Премини към съдържанието
COD

Проблем с насичане

Препоръчан отговор

Здравейте,става дума за лаптоп с характеристики:

Уин 7 64 бита

8 GB RAM

Intel core i3 3110m 2.4 GHz

Nvidia Geforce 710m (2 GB)

Проблема с насичането е в игрите Call of Duty 2,Need for speed Underground 2,Pro evolution soccer 2016.На тези игри покривам изискванията сигурно двойно.С последните драйвери на видеото съм.От какво може да е проблема?

Редактирано от COD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едва ли покриваш изискванията на PES 2016 с Nvidia Geforce 710m ,но ти си знаеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, :)Андрей написа:

Едва ли покриваш изискванията на PES 2016 с Nvidia Geforce 710m ,но ти си знаеш!

Всъщност на песа покривам медиум настройките а я играя на low с възможно по ниска резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да инсталирай друг видео драйвер. Но според мен ти е слаба картата за тези игри ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди първата преинсталация на лаптопа си ги играех без лаг дори GTA V не ми лаги на low, а тези по стари и леки игри лагват много е странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, COD написа:

Преди първата преинсталация на лаптопа си ги играех без лаг дори GTA V не ми лаги на low, а тези по стари и леки игри лагват много е странно.

Картата е доста слаба особенно ако играеш на Full hd странно как си подкарал гта на нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, :)Андрей написа:

Картата е доста слаба особенно ако играеш на Full hd странно как си подкарал гта на нея!

Нямам Full HD.ГТА я играя на 800х600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам същата видеокарта и Euro Truck Simulator 2 ми лагва на средни графики е поне леко, но не можеш да играеш така тази игра, а един приятел има същата видео карта с леко по мощен процесор ( моя е Intel(R) Core(TM) i3 3120M CPU 2.50 gh/z неговата е същата, но 2.8 gh/z и я играе на макс графика без лаг ) Не знам какво става с този вид видеокарти но наистина е странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Marty Mihailov написа:

Аз имам същата видеокарта и Euro Truck Simulator 2 ми лагва на средни графики е поне леко, но не можеш да играеш така тази игра, а един приятел има същата видео карта с леко по мощен процесор ( моя е Intel(R) Core(TM) i3 3120M CPU 2.50 gh/z неговата е същата, но 2.8 gh/z и я играе на макс графика без лаг ) Не знам какво става с този вид видеокарти но наистина е странно.

И аз се чудя

А да питам мога ли да сменя тази 710М и да си сложа някоя поне малко по-добра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, niki292002 написа:

Това е лаптоп. Всичко остава така, както си го взел. Не важи за лаптопите от по-висок клас.

Само харда и рамта мога да увеличавам и сменям нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обикновенно в бюджетните лаптопи всички слотове за РАМ са заети. (най-често са 2) А ако си закупил лаптопа с легален Windows, губиш OEM лиценза след смяната му. (на хард диска)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, niki292002 написа:

Обикновенно в бюджетните лаптопи всички слотове за РАМ са заети. (най-често са 2) А ако си закупил лаптопа с легален Windows, губиш OEM лиценза след смяната му. (на хард диска)

Като го купих само единия слот беше зает с 4 РАМ,а Октомври го занесох в сервиз където ми сложиха още една плочка 4-ка и сега е с 8-ца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И откога сече? От отпреди октомври, след октомври или от скоро? Предполагам си занесъл лаптопа само за РАМ без почистване и смяна на термопаста? Не бих се учудил, ако процесорът и видеокартата загряват, а от там и проблеми  с игрите. Провери най-наопред температурите на тия два компонента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Кико написа:

И откога сече? От отпреди октомври, след октомври или от скоро? Предполагам си занесъл лаптопа само за РАМ без почистване и смяна на термопаста? Не бих се учудил, ако процесорът и видеокартата загряват, а от там и проблеми  с игрите. Провери най-наопред температурите на тия два компонента.

Значи закупил съм го Януари 2014 и Октомври го занесох на преинсталация,че беше бъкан с вируси и казах на човека там,че искам да му се сложат още 4 ГБ Рам.Попитах след това като отидох да си го взема дали е имало нужда от почистване и човека ми каза,че за сега е добре и като почне да грее много тогава да го занеса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами виж го колко грее. Това, че някой ти казал нещо си не означава, че е вярно. Не му се е занимавало на човека, а и едва ли е пуснал и един тест. Ти за това не му плащаш. Боднал си е паметта за една минута и си готов. Аз преди време бях дал едната щайга на брат ми за временно ползване от 3-4 месеца. След тия месеци вентилатора на видеокартата бе толкова затлачен от боклуци, че бе спрял да се върти изобщо. Тия работи стават не за години, а може да се случат и за месеци в зависимост от това, как ползваш компютъра или лаптопа си. 

Просто пусни теста за стабилност на AIDA64  и виж какви ще са темепратурите на процесора след десетина минути. 

И още нещо. Когато тестваш или играеш игри, включвай лаптопа в контакта. 

А ти да не си взел лаптопа от фирма, която обещава едно безплатно почистване на лаптопа? Ако е така, не се чуди, че на никой не му се занимава.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кико написа:

Ами виж го колко грее. Това, че някой ти казал нещо си не означава, че е вярно. Не му се е занимавало на човека, а и едва ли е пуснал и един тест. Ти за това не му плащаш. Боднал си е паметта за една минута и си готов. Аз преди време бях дал едната щайга на брат ми за временно ползване от 3-4 месеца. След тия месеци вентилатора на видеокартата бе толкова затлачен от боклуци, че бе спрял да се върти изобщо. Тия работи стават не за години, а може да се случат и за месеци в зависимост от това, как ползваш компютъра или лаптопа си. 

Просто пусни теста за стабилност на AIDA64  и виж какви ще са темепратурите на процесора след десетина минути. 

Най-вече ако има котка или куче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, COD написа:

Така инсталирах Аидата сега от къде да пусна тест?

2015-12-24_165330.jpg

И натискаш "start". Чакаш десетина мунути, но ако вдигне над 80 градуса по-бързо, спирай. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, niki292002 написа:

Най-вече ако има котка или куче.

Две таман, а щайгата на земята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.