Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро имам лаптоп и за съжаление не разбирам много от интернет връзки , рутери и прочие. До сега съм работил единствено на настолен компютър. Кабелът за интернет е свързан директно към компютърът , нямам нито модем нито рутер. Днес отидох при интернет доставчика ми , който ми обясни , че мога да закупя от тях рутер за 29 лева + да плащам всеки месец по 9 лева и то с договор в продължение на 2 година (На Blizoo съм). Та въпросът ми е , немога ли просто да си купя някакъв рутер , който да го свържа с кабела за интернет и така да си го ползвам ? Лаптопа ми е на HP. Благодаря ви предварително.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

бахти рутера !!! купи си TP Link 740n или 841n(2 антенки) за 30-40лв.

кабела с нета го включваш в WAN буксата,свърваш устройството,което до сега е имало нет с кабелчето от комплекта в една от LAN буксите.влизаш в настройките на рутера и в network->MAC clone клонираш мак адреса на устройството с нета.това е в най-общия случай.би трябвало да има и wi-fi мрежа,разбира се без парола.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, Ownage написа:

Здравейте, от скоро имам лаптоп и за съжаление не разбирам много от интернет връзки , рутери и прочие. До сега съм работил единствено на настолен компютър. Кабелът за интернет е свързан директно към компютърът , нямам нито модем нито рутер. Днес отидох при интернет доставчика ми , който ми обясни , че мога да закупя от тях рутер за 29 лева + да плащам всеки месец по 9 лева и то с договор в продължение на 2 година (На Blizoo съм). Та въпросът ми е , немога ли просто да си купя някакъв рутер , който да го свържа с кабела за интернет и така да си го ползвам ? Лаптопа ми е на HP. Благодаря ви предварително.:)

Тия буквално искат да изнасилят

преди 7 минути, ivan1975 написа:

преди 7 минути, ivan1975 написа:

Изчакаи тука има компентентни хора за това ще ти кажат кво да направиш

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, emil644466 написа:

кабела с нета го включваш в WAN буксата,свърваш устройството,което до сега е имало нет с кабелчето от комплекта в една от LAN буксите.влизаш в настройките на рутера и в network->MAC clone клонираш мак адреса на устройството с нета.това е в най-общия случай.би трябвало да има и wi-fi мрежа,разбира се без парола.

Имам още един въпрос , макар и малко смешен.. :D

От къде точно мога да си купя предложения от вас рутер ? Примерно в Технополис дали ще го намеря или ще трябва да го закупя онлайн ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Китайците имат примоция - счупиха ми главата с цени:

http://www.aliexpress.com/store/625273

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Ownage написа:

Имам още един въпрос , макар и малко смешен.. :D

От къде точно мога да си купя предложения от вас рутер ? Примерно в Технополис дали ще го намеря или ще трябва да го закупя онлайн ?

има ги и двата

има и тук https://www.jarcomputers.com/p/WIFITPLINKTLWR841N/TP-Link-TL-WR841N-300Mbps-Wireless-N-Router-4Port-Switch-2-anteni-WIFITPLINKTLWR841N.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А за колко дена горе-долу ще пристигне ? Понеже ми трябва спешно. Дали ще мога да го намеря и в някой голям магазин за техника ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Ownage написа:

А за колко дена горе-долу ще пристигне ? Понеже ми трябва спешно. Дали ще мога да го намеря и в някой голям магазин за техника ?

Да ще можеш, има ги в Технополис http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-TP-LINK-WR841N/p/565811

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Ownage написа:

е,аз ти отговорих за Технополис-а и ти дадох алтернатива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори. Ще ви държа в течение.

ЕДИТ: До emil644466 : Да , не бях забелязал. Благодаря все пак.

Редактирано от Ownage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, emil644466 написа:

бахти рутериТЕ - и техния, че и твоите.
    миналата година си купих TP Link 740n секънд хенд, на 3 месеца за 18 лева. в същото време по магазините беше по 27 - 30 лева. Сега остана удома - бих го подарил на някого, ама няма как   :hush:

За другото съм съгласен - ще работи, стига да няма други ограничения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, jhoro написа:

бахти рутериТЕ - и техния, че и твоите.
    миналата година си купих TP Link 740n секънд хенд, на 3 месеца за 18 лева. в същото време по магазините беше по 27 - 30 лева. Сега остана удома - бих го подарил на някого, ама няма как   :hush:

За другото съм съгласен - ще работи, стига да няма други ограничения.

то,ако става въпрос,аз съм го гледал да се продава по 10 лева

http://olx.bg/ad/bezzhichen-ruter-tp-link-tl-wr740n-ID5GYYK.html#ca9c1178d3

но,втора-трета ръка....,а пък от магазина ти дават гаранция,все пак.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честито Рождество.

преди 2 часа, emil644466 написа:

то,ако става въпрос,аз съм го гледал да се продава по 10 лева

http://olx.bg/ad/bezzhichen-ruter-tp-link-tl-wr740n-ID5GYYK.html#ca9c1178d3

но,втора-трета ръка....,а пък от магазина ти дават гаранция,все пак.

Да бе - ти от майтап не разбираш ли? Основната ми мисъл беше, че някой хора се са оср ... ляли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аха,добре:emoji_objects-14:

аз по едно време се сетих,че предлаганите от близу рутери може да са тези със сензорните екрани

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/touch-p5-ac1900-p315105467/

300 кинта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днес си купих TL-WR841N , но за съжаление имам проблем с инсталацията...

Първо сложих диска както пише в инструкциите и тръгнах да инсталирам , но стигнах до тук :

567d633934b5f_.JPG.7254261f5e8559ffccade

567d6350d09c5_.JPG.e3f9d0b46d62320bcd8d9

Моля ви за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Ownage написа:

Здравейте отново, днес си купих TL-WR841N , но за съжаление имам проблем с инсталацията...

Първо сложих диска както пише в инструкциите и тръгнах да инсталирам , но стигнах до тук :

Моля ви за помощ.

То си пише, вие не пишете правилния адрес за WAN

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре , кое от двете ИП-та трябва да избера ? Попринцип работя с  това на което пише "Blizoo". Въведох ИП-то на "Local Area Connection" и ми излезе това което ви посочих по горе.

567d6519a7531_.JPG.a2ece489a749657f54b89

Сега пробвах с ИП-то на Blizoo и ми излезе това :

567d65318673a_.JPG.6e5436a9d88dbad3db829

555.JPG.7a1173a84acd9f3f033c192afabc7161

Попринцип имам реално ИП и предпоалгам че в предната стъпка трябваше да избера това :

777.JPG.f56328300decbfeb0e9bb40e3695b736

а не "Dinamic" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Default gateway можете да получите като се свържете по pppoe и изпълните командата:

ipconfig /all

И не, трябва да изберете третата опция защото това е начина по който се свързвате към доставчика

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре , а след като съм стигнал до тук :

89999999.JPG.3b3cdfd534a01b5efcc6f5c6e0b

Трябва да си измисля парола и име така ли ?

А на Secondary Connection кое трябва да избера , след като имам реално ИП ? Static ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, фирмата трябва да ви е дала име и парола. И нямате второ ИП

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Ownage написа:

Къде точно се намира името и паролата ?

ами това, което въвеждате за да пуснете pppoe връзка към доставчика

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих паролата и името оказа се че са на някаква белешка , но отново имам проблем:

След като ми зареди това :

12222222.JPG.a9e0e8c663652dad095c6578d02

Ми излиза ето това :

100000.JPG.4da1fd5fa7c6a76ad49bc4b26cc30

Редактирано от Ownage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да откачите кабела от вашия компютър и за го закачите за WAN порта на маршрутизатора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свързан си е.

Попринцип първата лампичка на рутера свети без да премигва , но 2-та , 3-та(3-та само през 4-5 секунди) и 7-ма лампичка премигват, което не знам дали е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Таня Георгиева
        Здравейте.
        Имам Samsung S5
        Екранът ми не иска да светне и стои черен, когато съм навън и на телефонът му е студено. Изисква се около 10 минути да го стопля, за да светне. Миналата година зимата само премигваше, когато му беше студено, а сега направо не иска да светне. Телефонът си работи, мога да вдигам, когато някой звъни и да говоря, но не виждам нищо. Изтървала съм го доста пъти, но е със стъклен протектор и здрав кейс, без спуквания и счупвания по апарата. Някой знае ли какво може да му има?
      • от Teodor31
        Здравейте.
        Да ви попитам имам Форд фокус 1.4 бензин, като работи на място и я форсирам работи добре не прекъсва, като подам газ почва да прекъсва на високи обороти се пооправя.
        Благодаря предварително. 
      • от Потребител №1
        Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
      • от Тъп Но Грозен
        Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
        Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър вечер Имам много странен и изнервящ проблем при свалянето на торенти с програмата Uttorent !!! Значи всеки път като тръгна да свалям нещо ми отваря в браузера нов прозорец в който пише :
        uBlock Origin предотврати зареждането на страницата:
        http://cdn.bitmedianetwork.com/
        Блокиращ филтър
        ||bitmedianetwork.com^
        Намерен в: Peter Lowe’s Ad and tracking server list
        Каквото и да правя немога да вляза в този сайт всеки път блокира Така ... ако някой случайно знае какъв е този сайт cdn.bitmedianetwork и защо всеки път като ме тегля нещо ме праща към него ... нека да ми пише да обясни и ако има някво решение да спре да се показва всеки път като свалям нещо Мерси Предварително 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.