предпоалгам че в предната стъпка трябваше да избера това :

777.JPG.f56328300decbfeb0e9bb40e3695b736

а не "Dinamic" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981

Default gateway можете да получите като се свържете по pppoe и изпълните командата:

ipconfig /all

И не, трябва да изберете третата опция защото това е начина по който се свързвате към доставчика

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

Добре , а след като съм стигнал до тук :

89999999.JPG.3b3cdfd534a01b5efcc6f5c6e0b

Трябва да си измисля парола и име така ли ?

А на Secondary Connection кое трябва да избера , след като имам реално ИП ? Static ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981

Не, фирмата трябва да ви е дала име и парола. И нямате второ ИП

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    Току що, Ownage написа:

Къде точно се намира името и паролата ?

ами това, което въвеждате за да пуснете pppoe връзка към доставчика

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

Намерих паролата и името оказа се че са на някаква белешка , но отново имам проблем:

След като ми зареди това :

12222222.JPG.a9e0e8c663652dad095c6578d02

Ми излиза ето това :

100000.JPG.4da1fd5fa7c6a76ad49bc4b26cc30

Редактирано от Ownage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981

Трябва да откачите кабела от вашия компютър и за го закачите за WAN порта на маршрутизатора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ownage    7

Свързан си е.

Попринцип първата лампичка на рутера свети без да премигва , но 2-та , 3-та(3-та само през 4-5 секунди) и 7-ма лампичка премигват, което не знам дали е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от deqn_0000
        Здравейте.Приятелката ми се наложи да си намери друго жилище и то бързо,та се нанесе в Люлин 2, НЕТ1 нямат покритие там,за жалост . Та бихте ли ми препоръчали хубав и бърз интернет на поносима цена,който да има възможност за прекарване в съответния квартал. И п.п. ако може и мнение за квартала,защото лично аз съм чувал,че там е сбирка на цигани  и наркомани...?
      • от Gabriela Hristova
        Здравейте от около седмица имам проблем със свързването на лаптопа към Wi-Fi. Лаптопа е Lenovo G505, преинсталиран от месец с Windows 8. Лаптопа реално е свързан към Wi-Fi мрежата, но интернета сече (почти спира) и когато отворя иконата за интернет достъп долу в лентата на задачите и връзката се оправя, но само докато е отворена самата странична лента за мрежите(след като я затворя и след няколко секунди той пак прекъсва). Цялата тази работа с прекъсването ми я правеше само при бавен интернет, а сега независимо от това какъв е интернета.
      • от Kamen Koichev
        Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.