Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро имам лаптоп и за съжаление не разбирам много от интернет връзки , рутери и прочие. До сега съм работил единствено на настолен компютър. Кабелът за интернет е свързан директно към компютърът , нямам нито модем нито рутер. Днес отидох при интернет доставчика ми , който ми обясни , че мога да закупя от тях рутер за 29 лева + да плащам всеки месец по 9 лева и то с договор в продължение на 2 година (На Blizoo съм). Та въпросът ми е , немога ли просто да си купя някакъв рутер , който да го свържа с кабела за интернет и така да си го ползвам ? Лаптопа ми е на HP. Благодаря ви предварително.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бахти рутера !!! купи си TP Link 740n или 841n(2 антенки) за 30-40лв.

кабела с нета го включваш в WAN буксата,свърваш устройството,което до сега е имало нет с кабелчето от комплекта в една от LAN буксите.влизаш в настройките на рутера и в network->MAC clone клонираш мак адреса на устройството с нета.това е в най-общия случай.би трябвало да има и wi-fi мрежа,разбира се без парола.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Ownage написа:

Здравейте, от скоро имам лаптоп и за съжаление не разбирам много от интернет връзки , рутери и прочие. До сега съм работил единствено на настолен компютър. Кабелът за интернет е свързан директно към компютърът , нямам нито модем нито рутер. Днес отидох при интернет доставчика ми , който ми обясни , че мога да закупя от тях рутер за 29 лева + да плащам всеки месец по 9 лева и то с договор в продължение на 2 година (На Blizoo съм). Та въпросът ми е , немога ли просто да си купя някакъв рутер , който да го свържа с кабела за интернет и така да си го ползвам ? Лаптопа ми е на HP. Благодаря ви предварително.:)

Тия буквално искат да изнасилят

преди 7 минути, ivan1975 написа:

преди 7 минути, ivan1975 написа:

Изчакаи тука има компентентни хора за това ще ти кажат кво да направиш

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, emil644466 написа:

кабела с нета го включваш в WAN буксата,свърваш устройството,което до сега е имало нет с кабелчето от комплекта в една от LAN буксите.влизаш в настройките на рутера и в network->MAC clone клонираш мак адреса на устройството с нета.това е в най-общия случай.би трябвало да има и wi-fi мрежа,разбира се без парола.

Имам още един въпрос , макар и малко смешен.. :D

От къде точно мога да си купя предложения от вас рутер ? Примерно в Технополис дали ще го намеря или ще трябва да го закупя онлайн ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайците имат примоция - счупиха ми главата с цени:

http://www.aliexpress.com/store/625273

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Ownage написа:

Имам още един въпрос , макар и малко смешен.. :D

От къде точно мога да си купя предложения от вас рутер ? Примерно в Технополис дали ще го намеря или ще трябва да го закупя онлайн ?

има ги и двата

има и тук https://www.jarcomputers.com/p/WIFITPLINKTLWR841N/TP-Link-TL-WR841N-300Mbps-Wireless-N-Router-4Port-Switch-2-anteni-WIFITPLINKTLWR841N.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за колко дена горе-долу ще пристигне ? Понеже ми трябва спешно. Дали ще мога да го намеря и в някой голям магазин за техника ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ownage написа:

А за колко дена горе-долу ще пристигне ? Понеже ми трябва спешно. Дали ще мога да го намеря и в някой голям магазин за техника ?

Да ще можеш, има ги в Технополис http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-TP-LINK-WR841N/p/565811

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ownage написа:

е,аз ти отговорих за Технополис-а и ти дадох алтернатива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори. Ще ви държа в течение.

ЕДИТ: До emil644466 : Да , не бях забелязал. Благодаря все пак.

Редактирано от Ownage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, emil644466 написа:

бахти рутериТЕ - и техния, че и твоите.
миналата година си купих TP Link 740n секънд хенд, на 3 месеца за 18 лева. в същото време по магазините беше по 27 - 30 лева. Сега остана удома - бих го подарил на някого, ама няма как   :hush:

За другото съм съгласен - ще работи, стига да няма други ограничения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, jhoro написа:

бахти рутериТЕ - и техния, че и твоите.
миналата година си купих TP Link 740n секънд хенд, на 3 месеца за 18 лева. в същото време по магазините беше по 27 - 30 лева. Сега остана удома - бих го подарил на някого, ама няма как   :hush:

За другото съм съгласен - ще работи, стига да няма други ограничения.

то,ако става въпрос,аз съм го гледал да се продава по 10 лева

http://olx.bg/ad/bezzhichen-ruter-tp-link-tl-wr740n-ID5GYYK.html#ca9c1178d3

но,втора-трета ръка....,а пък от магазина ти дават гаранция,все пак.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито Рождество.

преди 2 часа, emil644466 написа:

то,ако става въпрос,аз съм го гледал да се продава по 10 лева

http://olx.bg/ad/bezzhichen-ruter-tp-link-tl-wr740n-ID5GYYK.html#ca9c1178d3

но,втора-трета ръка....,а пък от магазина ти дават гаранция,все пак.

Да бе - ти от майтап не разбираш ли? Основната ми мисъл беше, че някой хора се са оср ... ляли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха,добре:emoji_objects-14:

аз по едно време се сетих,че предлаганите от близу рутери може да са тези със сензорните екрани

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/touch-p5-ac1900-p315105467/

300 кинта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днес си купих TL-WR841N , но за съжаление имам проблем с инсталацията...

Първо сложих диска както пише в инструкциите и тръгнах да инсталирам , но стигнах до тук :

567d633934b5f_.JPG.7254261f5e8559ffccade

567d6350d09c5_.JPG.e3f9d0b46d62320bcd8d9

Моля ви за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Ownage написа:

Здравейте отново, днес си купих TL-WR841N , но за съжаление имам проблем с инсталацията...

Първо сложих диска както пише в инструкциите и тръгнах да инсталирам , но стигнах до тук :

Моля ви за помощ.

То си пише, вие не пишете правилния адрес за WAN

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , кое от двете ИП-та трябва да избера ? Попринцип работя с  това на което пише "Blizoo". Въведох ИП-то на "Local Area Connection" и ми излезе това което ви посочих по горе.

567d6519a7531_.JPG.a2ece489a749657f54b89

Сега пробвах с ИП-то на Blizoo и ми излезе това :

567d65318673a_.JPG.6e5436a9d88dbad3db829

555.JPG.7a1173a84acd9f3f033c192afabc7161

Попринцип имам реално ИП и предпоалгам че в предната стъпка трябваше да избера това :

777.JPG.f56328300decbfeb0e9bb40e3695b736

а не "Dinamic" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Default gateway можете да получите като се свържете по pppoe и изпълните командата:

ipconfig /all

И не, трябва да изберете третата опция защото това е начина по който се свързвате към доставчика

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , а след като съм стигнал до тук :

89999999.JPG.3b3cdfd534a01b5efcc6f5c6e0b

Трябва да си измисля парола и име така ли ?

А на Secondary Connection кое трябва да избера , след като имам реално ИП ? Static ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, фирмата трябва да ви е дала име и парола. И нямате второ ИП

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Ownage написа:

Къде точно се намира името и паролата ?

ами това, което въвеждате за да пуснете pppoe връзка към доставчика

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих паролата и името оказа се че са на някаква белешка , но отново имам проблем:

След като ми зареди това :

12222222.JPG.a9e0e8c663652dad095c6578d02

Ми излиза ето това :

100000.JPG.4da1fd5fa7c6a76ad49bc4b26cc30

Редактирано от Ownage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да откачите кабела от вашия компютър и за го закачите за WAN порта на маршрутизатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързан си е.

Попринцип първата лампичка на рутера свети без да премигва , но 2-та , 3-та(3-та само през 4-5 секунди) и 7-ма лампичка премигват, което не знам дали е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.